ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" липня 2013 р. Справа № 914/436/13-г
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючого-судді Краєвської М.В.
суддів Галушко Н.А.
Орищин Г.В.
розглянувши апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, Колективного підприємства "Телесервіс" та Міської організації української спілки ветеранів Афганістану, б/н та б/д
на рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р.
у справі № 914/436/13-г
за позовом позивача 1: Фiзичної особи-пiдприємця ОСОБА_2, м. Трускавець,
позивача 2: Фiзичної особи-пiдприємця ОСОБА_3 м. Трускавець,
позивача 3: Колективного підприємства "Телесервіс", м. Трускавець,
позивача 4: Міської організації української спілки ветеранів Афганістану, м. Трускавець
до відповідача 1: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дукат", м. Трускавець
до відповідача 2: Виконавчого комітету Трускавецької міської ради, м. Трускавець
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 2: Державного реєстратора виконавчого комітету Трускавецької міської ради Гавриляк Лесі Дмитрівни, м. Трускавець,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Державного реєстратора Лужаниці Тараса Петровича Відділу реєстрації та інфраструктури Виконавчого комітету Трускавецької міської ради Львівської області,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача : Відділу реєстрації та інфраструктури Виконавчого комітету Трускавецької міської ради Львівської області
про: визнання недійсними установчих документів і скасування державної реєстрації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
за участю представників сторін:
від позивача 1 - ОСОБА_2;
від позивачів 2,3,4 - не з'явились;
від відповідачів - не з'явились;
від третіх осіб - не з'явились.
Позивачу 1 роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 22 ГПК України. Заяв про відвід суддів не поступало.
За відсутності клопотання позивача 1 про здійснення технічної фіксації судового процесу, в судовому засіданні не забезпечується повне фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у справі №914/436/13-г (суддя Матвіїв Р.) у задоволенні позовних вимог Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, Колективного підприємства "Телесервіс" та Міської організації української спілки ветеранів Афганістану відмовлено повністю за безпідставністю (а.с. 165- 172).
Позивачі з даним рішенням не погодились, звернулись до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просять рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у даній справі скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задоволити повністю.
Вимоги апеляційної скарги ґрунтуються на тому, зокрема, що позивачі не були повідомлені про проведення установчих зборів та про створення ОСББ "Дукат", чим порушено їх права та інтереси. У зв'язку з тим, що при створенні ОСББ порушено процедуру, визначену законодавством, вважають, що судом неправомірно відмовлено в задоволенні позовних вимог.
У відзиві на апеляційну скаргу б/н від 17.05.2013р., який надійшов до Львівського апеляційного господарського суду 20.05.2013р., Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дукат" просить рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у даній справі залишити без змін, а апеляційну скаргу позивачів - без задоволення.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 07.05.2013р. апеляційну скаргу прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 28.05.2013р.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 28.05.2013р. розгляд апеляційної скарги відкладено до 12.06.2013р. з підстав, викладених у вказаній ухвалі.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 12.06.2013р. розгляд апеляційної скарги відкладено до 16.07.2013р. та продовжено строк розгляду апеляційної скарги з підстав, викладених у вказаній ухвалі.
В судовому засіданні 16.07.2013р. за згодою представників сторін оголошено перерву до 18.07.2013р.
В судовому засіданні 18.07.2013р. позивач 1 підтримав доводи та заперечення, викладені в апеляційній скарзі, просить рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у даній справі скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задоволити повністю.
Позивачі 2,3,4, відповідачі та треті особи участі уповноважених представників у судове засідання 18.07.2013р. не забезпечили хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду апеляційної скарги, причин неявки суду не повідомили.
Враховуючи те, що ухвалами Львівського апеляційного господарського суду участь представників позивачів 2,3,4, відповідачів та третіх осіб в судовому засіданні визначено на власний розсуд, останніх інформовано про час та місце розгляду апеляційної скарги та зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного та обґрунтованого рішення, судова колегія дійшла висновку про можливість розгляду апеляційної скарги за відсутності представників позивачів 2,3,4, відповідачів та третіх осіб.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вирішила, що рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у даній справі слід залишити без змін, а апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, Колективного підприємства "Телесервіс" та Міської організації української спілки ветеранів Афганістану - без задоволення.
При цьому колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду виходила з наступного.
Як встановлено місцевим господарським судом і це вбачається з матеріалів справи, 23.07.2011 року відбулися установчі збори мешканців будинку № 9 по вул. Стуса у м. Трускавець Львівської області, за результатами якого прийнято рішення, оформлене протоколом № 1 від 23.07.2011 року (а.с. 129-133). Вказаним рішенням установчих зборів мешканців будинку вирішено створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дукат", затверджено його статут та обрано членів правління.
2 серпня 2011 року проведено державну реєстрацію ОСББ "Дукат", що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 29).
29 січня 2013 року Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, Фізична особа - підприємець ОСОБА_3, Колективне підприємств "Телесервіс" та Міська організація української спілки ветеранів Афганістану звернулись до Господарського суду Львівської області з позовною заявою (а.с. 2-5), в якій просять визнати недійсним протокол №1 загальних зборів ОСББ "Дукат" та додані до нього документи, скасувати державну реєстрацію статуту ОСББ "Дукат" від дати державної реєстрації, скасувати державну реєстрацію свідоцтва про державну реєстрацію ОСББ "Дукат". Підставою даного позову позивачі вважають те, що їх не було повідомлено у встановленому законом порядку про скликання установчих зборів ОСББ "Дукат".
Розглянувши матеріали справи, місцевий господарський суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Судова колегія погоджується з такими висновками місцевого господарського суду, з огляду на наступне.
Як вбачається з позовної заяви (а.с. 2-5) позивачі просять суд визнати недійсним протокол №1 загальних зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дукат" та додані до нього додатки та документи.
Проте, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду погоджується з висновком місцевого господарського суду про те, що в судовому порядку недійсним може бути визнано лише рішення установчих зборів, а не протокол, оскільки останній є документом, який фіксує факт прийняття рішення загальними зборами, але не є актом за своїм змістом .
Відтак, вимога позивачів про визнання недійсним протоколу №1 загальних зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дукат" не відповідає встановленим ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України способам захисту, а місцевий господарський суд дійшов до законного та обґрунтованого висновку про відсутність підстав для задоволення позову в цій частині.
Окрім того, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду погоджується і з висновками місцевого господарського суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог про скасування державної реєстрації статуту ОСББ "Дукат" та свідоцтва про державну реєстрацію ОСББ "Дукат" з огляду на наступне.
Згідно з ч. ч. 13-14 ст. 6 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут. Державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців. Частиною 2 ст. 3 вказаного закону передбачено, що законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань), політичних партій, державних органів та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року № 1521 затверджено Порядок державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку. Пунктом 1 вказаного Порядку передбачено, що державна реєстрація об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) проводиться виконавчим органом міської, районної у місті ради, районною, районною у містах Києві та Севастополі державною адміністрацією (далі - органи державної реєстрації) за місцем знаходження багатоквартирного будинку.
Для державної реєстрації об'єднання, згідно з п. 3 цього ж Порядку, уповноважена
установчими зборами особа (далі - заявник) подає безпосередньо або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації: 1) реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об'єднання, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку; 2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту; 3) два примірники оригіналу і п'ять копій статуту об'єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства; 4) список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 до цього Порядку.
З матеріалів справи вбачається, що для проведення державної реєстрації ОСББ "Дукат" державному реєстратору було надано усі належні документи, а саме: реєстраційну карту на проведення державної реєстрації юридичної особи, рішення засновників про створення юридичної особи (протокол від 23.07.2011 року № 1), статут у двох примірниках, копію квитанції про сплату реєстраційного збору, а також список членів ОСББ "Дукат" (а.с. 124).
Частиною 1 статті 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено виключний перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи , однак наявності таких підстав не доведено позивачами ні під час розгляду справи місцевим господарським судом, ні під час перегляду рішення суду в апеляційному порядку.
Окрім того, згідно з положеннями Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в редакції змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи - підприємця" від 07.04.2011 № 3205-VI, що набули чинності 07.05.2011 року, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи не видаються, їх замінено виписками з Єдиного державного реєстру.
З матеріалів реєстраційної справи ОСББ "Дукат" вбачається, що по факту реєстрації ОСББ "Дукат" видано виписку з ЄДР, свідоцтво про державну реєстрацію не видавалось.
Разом з тим, жодним нормативним актом не передбачалось проведення державної реєстрації свідоцтва про державну реєстрацію ОСББ, які до 07.05.2011 року видавались вказаним юридичним особам.
З огляду на все викладене вище в сукупності колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду погоджується з висновками місцевого господарського суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, Колективного підприємства "Телесервіс" та Міської організації української спілки ветеранів Афганістану про визнання недійсним протоколу 1 загальних зборів ОСББ "Дукат" та доданих до нього документів, скасування державної реєстрації статуту ОСББ "Дукат" від дати державної реєстрації, скасування державної реєстрації свідоцтва про державну реєстрацію ОСББ "Дукат".
Твердження ж скаржників про те, що позивачі не мали можливості ознайомитись з правоустановчими документами ОСББ "Дукат" і не знали про реальні документи, які треба скасувати розцінюються колегією суддів як безпідставні та необґрунтовані, оскільки згідно із ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Відповідно до ст. 33 вказаного Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Окрім того, відповідно до ч.2 ст.22 ГПК України сторони мають право знайомитись з матеріалами справи, робити з них витяги та знімати копії, а відповідно до ч.4 ст. 22 ГПК України до початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Статтею 129 Конституції України встановлено, що основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно із ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Відповідно до ст. 33 вказаного Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Скаржниками не надало суду апеляційної інстанції доказів на спростування висновків місцевого господарського суду, викладених у рішенні Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у даній справі.
Отже, враховуючи все викладене вище в сукупності, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає, що рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013 року у даній справі відповідає матеріалам справи, ґрунтується на вимогах чинного законодавства і підстав для його скасування немає, а зазначені в апеляційній скарзі доводи скаржників не відповідають матеріалам справи, документально не обґрунтовані, не базуються на законодавстві, що регулює спірні правовідносини, а тому не визнаються такими, що можуть бути підставою, згідно ст. 104 ГПК України, для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.
Судовий збір за перегляд рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013 року у справі №914/436/13-г в апеляційному порядку покласти на скаржників в порядку, передбаченому ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 33, 43, 80, 99, 101, 103, 105 ГПК України, - Львівський апеляційний господарський суд ,
П О С Т А Н О В И В :
1. Рішення Господарського суду Львівської області від 10.04.2013р. у справі №914/436/13-г залишити без змін, апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, Колективного підприємства "Телесервіс" та Міської організації української спілки ветеранів Афганістану - без задоволення.
2. Витрати по сплаті судового збору за перегляд судового рішення в апеляційному порядку покласти на скаржників.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Повна постанова складена 19 липня 2013 року.
Головуючий-суддя Краєвська М.В.
Суддя Галушко Н.А.
Суддя Орищин Г.В.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2013 |
Оприлюднено | 22.07.2013 |
Номер документу | 32516141 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Краєвська М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні