ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про затвердження ліквідаційного балансу
08.08.2013 Справа № 19/2-10
Господарський суд Сумської області у складі судді Спиридонової Н.О.,
при секретарі Щербак С.В.,
за участю представників сторін:
кредиторів - УПФУ в Недригайлівському районі - Шаповалова В.В., Романенко В.В.
ліквідатор - Пономарьов І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №19/2-10
за заявою кредитора - Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі
до боржника - Томашівського сільського споживчого товариства (Сумська область, Недригайлівський район, с. Томашівка, ід. код 05291918)
про банкрутство,
встановив:
В судовому засіданні розпочатому о 10:40 год. 06.08.2013р. було оголошено перерву до 16:00 год. 06.08.2013р.
В судовому засіданні 06.08.2013р. оголошено перерву до 08.08.2013р.
У липні 2013 року до суду звернувся ліквідатор Пономарьов І.І. з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора у даній справі, а також затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого.
В судовому засіданні ліквідатор просить суд затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута та звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого.
Від кредитора, УПФУ в Недригайлівському районі, надійшов відзив в якому кредитор заперечує проти затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута. В обгрунтування посилається на те, що ліквідатором не вжито належних заходів щодо примусового стягнення з арбітражного керуючого ОСОБА_6 заборгованості в розмірі 33831 грн., яку необхідно було направити на погашення кредиторських вимог у даній справі.
В судовому засіданні представники УПФУ в Недригайлівському районі заперечують проти затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Розглянувши наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, документи що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, вислухавши пояснення представників кредитора та ліквідатора, суд встановив наступне.
Ухвалою суду від 14.01.2010р. порушено провадження у даній справі.
Постановою господарського суду Сумської області від 25.01.2010р. в порядку статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржника було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_6
Ухвалою суду від 11.11.2010р. було усунуто арбітражного керуючого ОСОБА_6 від виконання обов'язків ліквідатора Томашівського сільського споживчого товариства та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пономарьова Ігоря Ілліча.
Ухвалою суду від 10.01.2011р. процедуру ліквідації боржника, передбачену статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» припинено і здійснено перехід до загальних судових процедур у справі про банкрутство Томашівського сільського споживчого товариства.
Постановою господарського суду Сумської області від 05.05.2011р. боржника було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Пономарьова І.І.
В ході виконання ліквідаційної процедури ліквідатором вчинялися дії щодо пошуку активів банкрута та встановлено, що за час виконання обов'язків ліквідатора банкрута у даній справі арбітражним керуючим ОСОБА_6. за період з червня по вересень 2010 року було відчужено вісім об'єктів нерухомого майна банкрута на загальну суму 33831 грн. (а.с.30-43 том 6).
Зазначене нерухоме майно було відчужено без дотримання процедури встановленої законодавством (статті 25, 29, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), а саме: без проведення оцінки відчужуваного майна та без проведення відкритих торгів з продажу майна (оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна).
Кошти в сумі 33831 грн. ліквідатором ОСОБА_6. було використано на оплату своїх послуг та відшкодування витрат, в умовах того, що в порушення вимог статті 3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» звіт про оплату послуг ліквідатора ОСОБА_6 та відшкодування його витрат, а ні комітетом кредиторів, а ні господарським судом не затверджувався. Тобто, колишній ліквідатор ОСОБА_6 виручені в ході ліквідпроцедури банкрута кошти в сумі 33831 грн. отримав без належних правових підстав, фактично привласнив їх.
Тому, ухвалою від 20.12.2012р. господарським судом за заявою ліквідатора Пономарьова І.І. стягнуто з колишнього ліквідатора Томашівського сільського споживчого товариства фізичної особи - підприємця ОСОБА_6 на користь Томашівського сільського споживчого товариства 33831 грн. коштів безпідставно отриманих ОСОБА_6. в ході ліквідаційної процедури банкрута.
За заявою ліквідатора Пономарьова І.І. Недригайлівським районним судом Сумської області були прийняті рішення про визнання недійсними договорів купівлі - продажу нерухомого майна банкрута, укладених колишнім ліквідатором ОСОБА_6., а також апеляційним судом Сумської області прийнято рішення про відмову гр..ОСОБА_5 у визнанні права власності на об'єкт нерухомого майна банкрута (а.с.234-239 том 6, а.с.1-2 том 7).
Всі об'єкти нерухомого майна було включено ліквідатором до ліквідаційної маси, оцінено та реалізовано у відповідності до вимог статей 29, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (а.с.150-214 том 6). За результатами реалізації ліквідаційної маси було отримано 79500 грн. (в тому числі 33831 грн. - кошти раніше сплачені покупцями по договорам визнаних судом недійсними та, які підлягали поверненню покупцям). Отже фактично за термін ліквідаційної процедури ліквідатором Пономарьовим І.І. було виручено в результаті реалізації ліквідаційної маси 45669 грн. Зазначені кошти було розподілено в порядку черговості встановленому статтею 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а саме: направлено на погашення кредиторських вимог та витрат пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.
Реєстр вимог кредиторів з урахуванням часткового погашення вимог має наступний вигляд:
- УПФУ в Недригайлівському районі з грошовими вимогами в сумі 39860,75 грн., з яких було погашено 4542 грн.;
- Недригайлівський центр зайнятості з грошовими вимогами в сумі 131,03 грн., з яких було погашено 24,01 грн.
- ВВД ФСС від НВВ та ПЗ України в м.Ромни з грошовими вимогами в сумі 40926,34 грн., з яких було погашено 7481,14 грн.
- Недригайлівське відділення Роменської МДПІ з грошовими вимогами в сумі 20906 грн. (не погашались).
Щодо доводів УПФУ в Недригайлівському районі про невжиття ліквідатором належних заходів щодо примусового стягнення з арбітражного керуючого ОСОБА_6 заборгованості в розмірі 33831 грн., яку необхідно було направити на погашення кредиторських вимог у даній справі, суд наголошує, що постановою державного виконавця ВДВС Роменського міськрайонного управління юстиції від 14.06.2013р. було встановлено відсутність у ОСОБА_6 майна, на яке може бути звернено стягнення, а тому наказ господарського суду Сумської області №19/2-10 від 14.01.2013р. повернуто стягувачу.
З урахуванням зазначено, ліквідатором було вжито належних заходів щодо примусового стягнення заборгованості з ОСОБА_6, а тому доводи УПФУ в Недригайлівському районі, якими кредитор обґрунтовує свої заперечення щодо незатвердження звіту ліквідатора, не підтверджуються матеріалами справи та є безпідставними.
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута був предметом розгляду комітету кредиторів (протокол №17 від 26.06.2013р. -а.с.120-126 том 6).
Комітет кредиторів заслухавши звіт ліквідатора одноголосно вирішив: звіт ліквідатора прийняти до відома та зобов'язати ліквідатора подати звіт та ліквідаційний баланс на затвердження до суду. Суд наголошує, що за дане рішення голосував і представник УПФУ в Недригайлівському районі Шаповалова В.В. Жодних заперечень щодо складено ліквідатором Пономарьовим І.І. звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу на засіданні комітету кредиторів представником пенсійного фонду (як і представниками інших кредиторів) висловлено не було.
Разом з тим, після подання ліквідатором до суду звіту та ліквідаційного балансу УПФУ в Недригайлівському районі подано до суду відзив із запереченням щодо затвердження звіту ліквідатора - про що було зазначено вище.
Така неоднозначна позиція УПФУ Недригайлівському районі містить ознаки порушення норм ч.3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України, яка передбачає що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Також, займаючи суперечливі позиції уданій справі, управління пенсійного фонду фактично вчиняє дії щодо затягування судового процесу, оскільки на засіданні комітету кредиторів голосує за подання ліквідатором звіту до суду, а коли ліквідатор виконує ці дії, то УПФУ в Недригайлівському районі просить суд відмовити у затвердженні звіту, вважаючи це передчасним.
Враховуючи, що ліквідатор виконав всі роботи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про ліквідацію банкрута, у тому числі, ліквідаційний баланс з неповністю погашеною кредиторською заборгованістю в зв'язку з недостатністю активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Ліквідатором подано до суду клопотання про затвердження звіту про оплату його послуг та відшкодування витрат у даній справі за період з 15.11.2012р. по 01.07.2013р. на загальну суму 6904,23 грн., що складається з: оплати за оголошення в ЗМІ - 75 грн. т 62 грн., оплати судового збору у сумі 20 грн., оплати послуг БТІ за виготовлення технічної документації в сумі 2431,73 грн., оплати РКК банку в сумі 122 грн., оплати відрядних у сумі 2005,5 грн., оплати послуг арбітражного керуючого в сумі 2488 грн.
Відповідно до ч. 10-14 статті 3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.
Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.
Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.
Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду, розмір якої затверджується господарським судом.
Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.
Частиною 1 пунктом г статті 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначені витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство; витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута; витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною; витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їх коштів; витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в порядку, передбаченому статтею 27 цього Закону.
Перелічені витрати відшкодовуються ліквідаційною комісією після реалізації нею частини ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено цим Законом.
В своєму клопотанні ліквідатор просить суд про затвердження звіту про оплату його послуг та відшкодування витрат у даній справі за період з 15.11.2012р. по 01.07.2013р. на загальну суму 6904,23 грн., що складається з: оплати за оголошення в ЗМІ - 75 грн. т 62 грн., оплати судового збору у сумі 20 грн., оплати послуг БТІ за виготовлення технічної документації в сумі 2431,73 грн., оплати РКК банку в сумі 122 грн., оплати відрядних у сумі 2005,5 грн., оплати послуг арбітражного керуючого в сумі 2488 грн.
Про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого Пономарьова І.І., ліквідатором було прозвітовано комітету кредиторів 26.06.2013р. (а.с.120-126 том 6). Комітет кредиторів заслухавши звіт ліквідатора одноголосно вирішив: звіт ліквідатора прийняти до відома та зобов'язати ліквідатора подати звіт та ліквідаційний баланс на затвердження до суду.
Всі понесені арбітражним керуючим витрати підтверджуються матеріалами справи (а.с.215-227 том 6): розрахунками, посвідченнями про відрядження, квитанціями та платіжними дорученнями, являються невід'ємними складовими ліквідаційних витрат, оскільки є фактичними, дійсними та спрямованими на забезпечення виконання ліквідаційної процедури.
Така позиція узгоджується з позицією Вищого господарського суду України викладеною в постанові від 13.11.2012р. у справі №19/71-10.
Враховуючи вищевикладне, суд дійшов висновку про задоволення клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг, відшкодування витрат.
Враховуючи, що ліквідатор виконав всі роботи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про ліквідацію банкрута, у тому числі, ліквідаційний баланс з неповністю погашеною кредиторською заборгованістю в зв'язку з недостатністю активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута з ліквідацією останнього як юридичної особи.
Відповідно до п .6 ч.1 статті 40 Господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.
Тому, суд дійшов висновку про припинення провадження у справі.
Керуючись статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, статтями 3-1, 16, 32, ч.6 статті 31, п.6 ч.1 статті 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, діючій до набрання чинності змінами внесеними Законом України №4212-VI від 22.12.2011р.), суд-
ухвалив:
Клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат - задовольнити.
Затвердити звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого Пономарьова І.І. у даній справі за період з 15.11.2012р. по 01.07.2013р. на загальну суму 6904,23 грн.
Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Томашівське сільське споживче товариство (Сумська область, Недригайлівський район, с. Томашівка, ід. код 05291918) - ліквідувати як юридичну особу.
Вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна банкрута, визнати погашеними.
Зобов'язати державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи- банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про припинення юридичної особи- банкрута та направити органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи- банкрута.
Провадження у справі припинити.
Копію даної ухвали надіслати: кредиторам, державному реєстратору, ліквідатору, управлінню статистики, державному органу з питань банкрутства, органу ДВС.
Повний текст ухвали складено 12.08.2013р.
Суддя (підпис) Н.О.Спиридонова
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2013 |
Оприлюднено | 14.08.2013 |
Номер документу | 32960735 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні