cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
23.05.2013р. Справа № 41/21
Господарський суд Донецької області у складі:
головуючий - суддя Харакоз К.С.,
при секретарі судового засідання Костіній Я.О.,
розглянувши заяву Державного підприємства «Макіїввугілля», м.Макіївка про відстрочку виконання рішення суду у справі
за позовом Прокурора м.Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської міської ради, м.Макіївка,
до відповідача: Державного підприємства «Макіїввугілля», м.Макіївка
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:
1.Державна екологічна інспекція в Донецькій області, м.Донецьк,
2.Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області, м.Донецьк,
та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Відокремлений підрозділ «Шахта ім. В.М. Бажанова» державного підприємства «Макіїввугілля», м.Макіївка,
про стягнення 4 691 609,24 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря,-
За участю:
Прокурор Архипенко Р.І. за посвідченням;
представник позивача не з'явився;
представник відповідача Черніков О.О. за довіреністю;
третя особа 1 не з'явився;
третя особа 2 не з'явився;
третя особа 3 не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Донецької області від 10.03.2010р. позовні вимоги Прокурора м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської міської ради, м.Макіївка до відповідача Державного підприємства «Макіїввугілля», м.Макіївка за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: 1.Державна екологічна інспекція в Донецькій області, м.Донецьк, 2.Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області, м.Донецьк та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Відокремлений підрозділ «Шахта ім. В.М. Бажанова» державного підприємства «Макіїввугілля», м.Макіївка про стягнення 4 691 609,24 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря було задоволено.
24.03.2010р. господарським судом Донецької області було видано накази про примусове виконання рішення суду від 10.03.2010р., у тому числі про стягнення з ДП «Макіїввугілля» заподіяні державі збитки у сумі 4 691 609, 24гривень.
15.03.2013р. до господарського суду Донецької області надійшла заява відповідача про відстрочення виконання рішення суду.
Заявник зазначає, що ДП «Макіїввугілля» не має можливості виконати належним чином рішення господарського суду Донецької області по справі №41/21 з огляду на скрутний фінансовий стан підприємства. В обґрунтування необхідності розстрочення виконання рішення відповідач посилається на баланс підприємства, звіт про фінансові результати, інвестиційні проекти. Також 29.07.2011р. на відокремленому підрозділі «Шахта ім. В.М. Бажанова», який приносив основний дохід підприємства, сталася аварія першої категорії з груповим нещасним випадком, що потягло за собою значні витрати. Заявник зазначає, що на протязі 2013-2019 років у підприємства з'явиться змога покращити свій фінансовий стан за рахунок повного вводу в експлуатацію шахти ім. В.М.Бажанова та реалізації інвестиційних проектів.
В результаті автоматичного розподілу справу №41/21 було передано на розгляд судді Харакозу К.С.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 15.05.2013р. заяву прийнято до розгляду.
Прокурор в судове засідання з'явився, просив у задоволенні заяви відмовити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, письмових пояснень не надав.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, надав пояснення, аналогічні викладеним в заяві, просив її задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора та представника відповідача, суд приходить до висновку, що заява про відстрочку виконання рішення суду є обґрунтованою та підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно з положеннями ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій її території.
Відповідно до ст. 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч. 1 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України , при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Як вбачається зі змісту вказаної норми підставою для відстрочки виконання рішення суду можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений господарським судом. Вказана заява розглядається за правилами Господарського процесуального кодексу України , тому заявник повинен надати докази наявності обставин, що передбачено ст. 121 Господарського процесуального кодексу України .
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно п.7.1.1 Постанови пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» №9 від 17.10.2012року відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом.
Підставою для відстрочки, згідно п.7.2 Постанови, можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК , ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо необмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки виконання рішення. Вирішуючи питання про відстрочку господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
Отже, в основу рішення про надання розстрочки або відстрочки виконання рішення суду має бути покладений обґрунтований висновок про наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим його виконання.
Відповідно до приписів ст. 218 Господарського кодексу України не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.
В підтвердження скрутного фінансового становища Державного підприємства «Макіїввугілля» заявником надано копію балансу станом на 31.12.2012 року, звіт про фінансові результати за 2012р., який свідчить про зменшення доходу від реалізації продукції заявника, збільшення собівартості реалізованої продукції, збиток від операційної та звичайної діяльності, внаслідок чого збільшився чистий збиток за звітний період в порівнянні з попереднім періодом.
Згідно з фінансовими результатами за 2011 та 2012 роки діяльність підприємства є збитковою.
Щомісячні платежі ДП «Макіїввугілля» до бюджетів всіх рівнів складають близько 57 млн. грн.
Крім того, в розрахунку витрат з собівартості готової вугільної продукції та результату від виробництва товарної продукції до програми економічного розвитку на 2011-2012 роки необхідний обсяг державної підтримки був прийнятий у розмірі 1367031000грн. у 2011році та 1404598000грн. у 2012 році, але фактично заявником отримано 830508000грн. у 2011 році та 12437709000грн. у 2012 році, відтак ДП «Макіїввугілля» за зазначений період недоотримало 697351000грн. державної підтримки, що підтверджується відповідними довідками.
Також судом приймається до уваги і той факт, що на відокремленому підрозділі ДП «Макіїввугілля» - «Шахта ім. В.М. Бажанова» триває реконструкція після аварії.
За приписами ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Господарський суд вважає, що обставини, на які посилається відповідач, є винятковими та такими, що відповідають визначеним в ст.121 ГПК України обставинам, при яких надається відстрочка виконання рішення. Наведені у заяві про відстрочку виконання рішення суду обставини свідчать про неможливість виконання рішення суду.
З огляду на вищевикладене, заява Державного підприємства «Макіїввугілля», м. Макіївка про відстрочку виконання рішення суду підлягає задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 124 Конституцій України, ст. ст. 33, 34, 43, 86, 89, 115, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Державного підприємства «Макіїввугілля», м.Макіївка про відстрочку виконання рішення господарського суду Донецької області від 10.03.2010р. у справі №41/21 - задовольнити.
Відстрочити виконання рішення господарського суду Донецької області від 10.03.2010р. у справі №41/21 за позовом Прокурора м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської міської ради, м.Макіївка до відповідача: Державного підприємства „Макіїввугілля", м.Макіївка за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: 1.Державна екологічна інспекція в Донецькій області, м.Донецьк, 2.Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області, м.Донецьк та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Відокремлений підрозділ „Шахта ім. В.М. Бажанова" державного підприємства „Макіїввугілля", м.Макіївка про стягнення 4 691 609,24 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - до 31.12.2015р.
Суддя К.С. Харакоз
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2013 |
Оприлюднено | 14.08.2013 |
Номер документу | 32960801 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
К.С. Харакоз
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні