Ухвала
від 03.07.2013 по справі 2а-553/10/4/0170
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"03" липня 2013 р. м. Київ К/9991/50984/12

Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М.І. - головуючий, судді Бухтіярова І.О., Приходько І.В.,

за участю секретаря Сватко А.О.

та представників учасників провадження:

позивача - Литвиненка С.С.,

відповідача - Резниченка Є.А.,

Генеральної прокуратури України - Зарудяної Н.О.,

розглянув у судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Зигзаг Удачі-Крим" (далі - Товариство)

на постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2012

у справі № 2а-553/10/4/0170

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (далі - ДПІ)

до Товариства,

за участю прокуратури Автономної Республіки Крим,

про застосування фінансових санкцій і стягнення.

За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України

ВСТАНОВИВ:

У січні 2010 року ДПІ звернулася до окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом, в якому просила застосувати до відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5 040 000 грн. на підставі статті 3 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» з конфіскацією грального обладнання, а також стягнути з Товариства в доход Державного бюджету України прибуток (дохід), отриманий від проведення азартних ігор у сумі 1185 грн.

Постановою названого суду від 01.03.2012 у задоволенні позову відмовлено з посиланням на недоведеність податковим органом належними засобами доказування безпосереднього здійснення посадовими особами Товариства діяльності з організації та проведення азартних ігор.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2012 назване рішення суду першої інстанції скасовано; позовні вимоги задоволено повністю. У прийнятті цієї постанови суд апеляційної інстанції виходив з того, що факт провадження забороненої діяльності у сфері грального бізнесу Товариством та належність йому гральних автоматів, що використовувалися для надання гральних послуг, підтверджений документально.

Посилаючись на невідповідність висновків судів нормам матеріального права та дійсним обставинам справи, Товариство звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим зі спору як скасоване помилково.

Вивчивши матеріали справи, перевіривши відповідність висновків судів наявним у матеріалах справи доказам, правильність застосування судами норм матеріального права та дотримання ними процесуальних норм, обговоривши доводи касаційної скарги, Вищий адміністративний суд України не вбачає підстав для задоволення касаційних виомг Товариства з урахуванням такого.

Попередніми судовими інстанціями у розгляді справи встановлено, що 30.07.2009 співробітниками відділу організації розкриття злочинів в базових галузях економіки ОУ УПМ ДПА в АР Крим було виявлено факт надання платних послуг з організації та проведення азартних ігор на ігрових автоматах з можливістю отримати грошовий виграш в гральному залі «Аладін», розташованому по вул. Інтернаціональній, 139/а у м. Євпаторія. Так, посадовими особами податкової міліції було складено протокол огляду залу ігрових автоматів від 31.07.2009, акт придбання послуги з гри на гральному автоматі з можливістю отримати грошовий виграш у сумі 100 грн., а також відібрано пояснення у інших осіб, які підтвердили факт придбання гральних послуг на ігрових автоматах та одержання виграшів.

Судом апеляційної інстанції також було встановлено, що за вказаною адресою зареєстрована Євпаторійська філія Товариства; спірні автомати належали Товариству.

Статтею 2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» заборонено гральний бізнес в Україні та участь в азартних іграх на її території.

Відповідно до статті 3 цього Закону (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) до суб'єктів господарювання, які організовують і проводять на території України азартні ігри, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі вісім тисяч мінімальних заробітних плат з конфіскацією грального обладнання, а прибуток (дохід) від проведення такої азартної гри підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

Організатори азартних ігор визначені у пункті 3 статті 1 названого Закону визначені як фізичні та юридичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність з організації і проведення азартних ігор з метою отримання прибутку.

Відповідно до пункту 4 статті 1 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» організація і проведення азартних ігор це діяльність організаторів азартних ігор, що здійснюється з метою створення умов для здійснення азартних ігор та видачі виграшів (призів) учасникам азартних ігор.

Таким чином, для кваліфікації діяльності суб'єкта господарювання як грального бізнесу необхідна наявність одночасно трьох обов'язкових умов, а саме - діяльність по організації та проведення азартних ігор; здійснення такої діяльності організаторами азартних ігор - суб'єктами підприємницької діяльності; метою такої діяльності є отримання прибутку.

У даному разі наявність усіх зазначених складових розглядуваного правопорушення була встановлена апеляційним судом у діях відповідача за наслідками дослідження обставин цієї справи. Судами було встановлено і факт отримання Товариством прибутку в сумі 1185 грн. в результаті провадження вказаної діяльності у сфері грального бізнесу.

А відтак суд апеляційної інстанції дійшов цілком об'єктивного висновку про законність притягнення Товариства до відповідальності в порядку статті 3 Закону та правомірно задовольнив позов.

Доводи Товариства, викладені у касаційній скарзі, не спростовують наведених висновків апеляційного суду, а спрямовані на переоцінку обставин справи, що не віднесено процесуальним законодавством до компетенції суду касаційної інстанції.

З огляду на відповідність висновків суду апеляційної інстанції нормам матеріального права та установленим за наслідками оцінки наявних у справі доказів обставинам справи, то підстави для скасування оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції відсутні.

Керуючись статтями 160, 167, 220, 221, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Зигзаг Удачі-Крим" залишити без задоволення.

2. Постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2012 у справі № 2а-553/10/4/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку статей 236-238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя: М.І. Костенко судді:І.О. Бухтіярова І.В. Приходько

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення03.07.2013
Оприлюднено17.07.2013
Номер документу32426450
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-553/10/4/0170

Ухвала від 27.11.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Санакоєва Майя Анзорівна

Ухвала від 01.11.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Санакоєва Майя Анзорівна

Ухвала від 03.07.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Костенко М.І.

Постанова від 09.07.2012

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Єланська Олена Едуардівна

Постанова від 01.03.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Циганова Г.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні