ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27.08.2013 Справа № 920/343/13-г
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Київстар», м. Київ;
про внесення змін до договору
СУДДЯ КОВАЛЕНКО О.В.
Представники:
Від позивача: не з'явився;
Від відповідача: не з'явився;
У засіданні брали участь: секретар судового засідання Саленко Н.М.
Суть спору : позивач просить суд додаток №4 «Порядок розрахунків» до Договору про постачання електричної енергії №40 від 10.09.2004 р., укладеного між ПАТ «Сумиобленерго» та ПрАТ «Київстар», вважати укладеним в редакції позивача, а саме:
«Додаток 4
до Договору про постачання електричної енергії
№ 40 від "10" вересня 2004р.
Порядок розрахунків
1. Розрахунковим вважається період з 10 числа місяця до 09 числа наступного місяця включно.
Покази розрахункових засобів обліку відповідно до Переліку об'єктів і точок комерційного обліку фіксуються Споживачем 10 числа кожного місяця та оформляються "Актом про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії" у 2-х примірниках, по одному для кожної сторони та надаються Постачальнику, не пізніше наступного робочого дня.
Розрахунки за електричну енергію проводяться Споживачем виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
2. Споживач до початку розрахункового періоду (до 10 числа), здійснює платіж на найближчий наступний розрахунковий період у сумі вартості 100% заявленого (очікуваного) обсягу споживання електричної енергії.
Визначений Споживачем обсяг електричної енергії, за який здійснюється попередня оплата, приймається Постачальником, як попередня оплата очікуваного споживання електричної енергії на найближчий наступний розрахунковий період.
Сума коштів, які має сплатити Споживач, розраховується як добуток діючого в поточному розрахунковому періоді тарифу відповідного класу на договірну величину споживання у найближчому наступному розрахунковому періоді.
В день надання Споживачем "Акту про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії" Постачальник надає споживачу рахунок вартості фактично спожитої електроенергії.
В разі неповної передоплати за минулий розрахунковий період, різниця між сумою передоплати та вартістю фактично спожитої електроенергії мас бути сплачена протягом 10 операційних днів з дня отримання рахунку.
Рахунки на оплату повинні бути сплачені до дати, вказаної в рахунку.
Якщо сума передоплати перевищує вартість фактично використаної електроенергії, різниця зараховується в рахунок наступних платежів.
3. Обсяг фактично спожитої за розрахунковий період електричної енергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на ділянці мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж, визначається відповідно до "Акту про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії"
Акт про обсяги переданої субспоживачу електричної енергії узгоджується з основним споживачем.
Якщо Постачальник не отримав у зазначений термін даних про обсяги спожитої електричної енергії, визначення обсягу спожитої електричної енергії здійснюється відповідно до ПКЕЕ.
Узгоджені обсяги споживання електричної енергії вказані в додатку № 1 "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії споживачу та субспоживачу" є договірними.
4. Сума коштів, які має оплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію визначається наступним чином:
- обсяг переданої (спожитої) електричної енергії між датами зняття показів засобів обліку розкладається відповідно до тривалості дії протягом розрахункового періоду кожного з тарифів, після чого величина коштів, які має сплатити Споживач, визначається як сума добутків тарифів на відповідні їм обсяги електричної енергії.
Щомісячно Постачальник не пізніше ніж за 10 днів до початку наступного розрахункового періоду доводить письмово (рекомендованим листом, листом під розпис, посильним) граничні величини споживання електричної потужності згідно вимог нормативно-правових документів та умов цього договору.
5. При потребі Споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися письмово до Постачальника за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії. У разі коригування договірної величини споживання електричної енергії протягом поточного розрахункового періоду здійснюється відповідне коригування граничної величини споживання електричної потужності. Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.
Для здійснення коригування договірної величини споживання електричної енергії у відповідності до п.4.4 ПКЕЕ, Споживач звертається до Постачальника із заявою не пізніше, ніж за 5 робочих днів до закінчення розрахункового періоду.
Коригування договірної величини споживання електричної енергії здійснюється при умові відсутності, на момент звернення, боргу за минулий розрахунковий період, при наявності попередньої оплати згідно п.2 додатку №4 цього договору та сплати додатково заявленого обсягу, а також дотримання узгоджених графіків погашення заборгованості. При відмові в коригуванні договірних величин споживання електричної енергії та граничних величин споживання електричної потужності, Постачальник письмово доводить про це Споживачу.
Споживач оплачує Постачальнику двократну вартість величини перевищення відповідно до ст.26 Закону України "Про електроенергетику"
Кошти за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або граничних величин споживання електричної потужності сплачуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
6. У разі несвоєчасної оплати обумовлених даним Порядком платежів Постачальник проводить Споживачу нарахування за весь час прострочення:
- пені у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення, враховуючи день фактичної оплати;
- 3% річних з простроченої суми.
При цьому сума боргу за спожиту електроенергію повинна бути сплачена Споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції.
Пеня, 3% річних та інфляційні нарахування сплачуються на поточний рахунок Постачальника, який вказується в рахунках.
7. Оплата за перетікання реактивної електроенергії сплачується Споживачем на поточний рахунок Постачальника, який зазначається у відповідних рахунках.
8. Рахунки для оплати перевищення договірної величини споживання електроенергії та/або граничних величин споживання електричної потужності, пені, 3% річних, інфляційні нарахування, виписуються Постачальником окремо та надаються Споживачу.
Вказані рахунки мають бути оплачені Споживачем протягом 10 операційних днів з дня отримання».
Крім того, просить суд судові витрати покласти на відповідача.
Відповідач в письмовому відзиві проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що відповідачем була отримана пропозиція позивача про укладення додаткової угоди до договору про постачання електричної енергії № 40 від 10.09.2004 року, не погодившись з певними положеннями Додатку у редакції, запропонованій позивачем, відповідач направив позивачу свої пропозиції щодо редакції Додатку 4, у вигляді протоколу розбіжностей. При цьому відповідач зазначив, що позивач не розглядав запропонований відповідачем протокол розбіжностей та не вживав будь-яких заходів для врегулювання розбіжностей, передбачених діючим законодавством. Відповідач також зазначив, що позивачем пропущено строк, встановлений ст. 181 Господарського кодексу України, для звернення до суду з даним позовом.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, тому відповідно до вимог ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази по справі, суд встановив:
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», п. 1.3. розділу 12 «Правил користування електричною енергією», затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 р. № 28 (далі за текстом - «ПКЕЕ»), постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
10 вересня 2004 року між ВАТ «Сумиобленерго» (правонаступник - ПАТ «Сумиобленерго») та ЗАТ «Київстар Дж. Ес. Ем.» (правонаступник - ПрАТ «Київстар») був укладений договір про постачання електричної енергії № 40 (далі за тесктом - «Договір»), відповідно до умов якого позивач взяв на себе зобов'язання постачати електричну енергію відповідачу, а відповідач зобов'язувався сплачувати вартість спожитої електроенергії та здійснювати інші платежі, передбачені умовами договору та додатками до нього, що є його невід'ємними частинами.
Відповідно до розділу 2 Договору сторони домовились під час виконання його умов керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.1996р. № 28.
Згідно п. 2.2.3 Договору відповідач взяв на себе зобов'язання оплачувати позивачу вартість електричної енергії та інші нарахування згідно з умовами Додатку №4 «Порядку розрахунків».
Позивач мотивує свої вимоги тим, що з метою приведення відносин між позивачем і відповідачем щодо порядку коригування договірних величин споживання електричної енергії у відповідність з вимогами чинних ПККЕ ПАТ «Сумиобленерго» в особі філії «Ямпільський район електричних мереж» направило ПрАТ «Київстар» проект додаткової угоди від 27.11.2012 року до Договору з проектом додатку № 4 «Порядок розрахунків», викладеним в новій редакції, але відповідач додаткову угоду від 27.11.2012 р. повернув позивачу з приміткою «З протоколом розбіжностей».
Відповідач уклав запропоновану додаткову угоду № 11 від 14.05.2013р., в т.ч. додаток № 4 «Порядок розрахунків», але не погодився з редакцією третього абзацу п. 5 додатку № 4 «Порядок розрахунків» до Договору. Додаткову угоду відповідач повернув позивачу підписаною з приміткою «З протоколом розбіжностей».
Обґрунтовуючи свої заперечення, відповідач посилається на ст.181 ГПК України і вказує на те, що позивач порушив двадцятиденний строк щодо врегулювання розбіжностей та передачу спору на вирішення суду.
Слід зазначити, що стаття 181 Господарського процесуального кодексу України стосується загального порядку укладення господарських договорів.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, між позивачем та відповідачем у справі вже укладений договір про постачання електричної енергії № 40 від 10.09.2004 року, а між сторонами виник спір стосовно п. 5 додатку № 4 до Договору (змін умов договору).
Порядок зміни господарських договорів передбачено ст.188 Господарського кодексу України. Зокрема, відповідно до ч. ч. 3 та 4 цієї статті сторона, яка одержала пропозицію про зміну договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Виходячи із змісту ст.188 ГК України на відміну від загального порядку укладення господарських договорів згідно зі ст. 181 ГК, право зацікавленої сторони на звернення до суду із вимогою щодо зміни умов договору у разі недосягнення згоди або неодержання відповіді виникає незалежно від дотримання двадцятиденного строку, оскільки такий строк ч. 3 ст. 188 ГК передбачений лише для повідомлення сторони про результати розгляду пропозиції про зміну умов договору. Отже строк звернення до суду з даним позовом позивачем не пропущено.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Господарські договори відповідно до ч. 7 ст. 179 Господарського кодексу України укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
За приписами ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
З матеріалів справи вбачається, що сторонами у справі підписаний додаток № 4 «Порядок розрахунків» до договору про постачання електричної енергії № 40 від 10.09.2004 року з протоколом розбіжностей, не досягнуто згоди щодо п. 5, тобто залишились неврегульовані питання коригування договірної величини споживання електричної енергії. Щодо пунктів 1-4, 6, 7 додатку № 4 спір відсутній.
Пункт 5 додатку № 4 до Договору № 40 викладено позивачем в наступній редакції:
«При потребі Споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися письмово до Постачальника за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії. У разі коригування договірної величини споживання електричної енергії протягом поточного розрахункового періоду здійснюється відповідне коригування граничної величини споживання електричної потужності. Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.
Для здійснення коригування договірної величини споживання електричної енергії у відповідності до п.4.4 ПКЕЕ, Споживач звертається до Постачальника із заявою не пізніше, ніж за 5 робочих днів до закінчення розрахункового періоду.
Коригування договірної величини споживання електричної енергії здійснюється при умові відсутності, на момент звернення, боргу за минулий розрахунковий період, при наявності попередньої оплати згідно п.2 додатку №4 цього договору та сплати додатково заявленого обсягу, а також дотримання узгоджених графіків погашення заборгованості. При відмові в коригуванні договірних величин споживання електричної енергії та граничних величин споживання електричної потужності, Постачальник письмово доводить про це Споживачу.
Споживач оплачує Постачальнику двократну вартість величини перевищення відповідно до ст.26 Закону України "Про електроенергетику"
Кошти за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або граничних величин споживання електричної потужності сплачуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника».
Відповідачем згідно протоколу розбіжностей п.5 Додатку № 4 до Договору № 40 від 10.09.2004 року «Порядок розрахунків» викладено в наступній редакції:
«Коригування договірної величини с поживання електричної енергії здійснюється при умові відсутності, на момент звернення, боргу за минулий розрахунковий період, при наявності попередньої оплати згідно п. 2 додатку № 4 цього договору, дотримання узгоджених графіків погашення заборгованості, а також сплати додатково заявленого обсягу у разі перевищення загального значення договірної величини поточного розрахункового періоду за усім договором. При відмові в коригуванні договірних величин споживання електричної енергії та граничних величин споживання електричної потужності, постачальник письмово доводить про це споживачу».
ПАТ «Сумиобленерго» вважає, що редакція абз. 3 п. 5 Додатку № 4 «Порядок розрахунків» від 14.05.2013 до Договору, запропонована ПрАТ «Київстар», не відповідає ПКЕЕ.
Відповідно до п. 5.1. ПКЕЕ між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом та споживачем укладається один договір про постачання електричної енергії за усіма об'єктами споживача, які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
Згідно абз. 19 п. 1.2. ПКЕЕ договірна величина споживання електричної енергії - узгоджена в договорі між постачальником електричної енергії і споживачем величина обсягу електричної енергії на відповідний розрахунковий період.
Визначення договірних величин споживання електричної енергії, їх коригування регулюється розділом 5 Договору та розділом 4 ПКЕЕ.
Відносно коригування договірних величин в п. 4.4. ПКЕЕ (чинних на теперішній час) зазначається, що споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п'яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача іноді) коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживач) в коригування (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
Датою коригування вважається дата попередньої оплати додатково заявлених обсягів активної електричної енергії
За результатами розгляду споживачу надсилається повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин або обґрунтована відмова здійснення коригування.
Повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин обсягу споживання та електричної потужності є невід'ємною частиною договору.
Стосовно визначення розміру договірних величин в абз. З п. 4.2. ПКЕЕ вказується, що розмір очікуваного споживання електричної енергії визначається та вказується для кожної площадки вимірювання.
Під площадкою вимірювання розуміється забезпечена точкою вимірювання електроустановка або сукупність електроустановок, виключно між якими можливі перетікання електричної енергії технології технологічними електричними мережами власника електроустановок, у які надходить або з яких віддається електрична енергія (п. 1.2. ПКЕЕ).
З додатків № 3.1. «Перелік та дані по комерційних засобах обліку, по яких проводиться розрахунок за відпущену електричну енергію» до Договору та додатку № 2 до Договору «Акт про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії протягом розрахункового періоду від 10.05.13 до 09.06.13» вбачається, що кожний з об'єктів відповідача обладнаний засобом обліку спожитої електроенергії, що відповідає визначенню площадки вимірювання в розумінні ПКЕЕ.
Враховуючи зазначене, редакція абз. 3 п. 5. Додатку № 4 до Договору, що запропонована позивачем: «Коригування договірної величини споживання електричної енергії здійснюється при умові відсутності, на момент звернення, боргу за минулий розрахунковий період, при наявності попередньої оплати згідно п.2 додатку №4 цього договору та сплати додатково заявленого обсягу, а також дотримання узгоджених графіків погашення заборгованості. При відмові в коригуванні договірних величин споживання електричної енергії та граничних величин споживання електричної потужності, Постачальник письмово доводить про це Споживачу», відповідає змісту правовідносин, які мають місце з ПрАТ «Київстар», та вищевказаним вимогам ПКЕЕ.
Навпаки, редакція, запропонована відповідачем щодо врахування для коригування договірної величини споживання електричної енергії «перевищення загального значення договірної величини поточного розрахункового періоду за усім договором», суперечить вищевикладеним нормам ПКЕЕ та не передбачає практичної реалізації під час виконання договору.
До того ж запропонована відповідачем редакція абз. 3 п. 5. Додатку № 4 до Договору буде суперечити ч. 4. ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», якою встановлена відповідальність споживачів електричної енергії за споживання електричної енергії понад договірну величину, оскільки вказана норма закону не передбачає відповідальність за перевищення сумарної або загальної договірної величини.
Відповідно до вимог ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини. У випадку перевищення договірної величини потужності споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.
У відповідності до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Виходячи з викладеного вище, суд дійшов до висновку про те, що п. 5 додатку № 4 до договору «Порядок розрахунків» в редакції, запропонованій позивачем, відповідає вимогам діючого законодавства, а вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» і вимог ст. ст. 44, 49 ГПК України судові витрати по справі підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Додаток № 4 «Порядок розрахунків» до Договору про постачання електричної енергії № 40 від 10 вересня 2004 року року, укладеного між ПАТ «Сумиобленерго» та ПрАТ «Київстар», вважати укладеним в редакції ПАТ «Сумиобленерго», а саме:
«Додаток 4
до Договору про постачання електричної енергії
№ 40 від "10" вересня 2004р.
Порядок розрахунків
1. Розрахунковим вважається період з 10 числа місяця до 09 числа наступного місяця включно.
Покази розрахункових засобів обліку відповідно до Переліку об'єктів і точок комерційного обліку фіксуються Споживачем 10 числа кожного місяця та оформляються "Актом про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії" у 2-х примірниках, по одному для кожної сторони та надаються Постачальнику, не пізніше наступного робочого дня.
Розрахунки за електричну енергію проводяться Споживачем виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
2. Споживач до початку розрахункового періоду (до 10 числа), здійснює платіж на найближчий наступний розрахунковий період у сумі вартості 100% заявленого (очікуваного) обсягу споживання електричної енергії.
Визначений Споживачем обсяг електричної енергії, за який здійснюється попередня оплата, приймається Постачальником, як попередня оплата очікуваного споживання електричної енергії на найближчий наступний розрахунковий період.
Сума коштів, які має сплатити Споживач, розраховується як добуток діючого в поточному розрахунковому періоді тарифу відповідного класу на договірну величину споживання у найближчому наступному розрахунковому періоді.
В день надання Споживачем "Акту про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії" Постачальник надає споживачу рахунок вартості фактично спожитої електроенергії.
В разі неповної передоплати за минулий розрахунковий період, різниця між сумою передоплати та вартістю фактично спожитої електроенергії мас бути сплачена протягом 10 операційних днів з дня отримання рахунку.
Рахунки на оплату повинні бути сплачені до дати, вказаної в рахунку.
Якщо сума передоплати перевищує вартість фактично використаної електроенергії, різниця зараховується в рахунок наступних платежів.
3. Обсяг фактично спожитої за розрахунковий період електричної енергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на ділянці мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж, визначається відповідно до "Акту про обсяги переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії"
Акт про обсяги переданої субспоживачу електричної енергії узгоджується з основним споживачем.
Якщо Постачальник не отримав у зазначений термін даних про обсяги спожитої електричної енергії, визначення обсягу спожитої електричної енергії здійснюється відповідно до ПКЕЕ.
Узгоджені обсяги споживання електричної енергії вказані в додатку № 1 "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії споживачу та субспоживачу" є договірними.
4. Сума коштів, які має оплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію визначається наступним чином:
- обсяг переданої (спожитої) електричної енергії між датами зняття показів засобів обліку розкладається відповідно до тривалості дії протягом розрахункового періоду кожного з тарифів, після чого величина коштів, які має сплатити Споживач, визначається як сума добутків тарифів на відповідні їм обсяги електричної енергії.
Щомісячно Постачальник не пізніше ніж за 10 днів до початку наступного розрахункового періоду доводить письмово (рекомендованим листом, листом під розпис, посильним) граничні величини споживання електричної потужності згідно вимог нормативно-правових документів та умов цього договору.
5. При потребі Споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися письмово до Постачальника за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії. У разі коригування договірної величини споживання електричної енергії протягом поточного розрахункового періоду здійснюється відповідне коригування граничної величини споживання електричної потужності. Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.
Для здійснення коригування договірної величини споживання електричної енергії у відповідності до п.4.4 ПКЕЕ, Споживач звертається до Постачальника із заявою не пізніше, ніж за 5 робочих днів до закінчення розрахункового періоду.
Коригування договірної величини споживання електричної енергії здійснюється при умові відсутності, на момент звернення, боргу за минулий розрахунковий період, при наявності попередньої оплати згідно п.2 додатку №4 цього договору та сплати додатково заявленого обсягу, а також дотримання узгоджених графіків погашення заборгованості. При відмові в коригуванні договірних величин споживання електричної енергії та граничних величин споживання електричної потужності, Постачальник письмово доводить про це Споживачу.
Споживач оплачує Постачальнику двократну вартість величини перевищення відповідно до ст.26 Закону України "Про електроенергетику"
Кошти за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або граничних величин споживання електричної потужності сплачуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
6. У разі несвоєчасної оплати обумовлених даним Порядком платежів Постачальник проводить Споживачу нарахування за весь час прострочення:
- пені у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення, враховуючи день фактичної оплати;
- 3% річних з простроченої суми.
При цьому сума боргу за спожиту електроенергію повинна бути сплачена Споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції.
Пеня, 3% річних та інфляційні нарахування сплачуються на поточний рахунок Постачальника, який вказується в рахунках.
9. Оплата за перетікання реактивної електроенергії сплачується Споживачем на поточний рахунок Постачальника, який зазначається у відповідних рахунках.
10. Рахунки для оплати перевищення договірної величини споживання електроенергії та/або граничних величин споживання електричної потужності, пені, 3% річних, інфляційні нарахування, виписуються Постачальником окремо та надаються Споживачу.
Вказані рахунки мають бути оплачені Споживачем протягом 10 операційних днів з дня отримання».
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Київстар» (03110, м. Київ, пр. Червонозоряний, 51; код 21673832) на користь Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго» в особі Сумської філії «Ямпільський район електричних мереж» ПАТ «Сумиобленерго» (41200, Сумська область, Ямпільський район, смт. Ямпіль, вул. 50 років Жовтня, 8; код 37785131) 1147 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення підписано 28.08.2013 р.
СУДДЯ (підпис) О.В. КОВАЛЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2013 |
Оприлюднено | 30.08.2013 |
Номер документу | 33197767 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні