Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-1700/12
Провадження № 2/279/414/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.04.2013 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого судді Лешко С.М.
з секретарем Подвисоцькою Т.В.
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб Коростенського МВ УМВС в Житомирській області про захист порушених прав власника шляхом виселення без надання іншого житла та зняття з реєстрації
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась з даним позовом до суду і мотивувала його тим, що на підставі свідоцтва про право на спадщину від 08.09.2011 року вона є власником квартири АДРЕСА_1. В цій же квартирі зареєстрований відповідач по справі ОСОБА_2, який був співмешканцем її померлої дочки. Не дивлячись на те, що відповідач не має ніякого права на вказане житло, він продовжує фактично проживати у належній їй на праві власності квартирі та створює їй перешкоди у користуванні власністю, замінив замки на вхідних дверях, погрожує фізичною розправою. Після її звернення в органи міліції та проведення перевірки була винесена постанова про відмову в порушенні кримінальної справи, а їй роз'яснення її право на звернення до суду.
Просила визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування спірною квартирою, усунути перешкоди в користуванні квартирою АДРЕСА_1 шляхом виселення відповідача з неї без надання іншого житлового приміщення та зобов'язати Відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб Коростенського МВ УМВС в Житомирській області зняти відповідача з реєстрації місця постійного проживання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просили його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав з тих підстав, що у нього немає іншого житла і йому ніде проживати, а у вказаній квартирі він зробив капітальний коштовний ремонт, а крім того допомагав робити ремонт в квартирі позивачки і витрачав кошти на її придбання.
Відповідач - Коростенський сектор УДМС в судове засідання не з'явився, письмово повідомив, що проти задоволення позову не заперечує, а справу просить слухати у його відсутності.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи у їх сукупності і давши їм оцінку, суд приходить до висновку про необхідність задоволення вказаного позову.
Судом встановлено, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 08.09.2011 року ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_1 і це свідоцтво зареєстровано в бюро технічної інвентаризації (а.с.5-6).
У вказаній квартирі зареєстрований та проживає відповідач по справі ОСОБА_2, який є бувшим членом сім'ї її дочки ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, вони проживали однією сім'єю без реєстрації шлюбу.
Реєстрація відповідача у спірній квартирі була проведена на підставі договору найму жилого приміщення від 25.01.2005 року (а.с.7), який був укладений між наймодавцем ОСОБА_4 та наймокористувачем ОСОБА_2 на строк три роки.
Посилання ОСОБА_2 на ту обставину, що він не підписував цього договору, на вирішення спору не впливає, оскільки ОСОБА_2 був зареєстрований у спірній квартирі, а трирічний строк дії договору сплив 01.02.2008 року.
У відповідності до ст.ст. 317, 321 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Статтею 405 ЦК України визначено, що члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Зважаючи на ту обставину, що відповідач не є членом сім'ї власниці житла, то він і втратив право на користування цим житлом.
Таким чином, суд визнає обґрунтованими доводи позивачки про те, що відповідач, проживаючи та будучи зареєстрованим в належній їй на праві власності квартирі, створює їй перешкоди у користуванні та розпорядженні належним їй майном.
У відповідності до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном і на цій підставі суд визнає вимогу позивачки про усунення перешкод у користуванні майном, шляхом виселення відповідача - такою, що підлягає задоволенню. При цьому суд виходить з того, що ст.16 ч.2 п.3 ЦК України передбачений такий спосіб захисту цивільного права та інтересів, як припинення дії, яка порушує право. В даному випадку дією, яка порушує право позивачки, є проживання відповідача у належній їй квартирі, а припинити цю дію можливо лише шляхом його виселення.
Оскільки вимога про зняття відповідача з реєстраційного обліку є похідною від основної вимоги, то вона також підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.209, 213 - 215, 218 ЦПК України, ст.ст.317, 321, 391, 405 ЦК України суд -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Усунути перешкоди в користуванні квартирою АДРЕСА_1 шляхом виселення ОСОБА_2 з даної квартири без надання іншого житлового приміщенні.
Зобов'язати Відділ громадянства та реєстрації фізичних осіб Коростенського МВ УМВС в Житомирській області зняти ОСОБА_2 з реєстрації постійного місця проживання за вказаною адресою.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області через Коростенський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Коростенського
міськрайонного суду С.М.Лешко
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2013 |
Оприлюднено | 26.04.2013 |
Номер документу | 30880253 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Лешко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні