ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
У Х В А Л А
"06" червня 2013 р. Справа № 5/149-Б-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д. при секретарі Андреєвець А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Приватного підприємства "Агро-Ніка-Плюс", ідентифікаційний код 31760188, вул. Запорожчука, 9, м. Херсон,
про банкрутство Приватного підприємства "Агро-Ніка-Плюс", ідентифікаційний код 31760188, вул. Запорожчука, 9, м. Херсон,
за участю представників сторін:
від кредиторів: ПАТ "Укрсиббанк" - Мандик В.А., довіреність № 5592 від 08.11.2012 р.; ХОУ ПАТ "Державний ощадний банк України" - Гетманський О.А., довіреність № 12-09/466 від 01.08.2012 р.; ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС - Єрашов І.Є., довіреність № 14661/910-105 від 29.12.2012 р.;
від боржника: ліквідатор - арбітражний керуючий Циркунова О.О.;
в с т а н о в и в:
Провадження у справі про банкрутство боржника ПП "Агро-Ніка Плюс", м.Херсон порушено ухвалою господарського суду від 28.07.2006 року за заявою боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", (далі Закон про банкрутство), у зв'язку з недостатністю вартості майна для задоволення вимог кредиторів юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію.
Постановою господарського суду від 03.10.2006 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора з числа арбітражних керуючих, зобов'язано ліквідатора здійснити ліквідацію підприємства.
Ухвалами господарського суду здійснювалася заміна ліквідаторів, строк ліквідаційної процедури і повноважень ліквідатора неодноразово продовжувався.
За результатами проведення ліквідаційної процедури відповідно до ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором Циркуновою О.О. подано до суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс приватного підприємства "Агро-Ніка Плюс", м.Херсон, який призначено до розгляду. В судовому засіданні 23.05.2013 року при розгляді звіту ліквідатора оголошувалася перерва.
До господарського суду 04.06.2013 р. звернувся голова комітету кредиторів ПУАТ "ФІДОБАНК" з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника із відповідним протокольним рішенням комітету кредиторів від 30.05.2013 р.
Учасниками провадження підтримано клопотання голови комітету кредиторів.
Представник ПАТ "УкрСиббанк" заперечує проти затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі, оскільки вважає, що ліквідатором не завершено усі дії, які він зобов'язаний вжити в ліквідаційній процедурі, не завершено розшук майна боржника, а саме комбайн ДОН-1500 Б, стверджує, що ліквідатором та іншими членами комітету кредиторів неправильно обраховано кількість голосів, що належать ПАТ "УкрСиббанк", що вплинуло на прийняття комітетом кредиторів рішення про схвалення звіту ліквідатора та клопотання про затвердження судом звіту і ліквідаційного балансу банкрута, а також вважає, що ліквідатором не виконано вказівки, що містяться в постанові Вищого господарського суду України від 30.05.2012р.
Заслухавши звіт ліквідатора, дослідивши матеріали справи суд вважає, що клопотання комітету кредиторів та ліквідатора про затвердження звіту і ліквідаційного балансу боржника підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ухвалою місцевого господарського суду від 29.11.2011 року звіт і ліквідаційний баланс було затверджено, провадження у справі припинено. Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 23.07.2012 року зазначену ухвалу скасовано з посиланням на постанову Вищого господарського суду України від 30.05.2012р. щодо результатів розгляду скарги на дії ліквідатора і встановлення неправильного підрахунку голосів кредиторів та недотримання порядку самоліквідації боржника за рішенням власника до порушення справи про банкрутство.
Проаналізувавши зазначені судові рішення суд зазначає, що в них відсутні вказівки, які відповідно до ст. 111-12 ГПК України є обов'язковими для суду першої інстанції. Рішення місцевого господарського суду, про які йдеться у постанові Вищого господарського суду (ухвала про порушення провадження у цій справі, постанова про визнання боржника банкрутом) набрали законної сили та підлягають обов'язковому виконанню відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до ліквідаційної маси включаються майно та майнові права банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури. Тобто, ліквідаційна маса формується з наявного майна боржника.
Згідно вимог ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
За результатами проведеної роботи ліквідатором подано суду звіт та ліквідаційний баланс ПП "Агро-Ніка Плюс".
Як видно із звіту ліквідатора (том 15 а.с. 3) та з наданого суду ліквідаційного балансу банкрута (том 15 а.с. 17) активи, що виявлені в результаті інвентаризації, були включені до ліквідаційної маси банкрута оцінені та продані, а грошові кошти розподілені відповідно до черговості, визначеної ст. 31 Закону. На час розгляду звіту і ліквідаційного балансу у банкрута відсутні будь-які активи.
Як видно з матеріалів справи, ліквідатором на виконання вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та постанови господарського суду здійснено роботу по ліквідації банкрута. За результатами інвентаризації до ліквідаційної маси було внесено два майнові об'єкти: 1) виробнича база у м. Красноперекопську по вул. 3-тя Промислова, 3, заставне майно, передано в іпотеку ПАТ "УкрСиббанк", та 2) трактор Т-170 МГ-01 номерний знак 1792 ХО. Актом від 19.09.2011 року зазначений трактор виключено з ліквідаційної маси, оскільки був включений до ліквідаційної маси помилково.
Виробнича база в м.Красноперекопську продана за рішенням комітету кредиторів (протокол № 4 від 14.08.2007р.), виручені кошти в сумі 300876,00 грн. розподілено відповідно до черговості, заставному кредитору ПАТ "Укрсиббанк" сплачено (погашено) 1664059,69грн.
Під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатором вживались заходи, спрямовані на пошук та виявлення майна банкрута, яке за наявними документами могло належати боржнику, зокрема комбайну марки ДОН 1500 Б, 2002 року випуску, заводський номер 083623, реєстраційний №04895 ЕН, свідоцтво про реєстрацію машини АБ №046138, зареєстрований Інспекцією Держтехнагляду по Білозерському району Херсонської області 16.07.2004р. Наразі, ліквідатор звертався до органів прокуратури, міліції, підрозділу СГСБЕП УМВС і до інших органів та установ з питань виявлення майна, порушення кримінального провадження тощо. Натомість, вжиті заходи не призвели до їх виявлення.
Дебіторської заборгованості у боржника не підтверджено.
Результати роботи ліквідатора схвалені комітетом кредиторів, про що прийняте відповідне рішення згідно протоколу №16 від 21.09.2011р. (т.12 а.с.104-107). Після цього комітет кредиторів неодноразово заявляв клопотання перед судом про затвердження звіту і ліквідаційного балансу, ліквідацію банкрута та про припинення провадження у справі.
Отже, за результатами здійснення ліквідаційної процедури, у зв'язку з відсутністю майна боржника непогашеними залишились вимоги кредиторів:
- ПАТ "УкрСиббанк" у сумі 818 573,94 грн.;
- АТ "Державний ощадний банк України" в сумі 85 321,71 грн.;
- ПАТ "Укрсоцбанк" на загальну суму 181 841,01 грн.;
- ПАТ "СЕБ банк" (ПУАТ "ФІДОБАНК") у сумі 454 198,92 грн.;
- ВВД ФСС НВВ ПЗУ у м. Херсоні в сумі 17,68 грн.;
- Херсонський міський центр зайнятості в сумі 30,26 грн.;
- ДПІ у м. Херсоні на загальну суму 777 754,13 грн.;
- КП "Виробниче управління Кримспоживспілки" у сумі 18 648,06 грн.
Таким чином, суд констатує, що в ході ліквідаційної процедури ліквідатором було вжито усіх заходів щодо виявлення майнових активів та дебіторської заборгованості боржника.
На підставі вищевикладеного ліквідатор звернувся до суду з клопотанням затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора та припинити провадження у справі.
В матеріалах справи міститься копія протоколу засідання комітету кредиторів №17 від 11.01.2013 року та №18 від 30.05.2013 року, з яких слідує, що комітетом кредиторів заслуханий звіт ліквідатора про проведену в ході ліквідаційної процедури роботу та більшістю голосів ухвалено про звернення до суду з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора ПП "Агро-Ніка-Плюс" та ліквідаційного балансу боржника.
Перевіривши розрахунок голосів кредиторів суд зазначає, що право вирішального голосу членів комітету кредиторів визначено правильно, з вирахуванням частини грошових вимог, які були задоволені в процедурах провадження та неустойки (штрафу, пені).
Присутні в судовому засіданні представники кредиторів зазначили, що, у зв'язку з відсутністю майнових активів у боржника, неможливістю погашення заборгованості перед кредиторами, вони наполягають на затвердженні судом звіту ліквідатора та ліквідації юридичної особи банкрута.
За таких обставин звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню, юридична особа-банкрут ліквідації і виключенню з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.
Відповідно до ч. 5 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними.
Згідно приписів п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Провадження у справі у зв'язку із затвердженням звіту та ліквідаційного балансу припиняється.
Суд звертає увагу, що за приписами ст. 34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, в тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури.
Суд відхиляє заперечення представника ПАТ "УкрСиббанк" проти затвердження звіту ліквідатора та проти припинення провадження у справі, оскільки за висновками суду ліквідатором вживалося достатньо заходів для розшуку майна боржника та документів його господарської і фінансової діяльності, про що свідчать численні звернення до органів міліції, прокуратури підрозділу СГСБЕП УМВС і до інших органів та установ. Зазначені заходи схвалені комітетом кредиторів і визнані достатніми для закінчення роботи в ліквідаційній процедурі та припинення провадження у справі.
Суд зауважує, що за своїм призначенням інститут ліквідації банкрута в системі норм права неплатоспроможності слугує завданням спільного задоволення вимог кредиторів із залишків наявного у банкрута майна. Наявне майно ліквідаційної маси банкрута було відповідним чином реалізоване, а кошти розподілені за встановленою законом черговістю. Фактично розшук окремого майна боржника не дав позитивних результатів, а подальший розшук не відомо чи приведе до його виявлення. Законом встановлені обмежені строки процедури ліквідації, які у цій справі неодноразово продовжувалися. Подальше продовження строків ліквідаційної процедури при відсутності розумних підстав для такого продовження порушує права учасників провадження. Нездатність ліквідатора та самих кредиторів (комітету кредиторів) відшукати майно банкрута не є підставою для відмови у затвердженні звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута. Тим більше, що розшукуване майно не було наявним та, відповідно, не включалося до ліквідаційної маси . За таких обставин ліквідатор діяв відповідно до положень ч. 5 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подавши ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна. Відсутність майна боржника, відповідно до наведених судом положень Закону зобов'язує господарський суд винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 24-32, 34, ч. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд -
у х в а л и в:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного підприємства "Агро-Ніка-Плюс", ідентифікаційний код 31760188, вул. Запорожчука, 9, м. Херсон.
2. Ліквідувати юридичну особу банкрута - Приватного підприємства "Агро-Ніка-Плюс", вул. Запорожчука, 9, м. Херсон, ідентифікаційний код 31760188.
3. Відповідно до п. 6 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги усіх кредиторів визнати погашеними.
4. Провадження у справі припинити.
5. Зобов'язати ліквідатора забезпечити збережність архівних документів банкрута і, за погодженням із архівною установою, визначити місце їх зберігання. Докази прийняття архівною установою документів на довгострокове зберігання надати до справи.
6. Зобов'язати ліквідатора примірники ліквідаційного балансу банкрута надіслати на адресу Державного реєстратора Херсонського міськвиконкому та Головному управлінню статистики у Херсонській області.
7. Примірник ухвали надіслати: державному реєстратору, кредиторам, Державному органу з питань банкрутства, ліквідатору, Херсонському обласному управлінню статистики.
Суддя П.Д. Пригуза
Повний текст підписано 10.06.2013 р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2013 |
Оприлюднено | 11.06.2013 |
Номер документу | 31727471 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні