cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
01 квітня 2013 року Справа № 26/72 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Овечкін В.Е., Чернов Є.В., Цвігун В.Л. розглянув касаційну скаргуТОВ "ТС Обжора" на ухвалуДонецького апеляційного господарського суду від 13 грудня 2012 р. у справі№ 26/72 господарського суду Донецької області за позовомТОВ "Бартнік" доТОВ "ТС Обжора" простягнення боргу В С Т А Н О В И В:
Касаційна скарга від 11.03.2013 (вх. ВГСУ № 4945/2013 від 28.03.2013), що подана через апеляційний господарський суд 11.03.2013, не приймається до розгляду з таких підстав.
Відповідно до приписів частини 3 ст. 111 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
За змістом норми ст. 28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Разом з тим, довіреності за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи, що посвідчена печаткою на підтвердження повноважень представника юридичної особи, який підписав скаргу (Рибак О.С.) до скарги не додано.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо, зокрема, касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Відповідно до ст. 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Предметом оскарження є ухвала апеляційного господарського суду, тому судовий збір підлягає сплаті за ставкою, встановленою для оскарження ухвал господарського суду.
Згідно з підпунктом "8" пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
За змістом норми ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно із ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI мінімальна заробітна плата на 2013 р. з 01.01.2013р. встановлена на рівні 1147 грн.
За таких обставин розмір ставки судового збору, що підлягає сплаті за касаційне оскарження складає 573 грн. 50 к..
До касаційної скарги додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, з посиланням на нестабільну ситуацію в економіці України, що унеможливлює сплату судового збору в повному обсязі.
Розглянувши заявлене клопотання, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про відмову у його задоволенні, виходячи з наступного.
Згідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Статтями 33, 34 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до п.5 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 05.07.2012 р. № 01-06/869/2012 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" особа, яка заявляє відповідне клопотання (що може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або в окремому документі), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Оскільки скаржником не надано суду жодних доказів в обґрунтування обставин, які наведені в клопотанні про звільнення від сплати судового збору, зокрема, пов'язаних з важким матеріальним становищем, тому підстав для задоволення даного клопотання не має.
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини третьої ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України після усунення зазначених обставини скаржник має право повторно подати скаргу в загальному порядку.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 86, 107-109, п.п. 1, 4 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу ТОВ "ТС Обжора" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 13.12.2012 у справі № 26/72 господарського суду Донецької області не приймати до розгляду і повернути скаржнику.
Головуючий, суддя В. Овечкін
судді Є. Чернов
В. Цвігун
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2013 |
Оприлюднено | 02.04.2013 |
Номер документу | 30330395 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Чернов Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні