ун. № 2608/20190/12
пр. № 2/759/1546/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2013 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Величко Т.О.
при секретарі Ткаченко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Правління ЖБК «Обчислювач-2», Третя особи : ОСОБА_2, Святошинська районна в м. Києві державна адміністрація про визнання рішень загальних зборів та правління недійсними та їх скасування , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі у справі звернулися до суду із вказаним позовом посилаючись на те, що, є власниками квартири АДРЕСА_1, та є споживачами житлово-комунальних послуг. Позивачі зазначали, що ЖБК «Обчислювач-2» є обслуговуючим та діє на підставі Статуту кооперативу затвердженого у 1968 році, зміни до якого з того часу не вносилися. Позивач зазначав, що відповідач своїми діями порушує його права, оскільки загальні збори кооперативу та рішення правління ухвалюються із порушенням процедури проведення засідань, за відсутності кворуму, за участю мешканців будинку, які не вступили у кооператив та не є членами кооперативу ЖБК «Обчислювач-2». Позивач зазначав, що замість скликання загальних зборів, що передбачено діючим Статутом ЖБК, скликалися засідання зборів уповноважених, що не передбачено діючим Статутом ЖБК. Позивач зазначав, що рішення загальних зборів ЖБК «Обчислювач-2» від 26.11.2011 року ( Протокол № 3), рішення правління ЖБК «Обчислювач-2» від 05.01.2012 року (Протокол №1\12); від 19.01.2012 року ( Протокол № 2\12); від 31 07.2012 року ( Протокол № 8\12); від01.08.2012 року ( Протокол №8а\12); від 02.08.2012 року ( Протокол №9\12), приймалися із порушенням процедури проведення засідання, у спосіб не передбачений діючим Статутом ЖБК «Обчислювач-2», на підставі недійсних рішень ЖБК було внесено зміні до складу правління та подано до Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації пакет документів щодо перереєстрації право установчих документів, а тому він та мешканці будинку позбавлені можливості приймати участь у життєдіяльності кооперативу, оскільки всі важливі питання приймались без жодного оголошення, повідомлення про зміни у Статуті ЖБК без законних на те підстав. Позивач зазначав, що він подав заяву відповідачу про прийняття його в члени ЖБК, але рішення щодо його прийняття загальними зборами не приймалося.
У судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали заявлені позовні вимоги та просили суд позов задовольнити на підставі поданих письмових доказів та обґрунтувань зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, повідомив суд, що після зміни попереднього керівництва, новому керівництву ЖБК не було передано документацію по будинку за адресою будинку АДРЕСА_2, а тому не було відомо про дійсний склад мешканців будинку, членів кооперативу, оскілки з 1968 року багато мешканців будинку, що були членами кооперативу, померли, або змінили місце проживання, а тому зібрати кворум для проведення засідання зборів ЖБК для розгляду нагальних питань було неможливо, відсутня була інформація та рішення про прийняття мешканців будинку до членів ЖБК, а тому використовувались списки мешканців будинку при проведення засідання загальних зборів або засідання зборів уповноважених з врахуванням мешканців будинку, які не є членами ЖБК, визнають що це є порушення, але зазначає що багато мешканців будинку не бажають приймати участь у життєдіяльності ЖБК. Повідомили суд, що вже на вересень місяць призначено проведення загальних зборів членів ЖБК на якому будуть вирішуватись питання про приведення у відповідність допущених порушень.
Треті особи : у судове засідання не з»явились, були належним чином повідомлені.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ст.ст. 10,11 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ЦПК України. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні данні, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці данні встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко-і відеозаписів, висновків експертів.
Відповідно до ст.58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлено, що позивачі є власниками квартири АДРЕСА_1, та є споживачами житлово-комунальних послуг.
Судом встановлено, що ЖБК «Обчислювач-2» у своїй діяльності керується Статутом Виконкому Жовтневої районної ради депутатів трудящих, затвердженого 10.02.1968 року (а.с.38-42).
Відповідно до розділу п»ятого Статуту передбачено, що органами управління є загальні збори та правління. Загальні збори є вищім органом кооперативу та вирішує питання : зарахування та виключення членів; встановлює розмір вступних внесків та пайових внесків а також внесків на утримання будинку та експлуатацію будинку, вибори правління та інше (а.с.40).
Судом встановлено, що згідно рішення Виконкому Жовтневої ради депутатів трудящих м. Києва від 27.07.1970 року ( а.с.122-132) було затверджено списки на надання житлової площі членам кооперативу ЖБК «Обчислювач-2» у кількості 150 осіб.
Судом встановлено, що при проведені загальних зборів ЖБК «Обчислювач-2» від 26.11.2011 року ( Протокол № 3), кількість присутніх було зазначено 83 особи ( а.с.46-47), як встановлено судом, з них лише 21 особа члени ЖБК «Обчислювач-2» ( а.с.122-135,148) та всупереч вимог діючого Статуту створили Раду уповноважених. Згідно п. 4 розділу п»ятого Статуту передбачено, що загальні збори дійсні, якщо є не менше двох третіх від загального складу, а тому суд погоджується із твердженнями позивача, що кворуму для проведення загальних зборів 26.11.2011 року не було оскільки членів ЖБК було , що були присутні налічувало 21 особу, інші учасники загальних зборів не були у встановленому порядку включені до членів ЖБК.
Суд критично ставиться до тверджень позивача щодо незаконного звільнення голови правління ОСОБА_3, оскілки останній своє звільнення не оскаржував, а позивач у справ не є уповноваженим представником ОСОБА_3
Судом встановлено, правління ЖБК «Обчислювач-2» в супереч вимог діючого Статуту щодо прийняття рішень правління ЖБК «Обчислювач-2» від 05.01.2012 року (Протокол №1\12); від19.01.2012 року ( Протокол № 2\12); від 31 07.2012 року ( Протокол № 8\12); від 01.08.2012 року ( Протокол №8а\12); від 02.08.2012 року (Протокол №9\12) та на підтвердження списків присутніх членів ЖБК, на засіданні загальних зборів від 26.11.2011 року ( а.с.133-135) включалися особи, які є лише мешканцями будинку та у порядку та спосіб передбачений статутом не були включені до членів ЖБК.
Судом встановлено, що згідно п.4 розділу п»ятого діючого Статуту ЖБК правління є виконавчим органом кооперативу, яке підзвітне загальним зборам, яке позбавлено права своїми рішеннями підміняти рішення загальних зборів та тих рішень, що суперечать вимогам Статуту.
Так на засіданні правління 05.01.2012 року (Протокол №1\12); від19.01.2012 року (Протокол № 2\12);правлінням було прийнято рішення про виведення із складу правління осіб та пропозиція зайняти ОСОБА_3 посади голови правління.
Так на засіданні правління 31 07.2012 року ( Протокол № 8\12); від 01.08.2012 року (Протокол №8а\12) вирішувались питання щодо звільнення ОСОБА_3 з посади голови правлення про розширення складу уповноважених.
Так на засіданні зборів правління 02.08.2012 року (Протокол №9\12) було обрано голову правління ОСОБА_4
Відповідно до ст.ст. 11,13 Закону України «Про кооперацію» вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу. Основними правами члена кооперативу є: участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах,право обирати і бути обраним в органи управління; користування послугами кооперативу; одержання кооперативних виплат та виплат на паї; одержання паю у разі виходу з кооперативу в порядку і в строки, визначені його статутом; право вносити пропозиції щодо поліпшення роботи кооперативу,усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб; право звертатися до органів управління та органів контролю за
діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитами, пов'язаними з членством у кооперативі, діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити. Основними обов'язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу;
виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов'язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків. аконами, що регулюють діяльність окремих типів кооперативів або кооперативів за напрямами їх діяльності, та статутом кооперативу можуть бути передбачені додаткові права та обов'язки його членів.
Відповідно до ст.13 Закону Членство в кооперативі припиняється у разі: добровільного виходу з нього; припинення трудової участі в діяльності виробничого
кооперативу; несплати внесків у порядку, визначеному статутом кооперативу; смерті члена кооперативу - фізичної особи; ліквідації члена кооперативу - юридичної особи; припинення діяльності кооперативу. Виключення з членів кооперативу може бути оскаржене до суду.
Відповідно до ст. 15 закону вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить: повноваження встановлені цією статтею.
Відповідно до ст. 15 Закону Виконавчим органом кооперативу є правління, яке очолює
голова, повноваження якого визначаються статутом кооперативу. Виконавчий орган підзвітний вищому органу управління кооперативу і несе перед ним відповідальність за ефективність роботи кооперативу. Виконавчий орган може бути наділений іншими повноваженнями, визначеними вищим органом управління кооперативу або статутом
кооперативу. Члени правління та голова кооперативу обираються загальними борами членів кооперативу на строк, визначений статутом, але не більше ніж на п'ять років. Порядок обрання або відкликання членів правління та голови кооперативу, а також порядок проведення засідань правління кооперативу та прийняття ним рішень визначаються статутом кооперативу.
В судовому зсіданні були допитані свідки ОСОБА_3, ОСОБА_5, які повідомили суд, що на засіданні зборів 26.11.2011 року була присутня невелика кількість людей, реєструвалися мешкані будинку, з яких членів ЖБК було дуже мало.
А тому суд дійшов висновку що рішення загальних зборів від 26.11.2011 року ( Протокол №3), рішення правління ЖБК «Обчислювач-2» від 05.01.2012 року (Протокол №1\12); від19.01.2012 року ( Протокол № 2\12); від 31 07.2012 року ( Протокол № 8\12); від 01.08.2012 року (Протокол №8а\12); від 02.08.2012 року (Протокол №9\12), підлягають визнанню недійсними у зв»язку із порушення процедури їх проведення.
Суд не приймає до уваги твердження відповідача, щодо неможливості зібрати загальні збори та вирішити нагальні проблеми кооперативу, оскільки вони не підтверджені належними та допустимими доказами.
У порядку ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витрати у розмірі 223 грн. 80 коп.
Керуючись ст. 3, 10,11,15, 57-60,88, 208-209, 212-218,294 ЦПК України, Закону України «Про кооперацію» , суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати недійсними та скасувати рішення загальних зборів від 26.11.2011 року (Протокол №3), рішення правління ЖБК «Обчислювач-2» від 05.01.2012 року (Протокол №1\12); від19.01.2012 року ( Протокол № 2\12); від 31 07.2012 року ( Протокол № 8\12); від 01.08.2012 року (Протокол №8а\12); від 02.08.2012 року (Протокол №9\12).
Стягнути з ЖБК «Обчислювач-2» (03179 АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 23698535) на користь ОСОБА_1, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1, понесені судові витрати у розмірі 223 ( двісті двадцять тори) грн. 80 коп.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з часу його проголошення, а у разі відсутності осіб, які брали участь у справі, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення суду.
Суддя: Т.О. Величко
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2013 |
Оприлюднено | 12.07.2013 |
Номер документу | 32350917 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Величко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні