ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
13 серпня 2013 року Справа № 5017/3832/2012
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Капацин Н.В. - головуючий, Бернацька Ж.О., Кривда Д.С. (доповідач), розглянувши матеріали касаційної скаргиФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 16.05.2013 у справі№ 5017/3832/2012 господарського суду Одеської області за позовомФермерського господарства "Княжиця" доФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 простягнення суми,
ВСТАНОВИВ:
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Відповідно до частини 1 статті 111 7 Господарського процесуального кодексу України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази (частина 2 цієї статті).
Таким чином колегія зауважує, що в касаційній скарзі має чітко зазначатись, які саме норми права порушено господарськими судами, що прийняли оскаржувані рішення. При цьому в касаційній скарзі не допускається посилань на обставини справи та оцінку судами попередніх інстанцій доказів у справі, оскільки згідно імперативних положень статей 111 5 , 111 7 ГПК України касаційна інстанція не наділена повноваженнями переоцінки зібраних у справі доказів та встановлених обставин справи.
У поданій касаційній скарзі вимоги щодо скасування постанови у справі зводяться до аналізу наявних у справі доказів і встановлених судом апеляційної інстанції обставин справи, викладення норм процесуального права. Разом з тим, в касаційній скарзі не зазначаються обґрунтовані доводи щодо суті порушення або неправильного застосування конкретних норм матеріального права, не зазначається, на правильність застосування яких норм матеріального права та яким чином впливають обставини, які наводяться заявником.
Формальне зазначення про порушення норм матеріального та процесуального права з посиланням на норми права, яким керується заявник при поданні скарги, не є виконанням вимог ст.111 Господарського процесуального кодексу України щодо зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права
За таких обставин касаційна скарга не дає підстав для перевірки постанови у справі в касаційному порядку та підлягає поверненню на підставі пункту 6 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 111, пунктом 6 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 16.05.2013 у справі № 5017/3832/2012 господарського суду Одеської області повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий Н. Капацин
Судді Ж. Бернацька
Д. Кривда
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2013 |
Оприлюднено | 14.08.2013 |
Номер документу | 32945879 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кривда Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні