ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" березня 2013 р. 09 год.03 хв.Справа № 821/253/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Івлевій В.О.
за участю представника позивача - Дикаленко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні до Державного закладу "Білозерська районна санітарно-епідеміологічна станція" про стягнення коштів,
встановив:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Херсоні (далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до адміністративного суду до Державного закладу «Білозерська районна санітарно - епідеміологічна станція» (далі по тексту відповідач) про стягнення капіталізованих платежів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що громадянка ОСОБА_2 під час роботи в Білозерській районній санітарно -епідеміологочній станції отримала професійне захворювання. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №110-XIV (далі - Закон №110-XIV) отримує у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Херсоні страхові виплати. До Єдиного державного реєстру внесено запис про рішення уповноваженого органу щодо припинення Державного закладу "Білозерська районна санітарно - епідеміологічна станція". Відповідно до чинного законодавства відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Херсоні має право на капіталізацію платежів по гр. ОСОБА_2
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув. Відповідно до наданих заперечень, проти позовних вимог заперечує, обґрунтовує тим, що позивачем при вирахуванні вимог бралися за основу статистичні дані в яких не передбачена тривалість життя осіб, які мають тяжкі хвороби, а також що відповідач є бюджетною установою та сума акумульованих платежів не закладена в бюджеті установи.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного: відповідно до Закону України «Про охорону праці» № 2694-XII від 14.10.1992 відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Державний заклад "Білозерська районна санітарно - епідеміологічна станція", як роботодавець є страхувальником своїх працівників від нещасних випадків на виробництві та як платник страхових внесків зареєстрований у Фоні соціального страхування від нещасних випадків на виробництві під реєстраційним номером 210200016. Під час роботи в державному закладі "Білозерська районна санітарно - епідеміологічна станція" гр. ОСОБА_2 отримала професійне захворювання та отримує від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Херсоні страхові виплати. У жовтні 2012 року до Єдиного державного реєстру внесено запис про рішення уповноваженого органу щодо припинення Білозерської районної санітарно - епідеміологічної станції.
Основні принципи страхування від нещасного випадку, які передбачені ст. 5 Закону України №110-XIV є: своєчасне та повне відшкодування шкоди страховиком та обов'язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю. Статтею 46 Закону України №110-XIV передбачено, що системою фінансування та джерела коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків внесків роботодавців: для підприємств - з віднесенням на валові витрати виробництва, для бюджетних установ та організацій - з асигнувань, виділених на їх утримання та забезпечення та капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частина 1 статті 112 Цивільного Кодексу України (далі- ЦК України) передбачає, що у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом. Статтею 110 ЦК України визначено, що вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Частина 2 статті 1205 Цивільного Кодексу України передбачає, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним , мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків до Фонду визначений Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових внесків Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженого постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року №36 зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134) пунктом 5.9 якої встановлено, що для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані, кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 765 (далі - Порядок № 765).
Відповідно до абзацу пункту 1 Порядку № 765 капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.
Пунктом 3 Порядку №765 передбачено, що капіталізація платежів, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації. Відповідно до даних, які надані Головним управлінням статистики у Херсонській області Державної служби статистики України, які надані станом на 2011 рік, середня очікуваність життя жінок, які проживають в міських поселеннях та відносяться до вікової групи 60-64 роки становить 20,10 років. Розмір щомісячної допомоги ОСОБА_2 станом на 31.10.2012 року.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Позивач по справі довів правомірність своїх вимог, у досліджуваних судом відносинах.
За таких обставин, узагальнюючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Херсоні підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 17, 18, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного закладу "Білозерська районна санітарно - епідеміологічна станція" (код ЄДРПОУ 02009943) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Херсоні (р/р 37173401900002 ГУДКУ в Херсонській області, МФО 852010, код ЄДРПОУ 25900302) капіталізовані платежі у сумі 193259 (сто дев'яносто три тисячі двісті п'ятдесят дев'ять) грн. 09 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 квітня 2013 р.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.2
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2013 |
Оприлюднено | 03.04.2013 |
Номер документу | 30344414 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні