cpg1251
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40
У Х В А Л А
Про повернення апеляційної скарги
23.07.2013 р. справа № 905/4184/13
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: суддівТатенко В.М. Зубченко І.В., Радіонова О.О.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбікормовий завод «Феоніс», с. Розівка Донецька область на ухвалу господарського судуДонецької області від 04.07.2013р. у справі№ 905/4184/13 (суддя: Говорун О.В.) за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабен Україна», м. Київ до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбікормовий завод «Феоніс», с. Розівка Донецька область простягнення 44 807грн. 06коп.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбікормовий завод «Феоніс», с. Розівка Донецька область звернулося до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Донецької області від 04.07.2013 року у справі №905/4184/13.
Апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбікормовий завод «Феоніс», с. Розівка Донецька область підлягає поверненню заявникові, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України необхідною умовою для прийняття апеляційної скарги до розгляду є додання доказів сплати судового збору, і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
За приписом ст. 94 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються докази надсилання копії апеляційної скарги іншій стороні у справі.
Особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні (ст.95 Господарського процесуального кодексу України).
Як встановлено судом, до апеляційної скарги не надано доказів, що підтверджують надсилання копії апеляційної скарги іншій стороні, що є підставою для повернення апеляційної скарги, відповідно п.2 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України.
Також відповідно до ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України необхідною умовою прийняття апеляційної скарги до розгляду є додані до апеляційної скарги докази, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Абзац 1 п. 2 Пленуму Вищого господарського суду від 21 лютого 2013 року №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Абзац 2.16 пункту 2 Пленуму Вищого господарського суду від 21 лютого 2013 року №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», зазначає, що підпунктом 8 пункту 2 частини другої статті 4 Закону визначено розмір ставки судового збору з апеляційної і касаційної скарг на ухвалу господарського суду, а саме 0,5 розміру мінімальної заробітної плати (що складає 573грн. 50коп.). Зазначене положення стосується подання апеляційних і касаційних скарг на будь-які ухвали господарського суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом справляння судового збору за подання тих заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судом також встановлено, що до апеляційної скарги не надано доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі та до апеляційної скарги не надано доказів, що підтверджують надсилання копії апеляційної скарги іншій стороні, що є підставами для повернення апеляційної скарги, відповідно п.2, п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строку, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Дотримання цього п'ятиденного строку є обов'язковим для всіх учасників судового процесу.
Відповідно до п.4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Як вбачається з матеріалів справи скаржник звернувся з апеляційною скаргою № 416 від 12.07.2013р., до Донецького апеляційного господарського суд на ухвалу місцевого суду у справі № 905/4184/13 із пропуском процесуального строку на її подання та без клопотання про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги.
Оскаржувана ухвала господарського суду Донецької області прийнята 04.07.2013р., згідно цього строк на подачу апеляційної скарги сплив 10.07.2013р. Скаржник звернувсь з апеляційною скаргою 12.07.2013р., тобто після закінчення строку, встановленого для її подання без клопотання про поновлення цього строку.
Частиною третьою ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, на сторони покладено обов'язок добросовісного користування належними їм процесуальними правами, до яких законом віднесено, зокрема, право апеляційного і касаційного оскарження. При цьому вимогами статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, кожний має право на розгляд його справи упродовж розумного строку. (Пленум Вищого господарського суду України в п. 5 № Постанови «Про змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України» №3 від 23.03.2012р.).
Враховуючи викладеним, апеляційний суд вважає, що вказана апеляційна скарга, яка, зокрема, подана без дотримання вимог п. 2, п. 3, п. 4 ст. 97 ГПК України, вищевказана апеляційна скарга підлягає поверненню заявнику.
На підставі викладеного, керуючись п.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 86, 93, п. 2, п. 3, п. 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбікормовий завод «Феоніс», с. Розівка Донецька область на ухвалу господарського суду Донецької області від 04.07.2013 року у справі № 905/4184/13 - повернути заявникові.
Справу № 905/4184/13 повернути господарському суду Донецької області.
Додаток: (тільки скаржнику): апеляційна скарга № 416, від 12.07.2013р., з додатками всього на 4 арк., поштовий конверт.
Головуючий В.М. Татенко
Судді: І.В. Зубченко
О.О. Радіонова
Надруковано прим:
1 - позивачу;
1 - відповідачу
1 - до справи;
1 - ДАГС
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2013 |
Оприлюднено | 25.07.2013 |
Номер документу | 32584598 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Татенко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні