2/38
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №
За позовом Відкрите акціонерне товариство «Південь»
До Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації
права власності на об'єкти нерухомого майна;
Про визнання права власності.
Суддя Домінічева І.О.
Представники:
Від позивача: Берковський Р.О., представник, довіреність № 2 від
19.01.2009 р.;
Від відповідача: не з'явились.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить визнати за позивачем право власності на реконструйований цілісний майновий комплекс в м. Києві по Харківському шосе, 201/203, загальною площею 7620,7 кв.м., що складається з: механізованого складу під літерою «Д», «д»- 1142,1 кв.м., складу для листового матеріалу під літерами «В» –506,3 кв.м., кабіни прохідної під літ «К»- 13,9 кв.м., будівлі заводу під літерами «А», «Н», «б», «Б», «б'»- 5696,7 кв.м., будівлі кам'яної під літ «Г»- 196,2 кв.м. , будівлі котельної під літ «Е»- 65,5 кв.м., з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач-Комунальне підприємство „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна ”, повноважних представників в судове засідання не направив, незважаючи на визнання судом їх явки обов'язковою, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив. Керуючись статтею 75 ГПК України, господарський суд вважає за можливе розглянути справу і вирішити спір по суті за наявними у справі матеріалами.
При розгляді матеріалів справи встановлено, що:
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «Південь»є власником цілісного майнового комплексу в м. Києві по Харківському шосе, 201/203 (свідоцтво про право власності на майновий комплекс серія МК № 010004208 від 07.06.2001 року.), загальною площею 6519,2 кв.м., який складався з:
- Механізованого складу під літерою «Д»- 219,1 кв.м.
- Складу для зберігання лісоматеріалів під літ. «М»- 117,9 кв.м.
- Складу для листового матеріалу під літерами «В», «в»–303,0 кв.м.
- Доку алюмінієвого під літ. «Л»- 360 кв.м.
- Кабіни прохідної під літ «К»- 13,9 кв.м.
- Будівлі заводу під літерами «А», «Н», «б», «Б», «б'»- 5342,0 кв.м.
- Будівлі кам'яної під літ «Г»- 97,8 кв.м.
- Будівлі котельної під літ «Е»- 65,5 кв.м.
04.06.2008 р. Позивач продав док алюмінієвий під літ. «Л»- 360 кв.м. Тобто загальна площа заводу склала –6159,2 кв.м.
Позивач користується земельною ділянкою на підставі рішення Київської міської ради від 07.11.2001 року.
Будівлі цілісного майнового комплексу в м. Києві по Харківському шосе, 201/203 були фізично та морально застарілі, вони потребували негайного ремонту та технологічного оновлення. Починаючи з кінця 2008 року Позивачем було розпочато реконструкцію та переробку вищезазначеного майнового комплексу, внаслідок чого їм було створено наступні об'єкти:
- Механізованого складу під літерою «Д», «д»- 1142,1 кв.м.
- Складу для листового матеріалу під літерами «В» –506,3 кв.м.
- Кабіни прохідної під літ «К»- 13,9 кв.м.
- Будівлі заводу під літерами «А», «Н», «б», «Б», «б'»- 5696,7 кв.м.
- Будівлі кам'яної під літ «Г»- 196,2 кв.м.
- Будівлі котельної під літ «Е»- 65,5 кв.м.
Всього загальна площа цілісного майнового комплексу в м. Києві по Харківському шосе, 201/203 після проведеної реконструкції та добудови дорівнює: 7620,7 кв.м.
Слід зазначити, що на те, що технічні рішення реконструкції з добудовою, відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних ті інших діючих норм і правил та забезпечують безпечне для життя і здоров'я людей експлуатацію об'єкта.
З метою належного володіння цілісним майновим комплексом в м. Києві по Харківському шосе, 201/203 Позивач звертався до Комунального підприємства „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації власності на об'єкти нерухомого майна ” (далі –Відповідач) з проханням зареєструвати право власності на реконструйований майновий комплекс в м. Києві по Харківському шосе, 201/203. Позивач отримав відмову (лист № 29562 від 087.09.2008 року) в цьому чим саме було порушено його право на повноцінне володіння, цілісним майновим комплексом в м. Києві по Харківському шосе, 201/203 на свій розсуд.
Зазначені обставини змусили позивача звернутись до суду для захисту своїх прав та інтересів.
Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні
Статтею 331 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).
Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Пунктом 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України визначено, що визнання права власності на майно є одним із способів захисту права власності.
Частиною 1 статті 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оскаржене або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»речові права на нерухоме майно, їх обмеження та правочини щодо нерухомого майна підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом. Статтею 4 цього ж Закону визначено, що право власності на нерухоме майно підлягає обов'язковій державній реєстрації.
Відповідно до п. 7, 8 Тимчасового положення про державну реєстрацію об'єктів нерухомого майна та прав власності на них в місті Києві, від 20 червня 2002 року N 74/74 підлягає державній реєстрації право власності на об'єкти нерухомого майна, що розташовані в місті Києві, будівництво або реконструкція яких закінчені, незалежно від форм власності та які прийняті в експлуатацію в установленому порядку при наявності актів прийняття об'єктів в експлуатацію та матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна.
Згідно з пунктом 3 статті 24 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень ” відмова у державній реєстрації прав з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.
Пунктом 1 статті 24 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень ” визначений виключний перелік для відмови в державній реєстрації права, до яких відносяться:
- заявлене право не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону;
- нерухоме майно або більша за площею його частина перебуває в іншому реєстраційному (кадастровому) окрузі;
- із заявою про державну реєстрацію звернулася особа, яка відповідно до цього Закону не може бути суб'єктом права власності на даний об'єкт нерухомого майна або представником такого суб'єкта;
- подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують;
- заяву про державну реєстрацію права власності відповідно до правочину про відчуження нерухомого майна було подано після державної реєстрації обмежень, вчинених щодо цього майна;
- заявлене право власності або інше речове право вже зареєстроване.
Відповідно до п. 3.3. Положення у реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено, якщо:
- заявлене право не є таким, що підлягає реєстрації відповідно до цього Положення;
- об'єкт нерухомого майна розташований на території, реєстрацію прав власності на якій здійснює інше БТІ;
- із заявою про реєстрацію прав власності на нерухоме майно звернулась особа, яка не може бути заявником відповідно до цього Положення;
- подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Положенням та іншими актами чинного законодавства України, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства;
- заявлене право вже зареєстроване;
- не проведено інвентаризаційних робіт або вони проведені не тим БТІ, яке здійснює реєстрацію прав власності на нерухоме майно;
- право власності на нерухоме майно виникло на підставі договорів відчуження, за наявності інформації про накладення арешту на відчуження об'єктів нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;
- право власності на нерухоме майно, що перебуває у податковій заставі, виникло без дотримання встановленого порядку відчуження;
- відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав або строк його дії закінчився;
- при укладенні угод між юридичними особами, які нотаріально не посвідчені, не надано правовстановлювальний документ попереднього власника.
Державна реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна, які розташовані в місті Києві є обов'язковою для суб'єктів цих прав - фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, держави Україна в особі відповідних органів влади, а також територіальної громади міста Києва, територіальних громад районів у місті Києві в особі органів місцевого самоврядування з одного боку та Бюро з іншого боку.
Вищенаведені обставини свідчать про те, що без визнання права власності на нерухоме майно, позивач не може реалізувати права власності на це майно.
Зазначені обставини вказують на те, що відповідач неправомірно відмовив у реєстрації права власності позивача на цілісний майновий комплекс в м. Києві по Харківському шосе, 201/203, загальною площею 7620,7 кв.м., що складається з: механізованого складу під літерою «Д», «д» - 1142,1 кв.м., складу для листового матеріалу під літерами «В» –506,3 кв.м., кабіни прохідної під літ «К»- 13,9 кв.м., будівлі заводу під літерами «А», «Н», «б», «Б», «б'»- 5696,7 кв.м., будівлі кам'яної під літ «Г»- 196,2 кв.м. , будівлі котельної під літ «Е»- 65,5 кв.м.
Таким чином, все наведене вище свідчить про правомірність та обґрунтованість позовних вимог позивача, а тому вимоги останнього підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 82 - 85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати право власності за Відкритим акціонерним товариством «Південь» (02121,м. Київ, Харківське шосе, 201/203, код ЕДРПОУ 14312625) цілісний майновим комплексом в м. Києві по Харківському шосе, 201/203, загальною площею 7620,7 кв.м., що складається з: механізованого складу під літерою «Д», «д»- 1142,1 кв.м., складу для листового матеріалу під літерами «В» –506,3 кв.м., кабіни прохідної під літ «К»- 13,9 кв.м., будівлі заводу під літерами «А», «Н», «б», «Б», «б'»- 5696,7 кв.м., будівлі кам'яної під літ «Г»- 196,2 кв.м., будівлі котельної під літ «Е»- 65,5 кв.м.
3. Зобов'язати Комунальне підприємство „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації власності на об'єкти нерухомого майна” (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, код ЕДРПОУ 03359836) зареєструвати право власності за Відкритим акціонерним товариством «Південь» (02121, м. Київ, Харківське шосе, 201/203, код ЕДРПОУ 14312625) на цілісний майновий комплекс в м. Києві по Харківському шосе, 201/203, загальною площею 7620,7 кв.м., що складається з: механізованого складу під літерою «Д», «д»- 1142,1 кв.м., складу для листового матеріалу під літерами «В» –506,3 кв.м., кабіни прохідної під літ «К»- 13,9 кв.м., будівлі заводу під літерами «А», «Н», «б», «Б», «б'»- 5696,7 кв.м., будівлі кам'яної під літ «Г»- 196,2 кв.м. , будівлі котельної під літ «Е»- 65,5 кв.м.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя І.О. Домінічева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2009 |
Оприлюднено | 11.04.2009 |
Номер документу | 3330348 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні