cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
01 липня 2013 року Справа № 6/326
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П.- головуючий (доповідач), судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Зуївський енергомеханічний завод", м. Зугрес Донецької області (далі - ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод"),
на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 08.02.2013
зі справи № 6/326
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерпідшипник-Донецьк", м. Донецьк,
до ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод"
про стягнення 510 064, 50 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого господарського суду України від 20.03.2013 первісну касаційну скаргу було повернуто скаржникові на підставі пунктів 1, 3, 4 частини першої статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Ухвалою Вищого господарського суду України від 13.05.2013 повторну касаційну скаргу було повернуто скаржникові на підставі пунктів 1, 3, 4 і 5 частини першої статті 111 3 ГПК України.
ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод" знову звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою від 05.06.2013 б/н, в якій просить ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 08.02.2013 скасувати, справу передати на розгляд суду апеляційної інстанції.
Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність повернення касаційної скарги з огляду на таке.
Частиною третьою статті 111 ГПК України передбачено, що касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
Згідно зі статтею 28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника; керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище; представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації.
Водночас зазначену касаційну скаргу від імені ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод" підписано М.І. Цекерманом як його представником. Проте докази наявності у М.І. Цекермана повноважень на подання касаційної скарги від імені ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод" (зокрема, довіреності) в матеріалах касаційної скарги та даної справи відсутні .
До того ж згідно з частиною четвертою статті 111 ГПК України до касаційної скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Однак доданий до касаційної скарги фіскальний чек від 30.07.2012 № 0362 не містить будь-яких даних про підтвердження надіслання копії касаційної скарги позивачеві - ТОВ "Інтерпідшипник-Донецьк". Крім того, цей чек датовано 30.07.2012, тоді як оскаржувану ухвалу апеляційної інстанції було винесено 08.02.2013. Отже, відповідний фіскальний чек не може бути доказом надсилання копії касаційної скарги іншій стороні у справі, а інших доказів скаржником не подано.
Разом з тим, за приписами підпункту 8 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон) ставка судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу господарського суду становить 0, 5 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" у 2013 році з 1 січня встановлено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі 1 147 грн.
Таким чином, скаржником, у даному випадку, при зверненні до суду із касаційною скаргою у 2013 році мало бути сплачено судовий збір у сумі 573, 50 грн.
Проте ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод" взагалі не подано будь-яких доказів, що підтверджували б сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
При цьому касаційна скарга містить клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тяжким майновим станом ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод".
Статтею 8 Закону передбачена можливість, зокрема, відстрочення сплати судового збору.
Між тим особа, яка заявляє відповідне клопотання (в даному випадку скаржник), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. ТОВ "Зуївський енергомеханічний завод" у клопотанні про відстрочення сплати судового збору не наведено доводів і не подано доказів на підтвердження того, що майновий стан скаржника перешкоджав сплаті ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Крім того, відповідно до статті 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
У даному разі оскаржувана ухвала апеляційної інстанції згідно з частиною третьою статті 105 ГПК України набрала законної сили 08.02.2013, а строк її оскарження в касаційному порядку закінчився 28.02.2013. Касаційну ж скаргу відповідно до штемпеля Донецького апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги подано 05.06.2013, тобто після закінчення строку подання цієї скарги.
Клопотання про поновлення строку подання касаційної скарги скаржником не заявлялося.
Згідно з пунктами 1, 3, 4 і 5 частини першої статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо:
- касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено;
- до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі;
- до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі;
- скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Водночас Вищий господарський суд України звертає увагу скаржника на те, що останнім не було усунуто недоліків, які стали підставою для повернення його попередніх касаційних скарг.
Враховуючи викладене та керуючись пунктами 1, 3, 4 і 5 частини першої статті 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Зуївський енергомеханічний завод" касаційну скаргу на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 08.02.2013 зі справи № 6/326.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Бенедисюк
Суддя Б. Львов
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2013 |
Оприлюднено | 02.07.2013 |
Номер документу | 32114206 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні