cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 квітня 2013 року Справа № 13/396 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді:Мирошниченка С.В., суддів:Барицької Т.Л., Хрипуна О.О., перевіривши касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Рембуд" на постановуДонецького апеляційного господарського суду від 19.02.2013 у справі№ 13/396 господарського суду Луганської області за позовомВідкритого акціонерного товариства "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" доВідкритого акціонерного товариства "Рембуд" простягнення 4 422,24 грн. ВСТАНОВИВ:
Подана Відкритим акціонерним товариством "Рембуд" касаційна скарга на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.02.2013 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 ГПК України, з огляду на наступне.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 111 ГПК України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Тобто, в касаційній скарзі має бути чітко викладено зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчими актами та вказуватися конкретні їх пункти та статті з урахуванням встановлених попередніми судами фактичних обставин справи.
Відповідно до положень частини другої статті 111 5 та частин першої та другої статті 111 7 ГПК України касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду. Касаційна скарга повинна містити дані, які б свідчили, що судом при розгляді спору не застосований Закон, який підлягає застосуванню, або застосований закон, який не підлягає застосуванню, або судами неправильно витлумачена норма Закону.
При цьому, не допускається посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.
Як вбачається з касаційної скарги, остання фактично зводиться до переоцінки встановлених апеляційним господарським судом обставин та доказів у справі. Чіткого формулювання порушення господарським судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права при прийнятті оскаржуваного судового рішення немає.
При цьому судова колегія відзначає, що касаційна інстанція в силу наданих їй повноважень не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у судових актах господарських судів чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти їх.
Враховуючи наведені вище положення процесуального законодавства, касаційна скарга не дає підстав для перевірки оскаржуваного судового рішення у справі в касаційному порядку та підлягає поверненню на підставі п. 6 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 86, 111, п. 6 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу з доданими до неї документами повернути скаржнику.
Головуючий суддя С.В. Мирошниченко
Судді: Т.Л. Барицька
О.О. Хрипун
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2013 |
Оприлюднено | 19.04.2013 |
Номер документу | 30773253 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Хрипун O.O.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні