Ухвала
від 01.04.2013 по справі 51/321
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 51/321 01.04.13

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД»

до Суб'єкта підприємницької діяльності Фоміних Олександра Борисовича

про спонукання до виконання мирової угоди та стягнення 370 573, 97 грн.

Суддя Пригунова А.Б.

Представники: не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з вимогою про зобов'язання Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця Фоміних Олександра Борисовича виконати умови мирової угоди від 29.09.2008 р., укладеної між сторонами та затвердженою ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.10.2008 р. у справі № 51/76; про стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності Фоміних Олександра Борисовича на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» грошових коштів, а саме: основного боргу в сумі 300 000,00 грн., 3 % річних в сумі 6 805, 48 грн., інфляційних нарахувань в сумі 13 500, 00 грн., неустойки в сумі 50 268, 49 грн. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань щодо сплати відповідно до умов вищезазначеної мирової угоди.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.10.2010 р. порушено провадження у даній справі, призначено її до розгляду у судовому засіданні на 10.11.2010 р. за участю представників сторін, яких зобов'язано надати суду певні документи.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 10.11.2010 р. позовні вимоги частково задоволено, вирішено спонукати Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичну особу Фоміних Олександра Борисовича до виконання мирової угоди від 29.09.2008 р. укладеної між Товариством з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою Фоміних Олександром Борисовичем, затвердженої ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.10.2008 р. у справі № 51/76 шляхом стягнення з Фізичної особи-підприємця Фоміних Олександра Борисовича на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» грошових коштів в сумі: 300 000, 00 грн. основного боргу, 6 805, 48 грн. - 3 % річних, 13 500, 00 грн. - інфляційних нарахувань, 34 935, 62 грн. неустойки в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, присуджено до стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи Фоміних Олександра Борисовича на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» 3 552, 41 грн. державного мита та 226, 23 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; у задоволенні решти вимог відмовлено.

24.11.2010 р. Господарським судом міста Києва видано накази на виконання рішення суду від 10.11.2010 р.

29.03.2013 р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» надійшла заява про заміну Товариства з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» у виконавчому провадженні ВП № 23056574 від 03.12.2010 р. щодо виконання наказу № 51/321 від 24.11.2010 р. Господарського суду міста Києва, виданого за рішенням Господарського суду міста Києва від 10.11.2010 р. по справі № 51/321.

В обґрунтування своєї заяви Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» посилається на укладення між ним та Товариством з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» договору про відступлення права вимоги № 25/03 від 25.03.2013 р. до Фоміних Олександра Борисовича.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Умови та порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до Закону, інших нормативно-правових актів підлягають примусовому виконанню в разі невиконання їх у добровільному порядку визначаються Інструкцією про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України № 74/5 від 15.12.1999 р.

Так, у відповідності до п. 2.1.3. Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України № 74/5 від 15.12.1999 р. у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Державний виконавець в порядку п. 2.1.3. Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України № 74/5 від 15.12.1999 р. на підставі рішення суду виносить постанову про заміну сторони її правонаступником, визначеним відповідно до чинного законодавства.

Тож, виходячи з аналізу вищенаведених норм, заміна сторони виконавчого провадження належить до виключної компетенції державного виконавця.

Тобто, заміна сторони виконавчого провадження здійснюється державним виконавцем на підставі відповідного рішення суду про заміну сторони її правонаступником.

При цьому, заміна сторони її правонаступником є процесуальною дією суду, що передбачена ст. 25 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

В той же час, до Господарського суду міста Києва не надходило заяв про заміну сторони у справі № 51/321 її правонаступником в порядку ст. 25 Господарського процесуального кодексу України. Натомість, заявник, хоч і обґрунтовує свою заяву в тому числі й нормами ст. 25 Господарського процесуального кодексу України, проте в прохальній частині своєї заяви просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні ВП № 23056574 від 03.12.2010 р. щодо виконання наказу № 51/321 від 24.11.2010 р. Господарського суду міста Києва, виданого за рішенням Господарського суду міста Києва від 10.11.2010 р. по справі № 51/321, що, в свою чергу, є виключною компетенцією органу державної виконавчої служби.

З огляду на вищенаведене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» визнається судом необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

Разом з тим, суд вважає за необхідне відзначити, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» не позбавлено можливості звернутись до суду із заявою про заміну сторони у справі № 51/321 її правонаступником в порядку ст. 25 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва , -

УХВАЛИВ :

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» у задоволенні заяви про заміну Товариства з обмеженою відповідальністю «Олсервіс, ЛТД» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.С.К. Сіті» у виконавчому провадженні ВП № 23056574 від 03.12.2010 р.

Суддя Пригунова А.Б.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.04.2013
Оприлюднено02.04.2013
Номер документу30334107
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —51/321

Ухвала від 01.04.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 07.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 05.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 07.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 17.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 25.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 01.02.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Рішення від 10.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Рішення від 10.07.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 16.02.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні