УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 червня 2013 року№ 812/5194/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду К.В. Агевич, перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Державного підприємства «Лисичанське управління магістральних нафтопродуктів» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 80471,07 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У цих випадках територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, орган Пенсійного фонду набуває право на звернення до суду лише у разі, якщо платник не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги.
Проте, у позовній заяві позивач не зазначає чи направлялась на адресу відповідача вимога про сплату боргу відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», у разі якщо направлялась то коли відповідач її отримав. Відомості щодо вимоги, відсутні також в додатках до позовної заяви.
Згідно ч. 2 ст. 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Таким чином, ненадання відповідачем відповідної вимоги унеможливлює судом вирішити питання про відкриття провадження по даній справі. Оскільки право позивача на звернення до суду з вказаним позовом виникає після закінчення місячного строку встановленого для звернення до адміністративного суду з даним позовом, як то встановлено ч. 5 ст. 99 КАС України.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Державного підприємства «Лисичанське управління магістральних нафтопродуктів» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 80471,07 грн. залишити без руху.
Запропонувати позивачу у строк до 21 червня 2013 року усунути зазначені в ухвалі недоліки, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Луганського окружного адміністративного суду доказів щодо направлення та отримання відповідачем вимоги про сплату боргу, а у випадку відсутності вимоги письмові пояснення з цього приводу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
СуддяК.В. Агевич
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2013 |
Оприлюднено | 13.06.2013 |
Номер документу | 31771168 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.В. Агевич
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні