Рішення
від 15.05.2013 по справі 904/2100/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.05.13р. Справа № 904/2100/13

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба», м. Зеленодольськ

До : Апостолівської райдержадміністрації , м. Апостолово

Про : визнання укладеними договорів оренди

Суддя Васильєв О.Ю.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Закордонець В.В. (дов. від 14.05.13 р.), Кісуріна В.С.( дов. від 06.12.12 р. ) ;

Від відповідача : Липка М.М. ( дов. №527/1/34 від 20.02.13 р.)

СУТЬ СПОРУ:

ТОВ «Зеленодольськриба» (позивач) з урахуванням уточнень від 08.05.13 р. звернулося з позовом до Апостолівської райдержадміністрації ( відповідач ) про визнання укладеними між сторонами з дня набрання чинності цим рішенням суду договору оренди землі загальною площею 141,0498 га, в тому числі: сільськогосподарські землі пасовищ - 19,1321 га., під господарськими будівлями і дворами - 3,0088 га., під господарськими шляхами і прогонами - 2,2354 га., під штучними водотоками (каналами) - 1,2399 га., під ставками - 115,4336 га. (кадастровий номер земельної ділянки - 1220310300-01-001-0025) та договору оренди землі загальною площею 137,0502 га . в тому числі: сільськогосподарські землі пасовищ - 13,8503 га., під господарськими будівлями і дворами - 0,018 га., під господарськими шляхами і прогонами - 4,0182 га., під штучними водотоками (каналами) - 1,1593 га., під ставками - 118,0044 га. (кадастровий номер земельної ділянки - 1220310300-01-001-0024) на умовах , запропонованих позивачем .

Позов обґрунтований наявністю відповідного розпорядження Апостолівської райдержадміністрації про надання в оренду позивачу спірних земельних ділянок та незаконним ухиленням відповідачем від належного укладання та оформлення відповідних договорів оренди спірних земельних ділянок на протязі значного терміну часу .

Апостолівська райдержадміністрація ( відповідач ) відзив на позов не надав . представник під час судових засідань проти задоволення позовних вимог заперечував , зазначаючи про їх безпідставність.

По справі оголошувалась перерва з 02.04.13 р. до 16.04.13 р.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін , господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

23.01.09р. громадянами Закордонцем В.Ю. , Закордонець В.В., Зуєм Ю.О. прийнято рішення про утворення ТОВ «Зеленодольськриба» (Протокол № 1 зборів засновників Товариства з обмеженою відповідальністю«Зеленодольскриба» від 23 січня 2009 року ). Гр. Зуєм Ю.О. до статутного капіталу ТОВ «Зеленодольскриба» було внесено нерухоме майно (основні фонди), яке розташоване за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, м. Зеленодольськ, вул. Паркова № 12 (Акт приймання-передачі основних фондів від 18.03.2009 р.) , яке належало йому на підставі договору купівлі-продажу, укладеного з ВАТ «Криворізьке рибоводне сільськогосподарське підприємство» (скорочена назва - ВАТ «Криворіжрибсільгосп») від 26 січня 2009 року, номер у реєстрі нотаріальних дій 482 Тобто попереднім власником нерухомого майна, внесеного гр. Зуєм Ю.О. до статутного капіталу ТОВ «Зеленодольскриба» , було ВАТ «Криворіжрибсільгосп».

Таким чином, ТОВ «Зеленодольськриба» набуло право власності на комплекс будівель і споруд, які розташовані за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, м. Зеленодольськ, вул. Паркова № 12 ; про що свідчить свідоцтво про право власності на нерухоме майно . При цьому вищезазначені будівлі і споруди були розташовані на земельній ділянці, яка знаходилась у постійному користуванні ВАТ «Криворіжрибсільгосп». Земельна ділянка, на якій розташовані будівлі і споруди , була надана в постійне користування Суборендному підприємству «Зеленодольський рибгосп» на підставі Державного Акту на право постійного користування землею серії І-ДП № 007116 від 08 липня 1997 року. В свою чергу ВАТ «Криворіжрибсільгосп» набуло права постійного користування вищезазначеною земельною ділянкою у зв'язку з наступним: Наказом Державного комітету рибного господарства України від 25.03.1998 р. № 43 «Про структурну перебудову Дніпропетровського об'єднання рибного господарства «Дніпрорибгосп» було утворено Криворізьке державне виробниче сільськогосподарське -рибоводне підприємство у складі Криворізького рибгоспу та Зеленодольського рибгоспу (п. 1.2. Наказу).

Відповідно до ч. 2 ст. 37 ЦК УРСР від 1963р., яка була чинна на момент злиття двох рибгоспів, при злитті і поділі юридичних осіб майно (права і обов'язки) переходить до нововиниклих юридичних осіб. Тобто нововиникла юридична особа - Криворізьке державне виробниче сільськогосподарське - рибоводне підприємство , набуло право постійного користування земельною ділянкою, яка раніше була надана Зеленодольському рибгоспу на підставі Державного Акту на право постійного користування землею серії І-ДП № 007116 від 08 липня 1997 року.

В подальшому відповідно до наказу № 12/387-АО від 03.08.1999 р. Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області «Про створення ВАТ «Криворізьке рибоводне сільськогосподарське підприємство» Криворізьке державне виробниче сільськогосподарське - рибоводне підприємство було перетворено у ВАТ «Криворізьке рибоводне сільськогосподарське підприємство». Таким чином ВАТ «Криворіжрибсільгосп» ( як правонаступник прав та обов'язків Криворізького державного виробничого підприємства ) набуло право користуватися земельною ділянкою на підставі Державного Акту на право постійного користування землею серії І-ДП № 007116 від 08 липня 1997 р.

Згідно ч. 2 ст. 120 ЗК України (у редакції чинній на момент набуття позивачем права власності на комплекс будівель і споруд) якщо житловий будинок, будівля або споруда розташовані на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для обслуговування. Статтями 92,93,98,102 ЗК України передбачено користування земельною ділянкою на праві постійного користування, оренди, сервітуту, емфітевзису та суперфіцію. Отже власник житлового будинку, будівлі, споруди вправі вимагати від власника земельної ділянки оформлення права користування земельною ділянкою, на якій розташоване відповідне нерухоме майно та ділянкою, необхідною для його обслуговування, шляхом укладення відповідних договорів. Оскільки позивач відповідно до ст. 92 Земельного кодексу України не являється особою, якій земельні ділянки можуть надаватися на праві постійного користування, він звернувся до голови Апостолівської районної державної адміністрації з клопотанням щодо переоформлення правоустановчих документів на земельну ділянку

Таким чином, у позивача в результаті набуття права власності на комплекс будівель і споруд, виникло право переоформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку, на якій розташовані вищезазначені будівлі та споруди. Відповідно до п. 1.13 «Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою» ( затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999 року № 43 ) складання державного акта на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою при передачі земельної ділянки, що була раніше надана громадянам, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян всіх видів, у постійне користування або при переоформленні правоустановних документів на ці земельні ділянки, проводиться після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою в установленому порядку відповідною технічною документацією.

У випадку переоформлення правоустановчих документів на земельну ділянку, яка була надана у постійне користування, без зміни цільового призначення, встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) відбувається після розроблення та затвердження відповідної технічної документації. ПП «ГеоПро» на виконання розпорядження голови Апостолівської районної державної адміністрації від 22.06.2009 р. № 331-р-09Р та укладеного з позивачем договору на проведення робіт від 25.06.2009 р. була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки ТОВ «Зеленодольськриба» для риборозведення. Дана технічна документація із землеустрою була погоджена (затверджена): відділом Держкомзему у Апостолівському районі - висновок від 08 жовтня 2009 р. за № 1-18/728; відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Апостолівської районної державної адміністрації - висновок від 18.09.2009 р. № 623; Апостолівською районною державною адміністрацією - розпорядження голови Апостолівської районної державної адміністрації від 17.12.2009 р. № 681-р-09.

Після погодження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки ТОВ «Зеленодольськриба» для риборозведення були складені Акти від 25.12.2009 р. про встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ТОВ «Зеленодольськриба». Таким чином у позивача був відсутній обов'язок розробляти проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оскільки позивачу була надана земельна ділянка в користування за рахунок вилучення земель у ВАТ «Криворіжрибсільгосп» внаслідок набуття ТОВ «Зеленодольськриба» права власності на комплекс будівель та споруд, які належали на праві власності ВАТ «Криворіжрибсільгосп». Про що було прийнято відповідне Розпорядженням голови Апостолівської районної державної адміністрації від 17.12.09р. року № 681-р-09 «Про надання земельної ділянки в оренду ТОВ «Зеленодольскриба» для риборозведення за рахунок земель ВАТ «Криворіжрибсільгосп» на території Зеленодольської міської ради».

Окрім того, між ТОВ «Зеленодольскриба» та Державним підприємством «Укрриба» 01.04.09 р. був укладений договір зберігання з правом користування № 10/09, відповідно до умов якого замовник (ДП «Укрриба») передав, а зберігач (ТОВ «Зеленодольсьриба») прийняв на зберігання з правом користування, згідно Акту приймання-передачі нерухоме державне майно (гідротехнічні споруди рибницьких ставів, а саме: артезіанська свердловина, басейни металевий, водонапірна башта, водонапуск-випуск, інкубцех, лотки пластикові, пруди, зимувальні пруди), яке знаходиться на балансі ДП «Укрриба» та розташоване за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район - пункт 1.1. Договору . Згідно п. 1.3. цього договору майно використовується з метою риборозведення згідно виробничої програми, погодженої з замовником, та для здійснення інших видів рибогосподарської діяльності, які не суперечать цільовому використанню зазначеного майна. Тобто водні об'єкти передавалися позивачу не на умовах оренди, а на підставі укладеного з ДП «Укрриба» договору зберігання з правом користування.

Відповідно до ст. 4 Водного кодексу України, ч. 1 ст. 58 Земельного кодексу України до земель водного фонду належать землі, зайняті: морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водоймами, болотами, а також островами; прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів. Згідно ч. 4 ст. 59 ЗК України громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.

Згідно розпорядження голови Апостолівської районної державної адміністрації від 17.12.09 р. № 681-р-09 позивачу передавалися в оренду не водні об'єкти, а земельна ділянка, яка розташована під водними об'єктами. Крім того, в п. 1 договору оренди зазначено, що Орендарю передаються землі водного фонду, а не водні об'єкти, так як водними об'єктами позивач користувався на підставі укладеного з ДП «Укрриба» договору зберігання з правом користування. Також позивачу був наданий лист Державного підприємства «Укрриба» від 11.09.2012 року за № 07-12/152, відповідно до якого ДП «Укрриба» не заперечує про передачу в оренду ТОВ «Зеленодольськриба» земельних ділянок під гідротехнічними спорудами рибницьких ставів, які передані ТОВ «Зеленодольскриба» на зберігання з правам його використання.

18.05.10 р. за вих.. № 33 ТОВ «Зеленодольскриба» направило на адресу Апостолівської райдержадміністрації проекти відповідних договорів оренди земельних ділянок , але до цього часу відповідач безпідставно ухиляється від укладання цих договорів .

Враховуючи вищезазначені обставини , суд дійшов до висновку про те , що позивач виконав всі вимоги розпоряджень голови Апостолівської районної державної адміністрації від 22.06.09 р. № 331-р-09 та від 17.12.09 р. № 681-р-09 з метою належного оформлення права користування земельними ділянками на умовах оренди. Натомість відповідач не підписав надані позивачем договори оренди земельних ділянок, внаслідок чого між сторонами виник спір щодо належного оформлення орендних правовідносин. На даний час розпорядження голови Апостолівської районної державної адміністрації від 17.12.09 р. № 681-р-09 про передачу позивачу в оренду земельних ділянок є чинним ( не відмінене та не скасоване в судовому порядку ) а тому в силу ч. 2 ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» підлягає обов'язковому виконанню, в тому числі і відповідачем.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Тобто розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності повинен обчислюватися, виходячи з приписів норм Податкового кодексу України. Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договір оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом (підпункт 288.5.1. пункту 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України).

Позивачу була надана земельна ділянка водного фонду, про що свідчить Довідка з державної статистичної звітності по формі 6-зем від 26 квітня 2013 року № 1441/1-10 . Тобто позивачу була передана в оренду земельна ділянка несільськогосподарського призначення. Тому при розрахунку розміру орендної плати потрібно виходити з того, що річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється відповідно до норм чинного Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 280.1 ст. 280 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду встановлюється у розмірі 0,3 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області. Таким чином, розмір орендної плати за земельні ділянки водного фонду не може бути меншим ніж 0,9% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

В п. 5 Розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.12.2009 р. № 681-р-09 «Про надання земельної ділянки в оренду ТОВ «Зеленодольскриба» для риборозведення за рахунок земель ВАТ «Криворіжрибсільгосп» на території Зеленодольської міської ради» зазначено що орендна плата встановлюється в розмірі 1% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік, яка сплачується на рахунок Зеленодольської міської ради згідно з чинним законодавством. Отже, розмір орендної плати, зазначений в Розпорядженні є не меншим, а навіть більше ніж в 3 рази перевищує розмір земельного податку за земельні ділянки водного фонду. Відповідно до ч. 1 ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зазначений в 5 Розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.12.2009 р. № 681-р-09 «Про надання земельної ділянки в оренду ТОВ «Зеленодольскриба» для риборозведення за рахунок земель ВАТ «Криворіжрибсільгосп» розмір орендної плати не суперечить приписам чинного законодавства України, тому розмір орендної плати за земельні ділянки передані Позивачу в оренду згідно вищевказаного Розпорядження повинен становити 1% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік.

Позивачу в оренду також були надані земельні ділянки водного фонду, які зайняті господарськими будівлями і дворами у розмірі 3,0268 га. (п. 4 Розпорядженні голови районної державної адміністрації від 17.12.2009 року, № 681-р-09). Згідно пункту 280.2 ст. 280 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду, а також за земельні ділянки лісогосподарського призначення, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями та спорудами, встановлюються у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області. Тобто позивач за земельні ділянки водного фонду, які зайняті господарськими будівлями і дворами у розмірі 3,0268 г, повинен розраховувати розмір орендної плати, виходячи з приписів пункту 280.2 ст. 280 Податкового кодексу України. Розмір орендної плати на земельні ділянки водного фонду, які зайняті господарськими будівлями і дворами мав би становити 15% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області. Однак зі змісту підпункту 288.5.2. пункту 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України випливає, що розмір орендної плати, зокрема для інших земельних ділянок, наданих в оренду не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Таким чином, розмір орендної плати за землі водного фонду, які зайняті господарськими будівлями і дворами повинен становити 12 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області за 1 рік.

Враховуючи вищезазначене , розмір орендної плати повинен розраховувати наступним чином: 1) за земельні ділянки площею 275,0732 га, з них: водного дзеркала 233,438 га., каналів 2,3992 га., пасовищ 31,7363 га. господарських шляхів - 7,4997 га. - у розмірі 1% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік ; 2) за земельні ділянки площею 3,0268 га., які зайняті господарськими будівлями і дворами - у розмірі 12% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік.

Приписи ст.ст. 13, 19 Конституції України визначають, що від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.ст. 142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку. Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Статтею 116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або державних органів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

В силу ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

З аналізу вказаних норм, які регулюють земельні правовідносини, вбачається, що надання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в оренду шляхом укладення відповідного договору здійснюється на підставі рішення ради, розпорядження райдержадміністрації , прийнятих за результатами розгляду заяви (клопотання) особи, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду, поданої відповідно до ст. 16 Закону України «Про оренду землі». При цьому підставою набуття відповідного права є саме рішення ради ( розпорядження райдержадміністрації ) , яке відповідно до ч. 2 ст. 126 ЗК України лише оформляється договором як документом, що посвідчує право на земельну ділянку.

Згідно з ч. 2 ст. 638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною. Загальний порядок укладання господарських договорів врегульований ст. 181 ГК України, згідно з якою проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Дослідивши надані сторонами докази, суд встановив обставини, які свідчать про надання Апостолівською райдержадміністрацією ( яка здійснює правомочності власника відповідних земельних ділянок від імені держави ) своєї згоди на укладення договорів оренди шляхом прийняття з цього приводу позитивного рішення ( розпорядження ) , на підставі якого має бути укладено договори оренди як документ, що посвідчує надане розпорядженням право на земельні ділянки.

Заперечуючи проти позовних вимог, райдержадміністрація не довела обставини щодо відсутності її згоди на укладення договору, а також не довела обставини щодо наявності правових підстав у райдержадміністрації ухилятись від укладення договору на виконання відповідного розпорядження . За таких обставин суд дійшов висновку щодо досягнення сторонами взаємної згоди стосовно укладення договорів оренди спірних земельних ділянок, а відтак наявність підстав для задоволення вимог ТОВ «Зеленодольскьриба» з метою запобігання зловживанню Апостолівською райдержадміністрацією своїм правом на надання в оренду земельних ділянок від імені держави у зв'язку з ухиленням від оформлення договору оренди, право на які набуто на підставі прийнятого нею розпорядження.

Заперечуючи проти задоволення позову , відповідач зазначає також, що за наявності обставин ухиляння від укладення спірного договору суд мав б зобов'язати Апостолівську райдержадміністрацію укласти договори, а не вважати їх укладеними, оскільки такий спосіб захисту не передбачений ст. 16 ЦК України та ст. 20 ГК України. Однак такі доводи відповідача підлягають відхиленню з огляду на положення ч. 3 ст. 84 ГПК України, а також ч. 2 ст. 187 ГК України, згідно з якими день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Зважаючи на викладене, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення позовних вимог про визнання укладеними договорів оренди земельних ділянок в редакції, запропонованій ТОВ «Зеленодольскьриба» , та направлених ним на адресу Апостолівської райдержадмінстарції . Наведена правова позиція збігається з практикою ВГСУ в аналогічній справі ( постанова від 31.03.10 р. у справі № 18/475 ) та з приписами , що містяться у п.2.1. Постанови Пленуму ВГСУ № 6 від 17.05.11 р. «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах , що виникають із земельних відносин» ( після прийняття органом місцевого самоврядування рішення про надання земельної ділянки у користування особа має право вимагати оформлення документів , що посвідчують право користування земельною ділянкою) .

На підставі вищевикладеного , керуючись вимогами ст.ст.49, 82-85 ГПК України, господарський суд , -

ВИРІШИВ :

1. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба» до Апостолівської райдержадміністрації про визнання укладеними з дати набрання цим рішенням законної сили догорів оренди спірних земельних ділянок в редакції ( надісланій позивачем на адресу відповідача ) задовольнити .

2. Визнати укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба» (53860, Дніпропетровська область, Апостолівський р-н., м. Зеленодольськ, вул. Паркова, 12, код. ЄДРПОУ 36354061) та Апостолівською районною державною адміністрацією (53802, Дніпропетровська область, м. Апостолове, вул. Набережна, 18, код ЄДРПОУ 04052235 ) з дати набрання цим рішенням законної сили договір оренди землі загальною площею 141,0498 (сто сорок одна ціла чотириста дев'яносто вісім десятитисячних) га, в тому числі: сільськогосподарські землі пасовищ - 19,1321 га., під господарськими будівлями і дворами - 3,0088 га., під господарськими шляхами і прогонами - 2,2354 га., під штучними водотоками (каналами) - 1,2399 га., під ставками - 115,4336 га. (кадастровий номер земельної ділянки - 1220310300-01-001-0025) на наступних умовах:

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

м. Апостолове

Апостолівська районна державна адміністрація, юридична адреса: м. Апостолове, Дніпропетровської обл., вул. Набережна, 18, в особі голови


, що діє на підставі Земельного кодексу України, ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», іменована далі як Орендодавець, та товариство з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба», юридична адреса: Дніпропетровська обл., Апостолівський р-н, м. Зеленодольськ, вул. Паркова, 12, в особі директора Закордонця Володимира Юрійовича, іменоване далі як Орендар, уклали цей договір про нижченаведене:

ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ.

1. Орендодавець, який діє на підставі розпорядження голови Апостолівської

райдержадміністрації від 17.12.2009 року № 681-р-09, передає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку - землі водного фонду під ставками для риборозведення, за рахунок земель ВАТ «Криворіжрибсільгосп» за межами м. Зеленодольськ по вул. Паркова,

12 на території Зеленодольської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської

області.

ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ

2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 141,0498 (сто сорок одна ціла чотириста дев'яності вісім десятитисячних) га, в тому числі: сільськогосподарські землі пасовищ - 19,1321 га, під господарськими будівлями і дворами - 3,088 га, під господарськими

шляхами і прогонами - 2,2354 га, під штучними водотоками (каналами) - 1,2399 га, під ставками -115,4336 га. Кадастровий номер земельної ділянки - 1220310300-01-001-0025.

3. Земельна ділянка виділена в натурі (на місцевості) у встановленому законом порядку.

4. На земельній ділянці розташовані: адмінбудівля, господарські будівлі і споруди,

гідроспоруди та канали.

5 . Нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена.

6. Земельна ділянка, яка передається в оренду суттєвих недоліків, які можуть впливати на ефективність передбаченого договором її використання немає.

7. Земельна ділянка передається в оренду по акту прийому-передачі, який підписується Орендарем та Орендодавцем за участю представника відділу Держкомзему і є невід'ємною частиною договору. Земельна ділянка передається в оренду для риборозведення. Орендарю надається переважне право проводити роботи по поліпшенню стану земельної ділянки з метою ефективного користування нею за обраним видом використання.

СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ.

8. Договір укладено на 49 (сорок дев'ять) років. Після закінчення строку дії договору.

Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію. При переході права власності на землю від Орендодавця до іншої особи договір оренди зберігає чинність для нового власника. При зміні Орендаря договір оренди втрачає чинність.

ОРЕНДНА ПЛАТА.

9. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі за земельну ділянку державної

власності наступних розмірах:

- за земельні ділянки площею 138, 041 га ., серед яких: сільськогосподарські землі пасовищ - 19,1321 га, господарські шляхи і прогони - 2,2354 га, штучні водотоки (канали) - 1,2399 га, ставки -115,4336 га. у розмірі 1% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік.

- за земельні ділянки площею 3,0088 га., які зайняті господарськими будівлями і дворами - у розмірі 12% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік.

10. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної власності здійснюється з

урахуванням індексації. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи подовження його дії.

11 . Орендна плата вноситься щомісячно до 25 числа кожного місяця на рахунок

Зеленодольської міської ради. Орендна плата справляється також і у випадках, якщо орендар з

поважних причин тимчасово не використовує земельну ділянку за умовами договору.

12 . Орендар за згодою Орендодавця може вносити плату за майбутній період.

13 . Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено відповідними документами;

- в інших випадках передбачених законом.

14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня згідно чинного законодавства. У разі визнання договору оренди недійсним одержана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди земельної ділянки не повертається.

УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

15 . Земельна ділянка передається в оренду для риборозведення.

16 . Земельна ділянка, яка передається в оренду ефективно використовується тільки за її

цільовим призначенням.

17. Умови збереження стану об'єкту оренди повинні відповідати нормам чинного законодавства

України, що регулюють земельні відносини.

УМОВИ І СТРОКИ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ.

18. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення. Підставою Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку є розпорядження голови Апостолівської райдержадміністрації від 22.06.2009 р. № 331-р-09.

19. Передача Орендарю земельної ділянки здійснюється у триденний строк після державної реєстрації цього договору за актом прийому-передачі, який підписується Орендарем та Орендодавцем і є невід'ємною частиною договору.

УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

20. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки. пов'язаних із зміною стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір вирішується в судовому порядку.

21. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

22. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем без письмової згоди з Орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню.

23. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються: Фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем , а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права; Доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконанням Орендодавцем умов договору.

24. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

ОБМЕЖЕННЯ (ОБТЯЖЕННЯ) ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

25 . На орендовану земельну ділянку не встановлено ніяких обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб.

ІНШІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН.

26. Права Орендодавця:

Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;

- дотримання екологічної безпеки землекористування та додержання державних стандартів, норм і правил;

- своєчасного і повного внесення орендної плати;

27. Обов'язки Орендодавця:

Орендодавець зобов 'язаний:

- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;

- при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;

- відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов'язані з поліпшенням стану об'єкту оренди, яке проводилось Орендарем за згодою Орендодавця;

- попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкта оренди;

28. Права Орендаря:

Орендар земельної ділянки має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку виробничі споруди;

- отримувати продукцію та доходи;

- здійснювати в установленому порядку за письмовою згодою Орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем;

29. Обов'язки Орендаря:

Орендар земельної ділянки зобов 'язаний:

- приступати до використання земельної ділянки в строки встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;

- виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;

- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному органу податкової служби.

РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ ЧИ ЙОГО ЧАСТИНИ.

30. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.

СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ.

31. Згідно з цим договором об'єкт оренди підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.

32. Страхування об'єкта оренди здійснює Орендар.

ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ І ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЇ.

33. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо змін умов договору спір вирішується у судовому порядку.

34. Дія договору припиняється у разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- придбання Орендарем земельної ділянки у власність;

- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

Договір припиняється також в інших випадках передбачених законом.

35. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

- взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню;

- добровільна відмова Орендаря від оренди земельної ділянки або припинення діяльності Орендаря;

- укладання договору оренди землі з порушенням порядку, встановленого у законодавстві України;

- інших підстав, визначених законом.

36. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.

37. У разі відсутності взаємної згоди сторін щодо зміни умов цього договору, його дострокового розірвання на вимогу зацікавленої сторони, ці питання вирішуються в судовому порядку.

38. У разі припинення або розірвання цього договору Орендар має забезпечити виконання умов повернення земельної ділянки, визначених у пункті 19 цього договору.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА НЕВИКОНАННЯ

АБО НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ УМОВ ДОГОВОРУ

39. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

40. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо доведе, що це порушення сталося не з її вини.

41 . Цей договір набирає чинності після його підписання сторонами та його державної реєстрації. Цей договір складено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один із яких знаходиться у Орендодавця, другий - в Орендаря, третій - у відділі Держкомзему у Апостолівському районі Дніпропетровської області.

Невід 'ємними частинами договору є:

- Розпорядження голови Апостолівської райдержадміністрації від 17.12.2009 року № 681-р-09;

- Збірний кадастровий план суміжних землевласників та землекористувачів;

- Кадастровий план земельної ділянки;

- Акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- Акт прийому-передачі земельної ділянки наданої в оренду.

БАНКІВСЬКІ ТА ЮРИДИЧНІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР

Апостолівська районна державна адміністрація 53802, м. Апостолове, вул. Набережна, 18 код ЄДРПОУ 04052235 Товариство з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба» м. Зеленодольськ,. вул. Паркова, 12 Апостолівського району Дніпропетровської області , код ЄДРПОУ 36354061

ПІДПИСИ СТОРІН

Орендодавець Орендар



МП МП

3. Визнати укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба» (53860, Дніпропетровська область, Апостолівський р-н., м. Зеленодольськ, вул. Паркова, 12, код. ЄДРПОУ 36354061) та Апостолівською районною державною адміністрацією (53802, Дніпропетровська область, м. Апостолове, вул. Набережна, 18, код ЄДРПОУ 04052235 ) з дати набрання цим рішенням законної сили договір оренди землі загальною площею 137,0502 (сто тридцять сім цілих п'ятсот дві десятитисячних) га. в тому числі: сільськогосподарські землі пасовищ - 13,8503 га., під господарськими будівлями і дворами - 0,018 га., під господарськими шляхами і прогонами - 4,0182 га., під штучними водотоками (каналами) - 1,1593 га., під ставками - 118,0044 га. (кадастровий номер земельної ділянки - 1220310300-01-001-0024) на наступних умовах:

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

м. Апостолове

Апостолівська районна державна адміністрація, юридична адреса: м. Апостолове, Дніпропетровської обл., вул. Набережна, 18, в особі голови


, що діє на підставі Земельного кодексу України, ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», іменована далі як Орендодавець, та товариство з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба», юридична адреса: Дніпропетровська обл., Апостолівський р-н, м. Зеленодольськ, вул. Паркова, 12, в особі директора Закордонця Володимира Юрійовича, іменоване далі як Орендар, уклали цей договір про нижченаведене:

ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ.

1. Орендодавець, який діє на підставі розпорядження голови Апостолівської

райдержадміністрації від 17.12.2009 року № 681-р-09, передає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку - землі водного фонду під ставками для риборозведення, за рахунок земель ВАТ «Криворіжрибсільгосп» за межами м. Зеленодольськ по вул.Паркова,

12 на території Зеленодольської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської

області.

ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ

2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 137,0502 (сто тридцять сім

цілих п'ятсот дві десятитисячних) га, в тому числі: сільськогосподарські землі пасовищ-13,8503 га, під господарськими будівлями і дворами - 0,018 га, під господарськими шляхами і прогонами - 4,0182 га, під штучними водотоками (каналами)-1,1593га,під ставками -118,0044 га. Кадастровий номер земельної ділянки - 1220310300-01-001-0024.

3. Земельна ділянка виділена в натурі (на місцевості) у встановленому законом порядку.

4. На земельній ділянці розташовані: адмінбудівля, господарські будівлі і споруди,

гідроспоруди та канали.

5 . Нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена.

6. Земельна ділянка, яка передається в оренду суттєвих недоліків, які можуть впливати на ефективність передбаченого договором її використання немає.

7. Земельна ділянка передається в оренду по акту прийому-передачі, який підписується Орендарем та Орендодавцем за участю представника відділу Держкомзему і є невід'ємною частиною договору. Земельна ділянка передається в оренду для риборозведення.Орендарю надається переважне право проводити роботи по поліпшенню стану земельної ділянки з метою ефективного користування нею за обраним видом використання.

СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ.

8. Договір укладено на 49 (сорок дев'ять) років. Після закінчення строку дії договору.

Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію. При переході права власності на землю від Орендодавця до іншої особи договір оренди зберігає чинність для нового власника. При зміні Орендаря договір оренди втрачає чинність.

ОРЕНДНА ПЛАТА.

9. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі за земельну ділянку державної

власності наступних розмірах:

- за земельні ділянки площею 137, 0322 га., серед яких: сільськогосподарські землі пасовищ - 13 8503 га., господарські шляхи і прогони - 4,0182 га, штучні водотоки (канали) - 1,1593 га, ставки -118,0044 га. у розмірі 1% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік.

- за земельні ділянки площею 0,018 га., які зайняті господарськими будівлями і дворами - у розмірі 12% від грошової оцінки 1 га ріллі по Дніпропетровській області за 1 рік.

10. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної власності здійснюється з

урахуванням індексації. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи подовження його дії.

11 . Орендна плата вноситься щомісячно до 25 числа кожного місяця на рахунок

Зеленодольської міської ради. Орендна плата справляється також і у випадках, якщо орендар з

поважних причин тимчасово не використовує земельну ділянку за умовами договору.

12 . Орендар за згодою Орендодавця може вносити плату за майбутній період.

13 . Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено відповідними документами;

- в інших випадках передбачених законом.

14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня згідно чинного законодавства. У разі визнання договору оренди недійсним одержана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди земельної ділянки не повертається.

УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

15 . Земельна ділянка передається в оренду для риборозведення.

16 . Земельна ділянка, яка передається в оренду ефективно використовується тільки за її

цільовим призначенням.

17. Умови збереження стану об'єкту оренди повинні відповідати нормам чинного законодавства України, що регулюють земельні відносини.

УМОВИ І СТРОКИ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ.

18. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення. Підставою Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку є розпорядження голови Апостолівської райдержадміністрації від 22.06.2009 р. № 331-р-09.

19. Передача Орендарю земельної ділянки здійснюється у триденний строк після державної реєстрації цього договору за актом прийому-передачі, який підписується Орендарем та Орендодавцем і є невід'ємною частиною договору.

УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

20. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір вирішується в судовому порядку.

21. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

22. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем без письмової згоди з Орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню.

23. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються: фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем , а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права; доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконанням Орендодавцем умов договору.

24. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

ОБМЕЖЕННЯ (ОБТЯЖЕННЯ) ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

25 . На орендовану земельну ділянку не встановлено ніяких обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб.

ІНШІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН.

26. Права Орендодавця:

Орендодавець має право вимагати від Орендаря: '

- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;

-дотримання екологічної безпеки землекористування та додержання державних стандартів, норм і правил;

- своєчасного і повного внесення орендної плати;

27. Обов'язки Орендодавця:

Орендодавець зобов 'язаний:

- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;

- при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;

- відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов'язані з поліпшенням стану об'єкту оренди, яке проводилось Орендарем за згодою Орендодавця;

- попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкта оренди;

28. Права Орендаря:

Орендар земельної ділянки має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку виробничі споруди;

- отримувати продукцію та доходи;

- здійснювати в установленому порядку за письмовою згодою Орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем;

29. Обов'язки Орендаря:

Орендар земельної ділянки зобов 'язаний:

- приступати до використання земельної ділянки в строки встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;

- виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;

- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному органу податкової служби.

РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ ЧИ ЙОГО ЧАСТИНИ.

30. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.

СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ.

31. Згідно з цим договором об'єкт оренди підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.

32. Страхування об'єкта оренди здійснює Орендар.

ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ І ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЇ.

33. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо змін умов договору спір вирішується у судовому порядку.

34. Дія договору припиняється у разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- придбання Орендарем земельної ділянки у власність;

- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

Договір припиняється також в інших випадках передбачених законом.

35. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

- взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню;

- добровільна відмова Орендаря від оренди земельної ділянки або припинення діяльності Орендаря;

- укладання договору оренди землі з порушенням порядку, встановленого у законодавстві України;

- інших підстав, визначених законом.

36. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.

37. У разі відсутності взаємної згоди сторін щодо зміни умов цього договору, його дострокового розірвання на вимогу зацікавленої сторони, ці питання вирішуються в судовому порядку.

38. У разі припинення або розірвання цього договору Орендар має забезпечити виконання умов повернення земельної ділянки, визначених у пункті 19 цього договору.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА НЕВИКОНАННЯ

АБО НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ УМОВ ДОГОВОРУ

39. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

40. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо доведе, що це порушення сталося не з її вини.

41 . Цей договір набирає чинності після його підписання сторонами та його державної реєстрації. Цей договір складено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один із яких знаходиться у Орендодавця, другий - в Орендаря, третій - у відділі Держкомзему у Апостолівському районі Дніпропетровської області.

Невід 'ємними частинами договору є:

- Розпорядження голови Апостолівської райдержадміністрації від 17.12.2009 року № 681-р-09;

- Збірний кадастровий план суміжних землевласників та землекористувачів;

- Кадастровий план земельної ділянки;

- Акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- Акт прийому-передачі земельної ділянки наданої в оренду.

БАНКІВСЬКІ ТА ЮРИДИЧНІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР

Апостолівська районна державна адміністрація 53802, м. Апостолове, вул. Набережна, 18 код ЄДРПОУ 04052235 Товариство з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба» м. Зеленодольськ,. вул. Паркова, 12 Апостолівського району Дніпропетровської області , код ЄДРПОУ 36354061

ПІДПИСИ СТОРІН

Орендодавець Орендар



МП МП

4. Стягнути з відповідача - Апостолівської райдержадміністрації (53802, м. Апостолове,

вул. Набережна, 18 , код ЄДРПОУ 04052235 ) на користь позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеленодольськриба» ( м. Зеленодольськ,. вул. Паркова, 12 Апостолівського району Дніпропетровської області , код ЄДРПОУ 36354061) : 1 147,000 грн. - судових витрат.

Видати відповідний наказ після набрання рішенням чинності .

Суддя Васильєв О.Ю.

15.05.13р.

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення15.05.2013
Оприлюднено15.05.2013
Номер документу31163572
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/2100/13

Ухвала від 19.06.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Чернов Є.В.

Постанова від 04.02.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Мамонтова О.М.

Ухвала від 27.01.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Мамонтова О.М.

Ухвала від 09.12.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Мамонтова О.М.

Постанова від 15.10.2013

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Євстигнеєв Олександр Сергійович

Ухвала від 12.09.2013

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Євстигнеєв Олександр Сергійович

Ухвала від 14.06.2013

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Євстигнеєв Олександр Сергійович

Ухвала від 30.05.2013

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Євстигнеєв Олександр Сергійович

Рішення від 15.05.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв Олег Юрійович

Ухвала від 16.04.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв Олег Юрійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні