cpg1251
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" червня 2013 р. Справа № 922/631/13-г
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Сіверін В. І. , суддя Терещенко О.І. , суддя Медуниця О.Є.
при секретарі Вороні В.С.
за участю представників сторін:
позивача - Юр"єв С.В., голова сільської ради,
третіх осіб: 1) Полухян А.В., дов. №4708/01-21/08-16 від 08.10.2012 року, 2) не з"явився, 3) Тупіков А.І., дов. №99/02 від 31.05.2012 року
відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх. №1431 Х/1-18) на рішення господарського суду Харківської області від 09.04.2013 року у справі № 922/631/13-г
за позовом Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Кам"янської сільської ради Дворічанського району Харківської області,
треті особи які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні позивача - 1) Державна екологічна інспекція у Харківській області, м. Харків, 2) Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області, м. Харків, 3) Національний природний парк "Дворічанський", м. Харків,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Капитал-Агро", м.Харків,
про стягнення 1 672 370,00 грн.
ВСТАНОВИЛА:
Харківський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Кам"янської сільської ради Дворічанського району Харківської області, позивача звернувся до господарського суду Харківської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Капитал-Агро", відповідача, шкоди в розмірі 1672370,00 грн., яка заподіяна об"єкту природно-заповідного фонду, а саме національному парку "Дворічанський", для перерахування до бюджету Кам"янської сільської ради Дворічанського району для зарахування по коду бюджетної класифікації "Грошові стягнення за шкоду заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності".
Рішенням господарського суду Харківської області від 09.04.2013 року у справі №922/631/13-г (суддя Мамалуй О.О.) позовні вимоги задоволено.
Стягнуто з відповідача шкоду в розмірі 1672370,00 грн., яка заподіяна об"єкту природно-заповідного фонду, а саме національному парку "Дворічанський", яку відповідачу слід перерахувати до бюджету Кам"янської сільської ради Дворічанського району для зарахування по коду бюджетної класифікації "Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності".
Стягнуто з ТОВ "Капитал-Агро" на користь державного бюджету України 33447,40 грн. судового збору.
Відповідач не погодився з рішенням місцевого господарського суду , подав до Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, просить скасувати це рішення та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Апеляційну скаргу обгрунтовує тим, що Постанова Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 року № 521 "Про затвердження такс для нарахування розміру відшкодування шкоди, спричиненої порушенням природоохоронного законодавства, в межах територій та об"єктів природного-заповідного фонду "України" не підлягає застосуванню до правовідносин, з яких виник спір у даній справі, так як межі функціональних зон національного парку "Дворічанський" не було встановлено.
Також вказує на те, що: спірна земельна ділянка виділена підприємству відповідача на законних підставах, а документи щодо створення національного парку "Дворічанський" йому не надавались; проект створення національного природного парку "Дворічанський" не затверджений та не узгоджений; межі парку не оформлені відповідними інформаційними знаками.
Крім того зазначає, що розмір шкоди, розрахований позивачем невірно, так як він здійснений відповідно до додатку №4 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 року № 521 "Про затвердження такс для нарахування розміру відшкодування шкоди, спричиненої порушенням природоохоронного законодавства, в межах територій та об"єктів природного-заповідного фонду "України", який стосується пасовищ, до яких спірна земля не відноситься.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 07.05.2013 року (колегія суддів у складі: головуючий суддя Сіверін В.І., суддя Терещенко О.І., суддя Медуниця О.Є.) апеляційну скаргу відповідача було прийнято до провадження та призначено її до розгляду на 05.06.2013 року на 12:00 год.
Представник позивача у судовому засіданні 06.06.2012 року просив апеляційний господарський суд прийняти законне та обгрунтоване рішення відповідно до вимог чинного законодавства України..
Третя особа - Державна екологічна інспекція у Харківській області у відзиві на апеляційну скаргу та її представник у судовому засіданні проти її доводів заперечує, вважає оскаржуване рішення законним та обгрунтованим, просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Свої заперечення обгрунтовує тим, що згідно з Указом Президента України від 11.12.2009 р. № 1044/2009 та наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 405 від 21.10.2011 р. на території Дворічанького району Харківської області створено природоохоронну, рекреаційну, культурно-освітню, науково-дослідну установу - національний природний парк "Дворічанський" та затверджено положення цієї установи.
При цьому, відповідно до частини 2 статті 20 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" ділянки землі та водного простору з усіма природними ресурсами та об'єктами вилучаються з господарського використання і надаються національним природним паркам в порядку, встановленому законом та іншими актами.
Також вказує на те, що згідно з вимогами статей 125, 126 Земельного кодексу України право користування земельною ділянкою виникає з моменту державної реєстрації відповідного договору оренди, однак зазначений правовстановлюючий документ у відповідача на землю відсутній, а прийняття рішення про дозвіл на розробку технічної документації не надає йому право на використання землі.
Окрім цього, звертає увагу на те, що землі, які незаконно оброблялися ТОВ "Капитал-Агро", згідно з проектом організації парку розташовані в межах рекреаційної зони, а тому використання даних земель в сільськогосподарських цілях є неможливим, а сільськогосподарські землі на території парку взагалі відсутні.
При цьому, як вказує третя особа, проведеними спеціалізованою землевпорядною організацією ТОВ "Терра-Інвест" роботами на місцевості підтверджено, що розорані ТОВ "Капитал-Агро" землі розташовані в межах територій НПП "Дворічанський".
Третя особа - Національний природний парк "Дворічанський" у відзиві на апеляційну скаргу та її представник у судовому засіданні проти її доводів заперечує, вважає оскаржуване рішення законним та обгрунтованим, просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Свої заперечення обгрунтовує тим, що Постанова Кабінету Міністрів України № 521 від 21 квітня 1998 р. "Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України" може бути застосована для обчислення розміру відшкодування шкоди у межах території національного природного парку на всі ділянки природно-заповідного фонду, окрім господарської зони національних природних парків та зони антропогенних ландшафтів біосферних заповідників, до яких землі національного парку «Дворічанський» не відносяться .
Також зазначає, що на даний час, проект організації території Національного природного парку "Дворічанський" знаходиться у стані розробки. Територія, на якій заподіяно шкоди, може бути віднесена до будь-якої із функіональних зон парку "Дворічанський", в тому числі до заповідної зони, на якій встановлюється режим охорони і будь-яка діяльність заборонена взагалі.
При цьому, згідно з картографічними матеріалами, наведеними у Проекті створення НПП "Дворічанський" та проекті функціонального зонування, затвердженого протоколом засідання науково-технічної ради парку від 05.07.2012 року земельні ділянки площею 72,7401 та 10,8784 га, розорані ТОВ "Капитал-Агро", розташовані в межах зони регульованої рекреації. Тобто, проведення господарської діяльності на території Парку є незаконним.
До того ж, документи, що посвідчують право агропідприємства на користування земельними ділянками, розташованими в межах НПП "Дворічанський", у відповідача відсутні.
Також звертає увагу на те, що результатом розгляду клопотань щодо створення національного природного парку "Дворічанський" є Указ Президента України №1044 від 11.12.2009 р., який прийнято з дотриманням усієї процедури, встановленої чинним законодавством України, зокрема, статтею 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд".
До того ж, у проекті створення НПП "Дворічанський" наведено картографічний матеріал щодо розташування території НПП "Дворічанський" та його меж, який затверджено Головою адміністрації Дворічанського району, Головою Дворічанської районної ради, Начальником відділу Держкомзему у Дворічанському районі, Головним санітарним лікарем Дворічанського району, Головним архітектором Дворічанського району, Головою Кам'янської селищної ради, Головою Пісківської селищної ради, Директором ДП "Куп'янське лісове господарство" та Директором ТОВ "Агроліга".
Прокурор у відзиві на апеляційну скаргу та представник у судовому засіданні проти її доводів заперечує, вважає оскаржуване рішення законним та обгрунтованим, просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Свої заперечення обгрунтовує тим, що Міністерством освіти і науки України 12.08.2009 було затверджено проект створення Національного природного парку «Дворічанський».
До того ж, проект створення Національного природного парку «Дворічанський» розроблено відповідно до вимог Закону України «Про природно - заповідний фонд України», про що свідчить Указ Президента України від 11.12.2009 №1044/2009, яким створено на території Дворічанського району Харківської області національний природний парк «Дворічанський». Згідно даного Указу до території національного природного парку «Дворічанський» погоджено в установленому порядку включення 3131,2 га земель державної власності, з вилученням та наданням йому в постійне користування, і 2 472,4 га земель, які включаються до складу національного природного парку без вилучення, згідно з додатком..
При цьому, також питання щодо вилучення земельних ділянок, а також включення земель до складу НПП "Дворічанський" без їх вилучення погоджено землекористувачами.
Також зазначає, що на теперішній час межі природного парку не встановлені, однак природний парк створювався на території Дворічанського району Харківської області єдиним масивом, та згідно з проектом створення природного парку та акту перевірки Державної екологічної інспекції у Харківській області № 141/05-24 від 24.10.2012 самовільно зайняті розорані ТОВ «Капитал-Агро» земельні ділянки відносяться до рекреаційної зони природного парку та розташовані в середині природного парку, що підтверджується картографічними матеріалами.
Окрім цього, вказує на те, що у відповідних розрахунках шкоди, затверджених Державною екологічною інспекцією у Харківській області 31.10.2012 року, вказано, що вони проведені відповідно до примітки 2 додатку № 4 Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об'єктів природно - заповідного фонду України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 № 521. Відповідно до зазначеної примітки відшкодування за пошкодження земель (крім лісо вкритих і територій зелених насаджень) у межах природно - заповідного фонду нараховується з розрахунку 20 тис.грн. за один гектар пошкоджених угідь.
Представник третьої особи - Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області в судове засідання не з"явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення №6102211209380 про вручення зазначеній третій особі 13.05.2013 року копії ухвали, якою було призначено розгляд апеляційної скарги в даному судовому засіданні.
Представник відповідача в судове засідання також не з"явився, 05.06.2013 року на адресу Харківського апеляційного господарського суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв"язку із терміновим відрядженням його представника.
Колегія суддів, розглянувши дане клопотання, дійшла висновку про відмову в його задоволенні, оскільки відповідачем не надано жодних доказів на підтвердження викладених в клопотанні обставин, зокрема, доказів перебування представника у відрядженні, та не зазначено з урахуванням вимог статті 77 ГПК України, яким чином нез"явлення представника відповідача унеможливить розгляд даної справи.
А тому колегія суддів розглядає апеляційну скаргу за відсутності представників зазначених учасників спору за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Заслухавши усні пояснення представника позивача, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, дослідивши обставини і матеріали справи, в тому числі наявні у ній докази, відповідність викладених в рішенні висновків цим обставинам і доказам, а також перевіривши додержання та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення господарського суду першої інстанції слід залишити без змін, виходячи з наступного.
Як свідчать матеріали справи та було вірно встановлено місцевим господарським судом, Указом Президента України від 11.12.2009 р. № 1044/2009 створено на території Дворічанького району Харківської області національний природний парк "Дворічанський", згідно якого до території національного природного парку "Дворічанський" погоджено в установленому порядку включення 3131,2 га земель державної власності, з вилученням та наданням йому в постійне користування і 2472,4 га земель, які включаються до складу національного природного парку без вилучення.
На виконання Указу Президента України від 11.12.2009 р. наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 405 від 21.10.2011 р. створено природоохоронну, рекреаційну, культурно-освітню, науково-дослідну установу національний природний парк "Дворічанський" та затверджено Положення, згідно якого парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання цінних природних територій та об"єктів лісостепової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне та культурно-освітнє значення.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", території та об"єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естутичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підлягають комплексній охороні, порядок здійснення якої визначається положенням щодо кожної з таких територій чи об"єктів, яке затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та центральним органом виконавчої влади в галузі культури.
Частиною 2 статті 20 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" передбачено, що ділянки землі та водного простору з усіма природними ресурсами та об"єктами вилучаються з господарського використання і надаються національним природним паркам в порядку, встановленому законом та іншими актами.
Так, комісією у складі працівників НПП "Дворічанський" встановлені порушення вимог природоохоронного законодаства щодо забезпечення режиму даного об"єкту природно-заповідного фонду, про що складено акт та внесено припис ТОВ "Капитал-Агро" № 2 від 23.05.2012 р. про їх усунення.
Згідно з приписом, землі площею 98 га парку "Дворічанський" біля урочища "Залівне" розробляються в сільськогосподарських цілях ТОВ "Капитал-Агро", у зв"язку з чим дане підприємство адміністрацією парку зобов"язано негайно припинити діяльність.
У відповіді на припис відповідачем 30.05.2012 р. за № 48 подано заперечення, згідно з яким підприємство не погоджується припиняти діяльність на вказаних землях, оскільки розпорядженням Дворічанської районної державної адміністрації № 27 від 18.02.2011 р. ТОВ "Капитал-Агро" надано дозвіл на розробку технічної документації зі складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку площею 200,72 га. Також відповідач вказує на те, що зазначені землі виділені підприємству на законних підставах, документи щодо створення парку для ознайомлення підприємству не надавались, межі парку не оформлені відповідними інформаційними знаками.
Але вказані доводи ТОВ "Капітал-Агро" суперечать вимогам статей 125, 126 Земельного кодексу України, згідно з якими право користування земельною ділянкою виникає з моменту державної реєстрації відповідного договору оренди, а прийняття рішення про дозвіл на розробку технічної документації не надає підприємству право на використання землі.
Також встановлено, що відповідачем протягом грудня 2011 р. - жовтня 2012 р. сплачувалась орендна плата за користування земельною ділянкою на території Дворічанського району. В подальшому, Державною екологічною інспекцією Харківської області проведено перевірку додержання вимог природоохоронного законодавства щодо забезпечення режиму НПП "Дворічанський", згідно з якою складено акт № 141/05-24 від 24.10.2012 р., згідно якого підтвердився факт обробки 2-х земельних ділянок біля урочища "Заливне" в районі с. Красне в межах території НПП "Дворічанський", має місце стерня, яка залишилась після збору соняшника. В ході проведення перевірки, Державною екологічною інспекцією Харківської області встановлено, що господарська діяльність ТОВ "Капитал-Агро" призвела до порушення земельного покриву - розорювання земельних ділянок на території парку, їх засівання культурою соняшника, що має очевидний негативний вплив на стан рослинних та тваринних угрупувань, які є важливими складовими природних комплексів, що є порушенням ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", за даними зйомки спеціалізованої землевпорядної організації ТОВ "Терра-Інвест" площа вказаних розораних земель склала 72,7401 га та 10,8784 га.
За результатами перевірки Державною екологічною інспекцією у Харківській області було розраховано розмір шкоди, яку було заподіяно об"єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення - НПП "Дворічанський" розорюванням земель та знищенням трав"яного покриву на площі 10,8784 га. Відповідно до такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об"єктів природно-заповідного фонду України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 р. № 521, зазначений розмір шкоди склав 217568,00 грн.
Розмір шкоди, заподіяної об"єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення - НПП "Дворічанський" розорюванням земель та знищенням трав"яного покриву на площі 72,7401 га., було розрахований відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об"єктів природно-заповідного фонду України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 р. № 521, Вказаний розмір шкоди склав 1454802,00 грн.
Отже, загальний розмір шкоди, заподіяної внаслідок незаконного ведення ТОВ "Капитал-Агро" сільськогосподарської діяльності на території об"єкту природно-заповідного фонду на загальній площі 83,6185 га складає 1672370,00 грн.
Також встановлено, що землі, які незаконно оброблялися ТОВ "Капитал-Агро" згідно з проектом організації парку розташовані в межах рекреаційної зони, отже використання даних земель в сільськогосподарських цілях не можливо, орні землі на території парку взагалі відсутні.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", межі територій та об"єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі згідно законодаства. До встановлення меж територій та об"єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об"єктів природно-заповідного фонду.
Проведеними спеціалізованою землевпорядною організацією ТОВ "Терра-Інвест" роботами на місцевості підтверджено, що розорані ТОВ "Капитал-Агро" землі розташовані в межах територій НПП "Дворічанський".
Частиною 4 статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" передбачено, що підприємства, установи, організації та громадяни зобов"язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища згідно з частиною 1 статті 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" підлягає компенсації в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від плати за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Враховуючи те, що згідно зі статтями 47, 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" заподіяна державі шкода внаслідок порушення природоохоронного законодавства, а саме розорювання земель, що призвело до знищення трав"яного покриву, підлягає відшкодуванню в повному обсязі та стягується до місцевого бюджету, в даному випадку - бюджету Кам"янської сільської ради Дворічанського району Харківської області.
Таким чином, на думку колегії суддів, господарський суд першої інстанції дійшов вірного висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення позову.
Відповідач апеляційну скаргу обгрунтовує тим, що Постанова Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 року № 521 "Про затвердження такс для нарахування розміру відшкодування шкоди, спричиненої порушенням природоохоронного законодавства, в межах територій та об"єктів природного-заповідного фонду "України" не підлягає застосуванню до правовідносин, з яких виник спір у даній справі, так як межі функціональних зон національного парку "Дворічанський" не було встановлено.
Однак, на думку колегії суддів, такі посилання є безпідставними, так як, виходячи зі змісту пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №521 від 21 квітня 1998 р. №521 "Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України", вказана постанова може бути застосована для обчислення розміру відшкодування шкоди у межах території національного природного парку на всі ділянки природно-заповідного фонду, окрім господарської зони національних природних парків та зони антропогенних ландшафтів біосферних заповідників, до яких землі національного парку «Дворічанський» не відносяться .
Також апелянт вказує на те, що: спірна земельна ділянка виділена підприємству відповідача на законних підставах, а документи щодо створення національного парку "Дворічанський" йому не надавались; проект створення національного природного парку не затверджений та не узгоджений; межі парку не оформлені відповідними знаками.
Проте, колегія суддів не може погодитись із такими твердженнями, так як згідно з вимогам статей 125, 126 Земельного кодексу України право користування земельною ділянкою виникає з моменту державної реєстрації відповідного договору оренди, однак зазначений правовстановлюючий документ у відповідача на земельну ділянку відсутній, а прийняття рішення про дозвіл на розробку технічної документації не надає йому право на використання земельної ділянки .
При цьому, слід зазначити, що проведеними спеціалізованою землевпорядною організацією ТОВ "Терра-Інвест" роботами на місцевості підтверджено, що розорані ТОВ "Капитал-Агро" землі розташовані в межах територій НПП "Дворічанський".
Землі, які незаконно оброблялися ТОВ "Капитал-Агро", згідно з проектом організації парку (картографічними матеріалами, наведеними у Проекті створення НПП "Дворічанський" та проекті функціонального зонування парку, затвердженого протоколом засідання науково-технічної ради Парку від 05.07.2012 р. ) розташовані в межах рекреаційної зони, а тому використання даних земель в сільськогосподарських цілях є неможливим, а землі сільськогосподарського призначення на території парку взагалі відсутні.
Крім того апелянт зазначає, що розмір шкоди розрахований позивачем невірно, так як він здійснений відповідно до додатку №4 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.1998 року № 521 "Про затвердження такс для нарахування розміру відшкодування шкоди, спричиненої порушенням природоохоронного законодавства, в межах територій та об"єктів природного-заповідного фонду "України", який стосується пасовищ, до яких спірна земельна ділянка не відноситься.
Однак, колегія суддів не може погодитись із таким посиланням, так як згідно з проектом організації парку "Дворічанський" (картографічними матеріалами, наведеними у Проекті створення НПП "Дворічанський" та Проекті функціонального зонування парку, затвердженого протоколом засідання науково-технічної ради Парку від 05.07.2012 р.) спірні земельні ділянки розташовані в межах рекреаційної зони і землі сільськогосподарського призначення (орні землі) на території парку "Дворічанський" відсутні.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що місцевий господарський суд, приймаючи оскаржуване рішення, повністю дослідив обставини, які мають значення для справи, правильно застосував норми матеріального та процесуального права, а тому підстави для скасування або зміни вказаного рішення відсутні.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 33, 43, 99, 101, пунктом 1 статті 103, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Харківської області від 09.04.2013 року у справі №922/631/13-г залишити без змін.
Дана постанова набирає законної сили з дня її підписання і може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Повний текст постанови складено 10.06.2013 року.
Головуючий суддя Сіверін В. І.
Суддя Терещенко О.І.
Суддя Медуниця О.Є.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2013 |
Оприлюднено | 13.06.2013 |
Номер документу | 31791828 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Терещенко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні