Ухвала
від 16.04.2013 по справі 805/245/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1 інстанції - Хохленков О.В.

Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2013 року справа №805/245/13

приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів Ляшенка Д.В., Ястребової Л.В., Чумака С.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика "Горлівська" Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства "ДХК "Донбасвуглезбагачення" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14.03.2013р. у справі № 805/245/13-а, за позовом Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика "Горлівська" Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства "ДХК "Донбасвуглезбагачення" до Микитівського відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції у Донецькій області , третя особа: Приватне підприємство "Нива-В.Ш.", про визнання протиправними дій,-

ВСТАНОВИВ:

09.01.2013р. ДВАТ "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" ДП ВАТ "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення" звернулось до суду з позовом до Микитівського відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції, третя особа приватне підприємство "Нива-В.Ш." про визнання незаконними дії Микитівського відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції з організації аукціону з продажу рухомого майна Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення" та недійсним аукціону проведеного 05.03.2012 р. за заявою Микитівського відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції з продажу рухомого майна Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення"

В обґрунтування позовних вимог товариство зазначило, що дії з підготовки аукціону та продажу рухомого майна ДВАТ ЦЗФ "Горлівська" ДП ВАТ ДХК "Донбасвуглезбагачення" здійснені в порушенням порядку проведення прилюдних торгів визначеним Тимчасовим положенням про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна та інструкції про проведення виконавчих дій.

Постановою суду 1 інстанції у задоволенні позову відмовлено.

Позивач вважаючи, що це судове рішення ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просив постанову суду скасувати і прийняти нову постанову, якою вимоги задовольнити повністю.

Представники сторін за викликом до суду не прибули.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.

Судом встановлено наступне.

Державне відкрите акціонерне товариство "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення" є юридичною особою код ЄДРПОУ 00176503.

26.12.2003 року Микитівським відділом Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції була винесена постанова про об'єднання виконавчих проваджень на підставі чого було об'єднано 118 виконавчих документів про стягнення з боржника Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення" на користь фізичних, юридичних осіб та держави боргу на загальну суму в розмірі 427979,70 грн., в тому числі заборгованості яка склалася із трудових правовідносин, які надійшли до відділу ДВС за період 2000-2003 роки.

23.06.2011 року відповідачем був складений акт опису й арешту майна боржника - Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення", яким зокрема були описані та арештовані 3 бункери башти № 5 під інвентарними номерами 235,236, 239 (а.с.63-64).

Обізнаність позивача про цю обставину підтверджується зокрема листом № 01/11 від 17.05.2011 року, підписаним керівником підприємства - позивача в якому останній просить голову конкурсної комісії надати право на реалізацію його майна ПП "Нива В.Ш." у зв'язку з тим що це підприємство неодноразово займалося реалізацією майна (а.с.57).

12.12.2011р. був укладений Договір № 0511796 від 12.12.2011 року між відповідачем та третьою особою, предметом якого є здійснення сторонами дій з надання послуг по реалізації рухомого майна, шляхом його продажу на аукціоні, на яке звернено стягнення державним виконавцем при примусовому виконанні рішень судів та інших органів. На аукціон передається рухоме майно - будівельні конструкції у складі 3-х бункерів башти 5 зі стартовою ціною 33199,75 грн. без ПДВ (а.с.121-123).

06.12.2010 року відповідачем була подана заявка на реалізацію описаного і арештованого майна на ім'я директора приватного підприємства "Нива-В. Ш." (а.с.128).

Повідомлення про торги за № 407313 від 21.12.2011 року було розмішено третьою особою на веб - сайті Міністерства юстиції, де вказані всі необхідні відомості для проведення торгів (а.с.124-126).

05.03.2012 року третьою особою був складений протокол № 0511796-1 про проведення аукціону по реалізації арештованого рухомого майна яке належить ДВАТ "ЦЗФ "Горлівська", а саме будівельних конструкцій у складі 3-х бункерів башти 5 (а.с.62).

14.03.2012 року відповідачем був складений акт проведення прилюдних торгів з продажу будівельних конструкцій у складі 3-х бункерів башти 5 які належали ДВАТ "ЦЗФ "Горлівська" з вказівкою переможця прилюдних торгів та ціною за яку придбане це майно - 23250,00 грн. (а.с.61).

На думку позивача, дії з підготовки аукціону, проведені з організації з продажу рухомого майна ДВАТ ЦЗФ "Горлівська" ДП ВАТ ДХК "Донбасвуглезбагачення" здійснені в порушенням порядку проведення прилюдних торгів визначеним Тимчасовим положенням про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна та інструкції про проведення виконавчих дій.

Відповідно до ч.1 ст.181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Посилання позивача в своєму позові на Тимчасове положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 68/5 від 27.10.1999 року, зареєстрованим в міністерстві юстиції України 02.11.1999 року за № 745/4038 є помилковим тому що цим нормативно - правовим актом регулюються правовідносини пов'язані з реалізацією нерухомого майна, а предметом позову є визнання дій відповідача незаконними та пов'язаними з реалізацією рухомого майна.

Як вбачається з інвентарних карток наданих позивачем до позову, за інвентарним номером 235 та 236 рахуються бункери породні металічні, які мають основу та виготовлені з металу (а.с.31-32).

Відповідно до Договору № 0511796 від 12.12.2011 року укладеного між відповідачем та третьою особою, предметом цього Договору є рухоме майно - будівельні конструкції у складі 3-х бункерів башти 5 зі стартовою ціною 33199,75 грн. без ПДВ (а.с.70-72).

Окрім цього, у витягу з реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 38435667 від 24.10.2012 року значиться єдине нерухоме майно арештоване у позивача, це - споруда їдальні розташована за адресою Донецька область, м.Горлівка, вул..Плеханова, буд.45а (а.с.74-75).

Враховуючи вказані обставини суд 1 інстанції обґрунтовано зазначив, що майно яке було виставлено на аукціон (будівельні конструкції у складі 3-х бункерів башти 5) є рухомим майном.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", для цілей цього Закону під примусовою реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних фондів цих підприємств, якщо таке відчуження здійснюється шляхом: звернення стягнення на майно боржника за рішеннями, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою, крім рішень щодо виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв'язку із трудовими відносинами, та рішень щодо зобов'язань боржника з перерахування фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування заборгованості із сплати внесків до цих фондів, яка виникла до 1 січня 2011 року, та з перерахування органам Пенсійного фонду України заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Тобто, законодавчо обмежено дію цього закону виключно щодо нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами та крім рішень щодо виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв'язку із трудовими відносинами.

Судом встановлено що майно яке було описане, арештоване та виставлене на аукціон, є рухомим майном.

В ухвалі про відкриття провадження в справі від 04.02.2013 року позивачу пропонувалося надати суду докази що це майно належить до основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цим підприємством. Але позивач таких доказів суду не надав.

Відповідач надав суд належні докази про те що саме із виплатами пов'язаними з трудовими відносинами було відкрито виконавче провадження відносно позивача та були здійснені виплати за виконавчими листами працівникам після сплати грошових коштів покупцем трьох бункерів, а саме його розпорядження від 16.03.2012 року на кошти що надійшли від реалізації арештованого майна ДВАТ ЦЗФ "Горлівська" з вказівкою фізичних осіб яким перераховувались кошти - компенсації та середня заробітна плата (а.с.101-104).

Тобто дія мораторію на примусову реалізацію майна, передбаченого Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" на правовідносини , які виникли між сторонами не розповсюджується.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження" (№ 606) державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.

Згідно зі ст.11 Закону № 606, державний виконавець зобов'язаний вживати передбачені законом заходи примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Частиною п'ятою та шостою цієї статті передбачено право державного виконавця накладати арешт на майно боржника та на кошти які перебувають на рахунках в фінансових установах.

На підставі ч.2 ст.57 Закону № 606 арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом: винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах; винесення постанови про арешт коштів, що перебувають у касі боржника або надходять до неї; винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження; проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту.

Відповідно до вимог ч.3 ст.66 Закону № 606 у разі накладення арешту на майно другої черги, що належить боржникові - юридичній особі, частка держави у статутному фонді якої становить не менш як 25 відсотків, чи накладення арешту на майно підприємств-боржників, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, державний виконавець протягом трьох робочих днів повідомляє центральному органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно, або Фонду державного майна України про накладення арешту на майно такого боржника та подає відомості про склад і вартість майна, на яке накладено арешт, а також про розмір вимог стягувача.

Згідно із статутом Державне відкрите акціонерне товариство "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення" є державним підприємством та належить до сфери управління Міністерства палива та енергетики України. Майно підприємства є державною власністю та закріплене за ним на праві господарського відання.

Позивач зазначив суду, що всупереч вимогам ст.66 Закону № 606 відповідач не повідомив профільне міністерство про накладення арешту на майно.

Але ці доводи підприємства спростовується копією листа відповідача № 07- 4/9/3246 від 27.06.2011 року про повідомлення Міністерства енергетики і вугільної промисловості України про заборгованість яку має Державне відкрите акціонерне товариство "Центральна збагачувальна фабрика Горлівська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Донбасвуглезбагачення" в розмірі 2294223,96 грн. та про те, що на майно боржника накладено арешт, згідно акту опису та арешту майна від 23.06.2011 року (а.с.54).

Відправлення цього листа підтверджується записом в книзі вихідної кореспонденції, яка була досліджена в ході судового розгляду справи, від 27.06.2011 року під № 3246/9 (а.с.46-47).

Тобто судом в діях відповідача у цій справі порушень діючого законодавства не встановлено, а тому суд правильно вважав позовні вимоги підприємства до виконавчої служби безпідставними і такими, що не підлягають задоволенню.

Доводи позивача про допущення, на його думку, порушень з боку третьої особи при підготовки та проведення аукціону, а саме неповідомлення за 15 днів до проведення публічних торгів за місцем знаходження нерухомого майна в друкованих засобах масової інформації, суд до уваги не приймає, оскільки товариством в межах цієї адміністративної справи заявлені вимоги тільки до відділу державної виконавчої служби і питання про протиправність проведення ПП "Нива -В.Ш." аукціону неможливо розглядати в порядку адміністративного судочинства, так як третя особа не суб"єктом владних повноважень.

Обґрунтування судом 1 інстанції безпідставності в цій частині доводів позивача є помилковими, але судом справу вирішено правильно і підстав для скасування постанови не виникло.

Доводи викладені в апеляційній скарзі висновків суду 1 інстанції, щодо правомірності дій та рішень Микитівського відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції, не спростовують.

Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика "Горлівська" Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства "ДХК "Донбасвуглезбагачення" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14.03.2013р. у справі № 805/245/13-а- залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Суддя-доповідач: Д.В.Ляшенко

Судді: Л.В. Ястребова

С.Ю. Чумак

СудДонецький апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2013
Оприлюднено22.04.2013
Номер документу30784088
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/245/13-а

Ухвала від 02.04.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Ляшенко Д.В.

Ухвала від 16.04.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Ляшенко Д.В.

Ухвала від 02.04.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Ляшенко Д.В.

Ухвала від 14.02.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Хохленков О.В.

Постанова від 14.03.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Хохленков О.В.

Ухвала від 27.02.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Хохленков О.В.

Ухвала від 11.01.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Хохленков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні