cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
підготовчого засідання
13.08.2013Справа №901/2434/13 За заявою кредитора Муразанова Олексія Вікторовича
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос»,
про порушення справи про банкрутство
Суддя Шкуро В.М.
Представники:
Від кредитора - Чуприна І.Г, представник, довіреність від 15.07.2013
Від боржника - Гуляєв Р.В., представник, довіреність від 06.08.2013
Обставини справи: Муразанов Олексій Вікторович (далі - кредитор) звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос» (далі - боржник), на підставі статей 1, 9-11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-IV (далі - Закон) як неспроможного виконати зобов'язання перед кредитором.
Заява мотивована тим, що боржник має безспірну заборгованість перед кредитором у загальному розмірі 4 240 798,00 грн.
Ухвалою від 29.07.2013 заява про порушення справи про банкрутство прийнята до розгляду.
Представник кредитора Чупріна І.Г. у судовому засіданні підтримала заяву, посилаючись на дотримання всіх визначених Законом підстав для порушення провадження у справі про банкрутство. Заявлені вимоги є безспірними, їх сукупний розмір є значно більшим від трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та вони не були задоволені боржником протягом трьох місяців від дати відкриття виконавчого провадження.
Представником боржника Гуляєвим Р.В. у судовому засіданні подано відзив на заяву про порушення провадження у справі, згідно якого боржник просить суд відмовити Муразанову О.В. у порушенні справи про банкрутство, скасувати вжиті ухвалою від 29.07.2013 заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчуження основних засобів.
Заперечення боржника зводяться до наступного.
Вимоги кредитора є передчасними, оскільки у боржника відсутні ознаки неплатоспроможності та не представлено доказів неспроможності боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредитором. Окрім того, у боржника наявне майно на суму, що значно перевищує вимоги кредитора. Невиконання зобов'язань боржника перед кредитором є наслідком невжиття вичерпних заходів в рамках виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчих документів, в тому числі розшуку майна боржника і звернення стягнення на нього, або встановлення факту відсутності у боржника майна.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників кредитора, боржника, суд
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 30.05.2012 у справі №0124/939/2012 позов Муразанова О.В. до ТОВ «Санаторій Утьос» про розірвання договорів про інвестування та пайову участь в будівництві та стягнення коштів задоволено.
Розірвано укладені між Муразановим О.В. та ТОВ «Санаторій Утьос» наступні договори про інвестування та пайову участь в будівництві:
- №245/04 від 02 квітня 2008 року;
- №246/04 від 02 квітня 2008 року;
- №50/07/246 від 01 липня 2008 року.
Стягнуто з ТОВ «Санаторій Утьос» на користь Муразанова О.В. внесені ним за цими договорами у якості пайових внесків грошові кошти у загальній сумі 4 239 098,00 грн. та 1700 грн. судового збору (т.1, а.с.64-66).
Ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 16.01.2013 вказане рішення суду першої інстанції залишене без змін (т.1, а.с.67-68).
05.03.2013 Ялтинським міським судом Автономної Республіки Крим видано виконавчі листи на примусове виконання рішення у цій справі (т.1, а.с.14, 18, 22, 26).
12.04.2013 постановами Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим відкрито виконавчі провадження з примусового виконання рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 30.05.2012, а саме:
- про стягнення з ТОВ «Санаторій Утьос» на користь Муразанова О.В. 1700,00 грн.
(т.1, а.с. 53);
- про стягнення з ТОВ «Санаторій Утьос» на користь Муразанова О.В. 1814561,6 грн.
(т.1, а.с. 55);
- про стягнення з ТОВ «Санаторій Утьос» на користь Муразанова О.В. 1624526,4 грн.
(т.1, а.с. 57);
- про стягнення з ТОВ «Санаторій Утьос» на користь Муразанова О.В. 796000,00 грн.
(т.1, а.с. 59), а загалом 4 240 798,00 грн.
Судом встановлено, що боржник стягнуті на користь кредитора кошти не сплатив.
Таким чином, на дату судового засідання, заборгованість ТОВ «Санаторій Утьос» перед Муразановим О.В. складає 4 240 798,00 грн. Виконавчі листи перебувають на примусовому виконанні у органі державної виконавчої служби з 12.04.2013, тобто більше трьох місяців.
Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 10 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Строк невиконання боржником грошового зобов'язання для визначення неплатоспроможності боржника починається з моменту відкриття виконавчого провадження.
Абзацом другим частини третьої вказаної статті встановлено, що безспірними вимогами кредиторів є грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 розмір мінімальної заробітної плати на 2013 рік встановлено у 1 147,00 грн. Відповідно триста мінімальних розмірів заробітної плати складе 344 100,00 грн.
Вимоги кредитора є безспірними, оскільки підтверджуються судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановами про відкриття виконавчого провадження, їх сукупний розмір значно перевищує триста мінімальних розмірів заробітної плати та вони не були задоволені боржником протягом трьох місяців від дати відкриття виконавчого провадження.
Таким чином, судом встановлено наявність всіх необхідних підстав, з якими Закон пов`язує можливість порушення провадження у справі про банкрутство.
Стосовно висловлених боржником заперечень проти порушення провадження у справі про банкрутство, суд зазначає таке.
Відповідно до частини другої статті 16 Закону якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Отже, завданням підготовчого засідання господарського суду у справі про банкрутство полягає у перевірці обґрунтованості заяви кредитора або боржника щодо наявності ознак неплатоспроможності, а заяви боржника - також і загрози його неплатоспроможності.
Ознаками неплатоспроможності боржника саме і є наявність визначених у частині третій статті 10 Закону підстав для порушення провадження у справі про банкрутство. Наявність у боржника майна, вартість якого перевищує розмір заявлених кредитором вимог не спростовує вказаних ознак неплатоспроможності. А оскільки Закон не вимагає від кредитора здійснення особливого контролю за виконавчим провадженням, а лише зобов'язує його вжити заходів щодо примусового стягнення за своїми вимогами в порядку виконавчого провадження, суд не вбачає правових підстав для відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство. Відповідно не підлягає задоволенню і клопотання боржника про скасування вжитих судом заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.
Частинами шостою, дев'ятою статті 16 Закону передбачено, що за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство, де зазначається про порушення провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду, яка не може бути пізніше місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше двох місяців та десяти днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
Згідно з положеннями частини першої статті 22 Закону під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, проведення аналізу його фінансового становища, а також визначення наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.
Відповідно до вимог статті 114 Закону для участі у справі про банкрутство боржника автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна у цій справі визначено кандидатуру арбітражного керуючого Ольшанської Олени Сергіївни. Також заяву про участь у справі подав арбітражний керуючий Концевий Костянтин Іванович (т.1, а.с.50). Заяв від інших арбітражних керуючих не надходило.
Проте, арбітражний керуючий Ольшанська О.С. відмовилась від участі у справі про банкрутство, у зв'язку із вагітністю, оскільки виконання повноважень арбітражного керуючого у даній справі потребуватиме постійних відряджень до Автономної Республіки Крим (т.1, а.с.42-43).
Враховуючи відмову арбітражного керуючого Ольшанської О.С. від участі у даній справі, наявність заяви арбітражного керуючого Концевого К.І. щодо участі у справі про банкрутство, поданої з урахуванням статті 114 Закону, суд призначає розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос» арбітражного керуючого Концевого Костянтина Івановича, який має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №267 від 26.02.2013.
Оплату послуг арбітражного керуючого Концевого К.І. за виконання повноважень розпорядника майна боржника суд встановлює у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним своїх повноважень шляхом її авансування ініціюючим кредитором Муразановим О.В. в порядку встановленому Законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 16, 19, 22, 114-115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-IV, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос» (ідентифікаційний код юридичної особи 33386001)
2. Визнати грошові вимоги ініціюючого кредитора Муразанова Олексія Вікторовича у загальному розмірі 4 240 798,00 грн.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів по зобов'язанням, термін виконання яких настав до дня введення мораторію згідно вимог частини першої статті 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
4. Застосувати відносно боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос» (адреса: вул. Гоголя, будинок 4, квартира 40, м. Ялта, 98035, АР Крим, Україна; ідентифікаційний код юридичної особи 33386001) судову процедуру банкрутства - розпорядження майном боржника, відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строком сто п'ятнадцять календарних днів, тобто до 06.12.2013.
5. Зобов'язати кредитора Муразанова О.В. за власний рахунок надати в офіційних друкованих органах в десятиденний строк оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос», докази представити до суду в строк до 30.08.2013.
7. Розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос» призначити арбітражного керуючого Концевого Костянтина Івановича (ідентифікаційний код 2860506041, адреса офісу: вул.Трубаченка,23а, м.Сімферополь, АР Крим, поштова адреса: ВПЗ №48 а/с 2697, м. Сімферополь, АР Крим, 95048, Україна), який має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №267 від 26.02.2013.
8. Встановити оплату послуг арбітражного керуючого Концевого К.І. за виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій Утьос» в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним своїх повноважень. Сплату грошової винагороди арбітражному керуючому здійснювати шляхом її авансування ініціюючим кредитором Муразановим О.В. у зазначеному вище розмірі в порядку встановленому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
9. Зобов'язати розпорядника майна Концевого К.І.:
- розглядати заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли в установленому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» порядку, та відомості про результати їх розгляду надати суду не пізніше 04.10.2013;
- повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог;
- скласти і представити господарському суду на затвердження реєстр вимог кредиторів в строк не пізніше місяця та двадцяти днів з дати проведення підготовчого засідання, тобто до 04 жовтня 2013 року;
- вживати заходів для захисту майна боржника;
- аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках;
- виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;
- скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення;
- надати господарському суду і комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансовий стан боржника, пропозиції про можливість відновлення платоспроможності боржника;
- не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство, тобто до 13.10.2013, разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;
- попереднє засідання суду з участю боржника, розпорядника майна призначити на 10.10.2013 на 10 годин 00 хвилин. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Автономної Республіки Крим ( вул. О.Невського / Річна,29/11, к.318, м. Сімферополь);
- виконувати інші повноваження, що передбачені Законом.
10. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
11. Відповідні терміни по цій справі обчислювати з дати винесення ухвали про порушення провадження у справі, тобто з 13.08.2013.
Суддя В.М. Шкуро
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2013 |
Оприлюднено | 15.08.2013 |
Номер документу | 32965507 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Антонова Іраїда Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні