УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2013 р. Справа № Н-33191/09/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючої - судді Большакової О.О.,
суддів Макарика В.Я., Глушка І.В.,
за участю секретаря Федак С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року у справі за позовом Контрольно - ревізійного управління в Чернівецькій області до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії ,
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звернулося до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року у справі за позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про забезпечення відшкодування коштів та проведення коригування сум.
Зазначеною постановою апеляційного суду задоволено апеляційну скаргу контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області й скасовано постанову господарського суду Чернівецької області від 14 травня 2009 року у справі № 13/272/5027, постановлено нову, якою адміністративний позов контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про забезпечення відшкодування коштів та проведення коригування сум задоволено, зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області забезпечити відшкодування зайво виплачених надбавок чотирнадцяти працівникам управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в сумі 6630, 23 грн. та відповідно провести коригування з відповідними державними цільовими фондами на суму 2453,19 грн. та забезпечити відшкодування зайво виплаченої п'яти робітникам головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області матеріальних допомог в сумі 3441,61 грн. та провести коригування з відповідними державними цільовими фондами на суму 1290, 91 грн.
Заявник свою заяву мотивував тим, що головним управлінням Пенсійного фонду України у Чернівецькій області подано до чернівецького окружного адміністративного суду позов про скасування п.п. 5.2. п. 5 вимоги контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області від 25 березня 2008 року № 24-04-09/1393 щодо вжиття заходів по відшкодуванню зайво нарахованої заробітної плати в сумі 6630 гривень 23 копійки м, матеріальних допомог в сумі 8473 гривень 48 копійок та відкоригувати розрахунки з державними цільовими фондами на 5565 гривні 63 копійки. Також було подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду. Чернівецьким окружним адміністративним судом заяву позивача було задоволено, поновлено строк звернення до суду та відкрито провадження у справі.
На даний час провадження у справі зупинено.
Представник заявника у судовому засіданні заяву про перегляд судового рішення за ново виявленими обставинами підтримали.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, доводи заяви про перегляд постанови за нововиявленими обставинами, колегія суддів приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Апеляційним судом встановлено, що Контрольно-ревізійне управління в Чернівецькій області (надалі КРУ в Чернівецькій області) звернулося 14.11.2008 року в належний суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецької області в установленому законодавством порядку відшкодувати кошти на суму 15103,71 грн. та провести коригування із державними цільовими фондами на суму 5565,63 грн..
Постановою господарського суду Чернівецької області від 14 травня 2009 року в задоволенні позову відмовлено. Суд виходив з того, що в силу ст. 15 Закону відповідач зобов'язаний виконувати вимоги органу контрольно-ревізійної служби, тому зобов'язання відповідача виконати вимоги ще й в судовому порядку не є способом захисту порушеного права.
Постанова суду Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року обґрунтована тим, що з матеріалів справи вбачається, що позивач у зверненні до суду просив прийняти рішення, яким зобов'язати відповідача у передбаченому законодавством порядку, забезпечити відшкодування зайво виплачених надбавок 14 працівникам управління пенсійного забезпечення ГУПФУ в сумі 6630,23 грн. та відповідно провести коригування з відповідними державними цільовими фондами на суму 2453,19 грн. забезпечити відшкодування зайво виплаченої матеріальної допомоги в сумі 3441,61 грн. та провести коригування з відповідними державними цільовими фондами на суму 1290,91 грн.
Дані, які б спростовували спірну вимогу позивача в матеріалах справи відсутні.
Згідно частини 1 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 245 КАС України підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Відповідно до частини 1 статті 253 КАС України суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення. При ухваленні нового судового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.
Заявник посилається в заяві про перегляд рішення за нововиявленими обставинами на факт оскарження до суду вимоги, виконання якої було предметом розгляду у адміністративній справі. Разом з тим, доказів визнання її протиправною та скасування в судовому порядку Львівському апеляційному адміністративному суду не надано.
Із врахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку про те, що заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року у справі слід залишити без задоволення.
Керуючись ст. ст.. 160 ч. 3, 252, 253 КАС України,
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року у справі за позовом Контрольно - ревізійного управління в Чернівецькій області до головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії - залишити без задоволення.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий Большакова О.О.
Судді Макарик В.Я.
Глушко І.В.
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2013 |
Оприлюднено | 18.04.2013 |
Номер документу | 30722564 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Большакова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні