Рішення
від 17.03.2009 по справі 2/37
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/37

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  

За позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотон АН»;

До                 Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації

                     права власності на об'єкти нерухомого майна;

Про               визнання права власності.

Суддя  Домінічева І.О.

Представники:

Від позивача     Берковський Р.О., представник, довіреність № 2  від 19.01.2009

Від відповідача   не з'явились.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить визнати за позивачем право власності на новостворену будівлю загальною площею 255,8 кв.м., що складається з - коридору –5,0 кв.м.; основної кімнати –64,4 кв.м.; гардеробної –7,0 кв.м.; основної кімнати –29,8 кв.м.; коридору –12,0 кв.м.; основної кімнати –36,6 кв.м.; вбиральні –2,1 кв.м.; вбиральні –1,5 кв.м.; душової –1,3 кв.м.; коридору –8,6 кв.м.; підсобної –1,7 кв.м.; підсобної –1,4 кв.м.; основної кімнати –20,1 кв.м.; основної кімнати –57,0 кв.м.; підсобної –7,3 кв.м, що знаходиться за адресою: по вул. Нижній Вал, 13 в  м. Києві, з мотивів, вказаних у позовній заяві.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнив та підтримав, просить позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач-Комунальне підприємство „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна ”, повноважних представників в судове засідання не направив, незважаючи на визнання судом їх явки обов'язковою, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив. Керуючись статтею 75 ГПК України, господарський суд вважає за можливе розглянути справу і вирішити спір по суті за наявними у справі матеріалами.

При розгляді матеріалів справи встановлено, що:

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Фотон АН»створено шляхом зміни організаційно-правої форми та назви Виробничого кооперативу «Фотон», зареєстрованого 26.09.1988 р. Подільською районною у м. Києві державної адміністрацією і є повним правонаступником всіх прав та обов'язків Виробничого кооперативу «Фотон».

Розпорядженням представника Президента України при Шевченківській районній державній адміністрації  від 04.03.1993 року  Виробничому кооперативу «Фотон»дозволено встановити збірно-розбірний павільйон торгівельного призначення по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві.

У відповідності до вимог зазначеного розпорядження Виробничим кооперативом «Фотон»було отримано та узгоджено паспорт на ремонт та фарбування фасаду, рішення про відкриття кафе, договір на відпуск води та послуг каналізації, договір на використання електричної енергії, в подальшому отримано рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки для експлуатації та обслуговування павільйону - кафе по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві, укладено відповідний договір оренди та інші документи.

28.12.1992 року Виробничий кооператив «Фотон»придбав у Броварського заводу «ТОРГМАШ»торговий павільйон за 720000 карбованці та 26.02.1993 року Виробничий кооператив «Фотон»уклав договір на виконання робіт  № 1 з Творчим колективом «ВТК»на монтаж торгового павільйону типа №  «П-19» Броварського заводу «ТОРГМАШ»по                   вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві, який і було змонтовано Творчим колективом «ВТК».

Тобто, Виробничий кооператив «Фотон»за власні кошти змонтував будівлю павільйону - кафе по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві. Побудована будівля має загальну площу 255,8 кв.м. та складається з:

-          коридору –5,0 кв.м.;

-          основної кімнати –64,4 кв.м.;

-          гардеробної –7,0 кв.м.;

-          основної кімнати –29,8 кв.м.;

-          коридору –12,0 кв.м.;

-          основної кімнати –36,6 кв.м.;

-          вбиральні –2,1 кв.м.;

-          вбиральні –1,5 кв.м.;

-          душової –1,3 кв.м.;

-          коридору –8,6 кв.м.;

-          підсобної –1,7 кв.м.;

-          підсобної –1,4 кв.м.;

-          основної кімнати –20,1 кв.м.;

-          основної кімнати –57,0 кв.м.;

-          підсобної –7,3 кв.м.

У 2008 році Позивачем, як правонаступником Виробничого кооперативу «Фотон», було замовлено та отримано проект архітектурно-будівельних та технологічних рішень, який було виконано ТОВ «Інжинірінгова  фірма «Проектбудсервіс»(ліцензія серії АВ № 313473).

Крім того, якість проведених робіт підтверджується актом Будівельної лабораторії КП «Київжитлоспецексплуатація»від 18.12.2008 р. № 160/12 «Про обстеження технічного стану несучих та захисних конструкцій павільйону - кафе по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві.

У відповідності до висновків вищезазначеного акту несучі та огороджуючи конструкції будівлі павільйону - кафе по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві знаходяться в задовільному технічному стані по несучій здатності, будівельні роботи проведено якісно без відхилень від діючих будівельних норм, павільйон –кафе придатний для подальшої експлуатації.

З метою належного володіння павільйоном - кафе по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві Позивач звертався до КП БТІ м. Києва  з проханням зареєструвати право власності, без чого належне володіння павільйоном –кафе неможливе. Позивач отримав відмову в цьому чим саме було порушено його право на повноцінне володіння, користування павільйоном –кафе по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві на свій розсуд.

Зазначені обставини змусили позивача звернутись до суду для захисту своїх прав та інтересів.

Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні

Статтею 331 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Пунктом 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України визначено, що визнання права власності на майно є одним із способів захисту права власності.

Частиною 1 статті 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оскаржене або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»речові права на нерухоме майно, їх обмеження та правочини щодо нерухомого майна підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом. Статтею 4 цього ж Закону визначено, що право власності на нерухоме майно підлягає обов'язковій державній реєстрації.

Відповідно до п. 7, 8 Тимчасового положення про державну реєстрацію об'єктів нерухомого майна та прав власності на них в місті Києві, від 20 червня 2002 року   № 74/74 підлягає державній реєстрації право власності на об'єкти нерухомого майна, що  розташовані в місті Києві, будівництво або реконструкція яких закінчені, незалежно від форм власності та які прийняті в експлуатацію в установленому порядку при наявності актів прийняття об'єктів в експлуатацію та матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна.

Згідно з пунктом 3 статті 24 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень ” відмова у державній реєстрації прав з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.

Пунктом 1 статті 24 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень ” визначений виключний перелік для відмови в державній реєстрації права, до яких відносяться:

- заявлене право не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону;

- нерухоме майно або більша за площею його частина перебуває в іншому реєстраційному (кадастровому) окрузі;

- із заявою  про  державну  реєстрацію  звернулася  особа,  яка відповідно до цього Закону не може бути суб'єктом права власності на даний об'єкт нерухомого майна або представником такого суб'єкта;

- подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують;

- заяву про державну реєстрацію права власності відповідно до правочину про відчуження нерухомого майна було подано після державної реєстрації обмежень, вчинених щодо цього майна;

- заявлене право власності або інше речове право вже зареєстроване.

Відповідно до п. 3.3. Положення у реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено, якщо:

- заявлене право не є таким, що підлягає реєстрації відповідно до цього Положення;

- об'єкт нерухомого майна розташований на території, реєстрацію прав власності на якій здійснює інше БТІ;

- із заявою про реєстрацію прав власності на нерухоме майно звернулась особа, яка не може бути заявником відповідно до цього Положення;

- подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Положенням та іншими актами чинного законодавства України, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства;

- заявлене право вже зареєстроване;

- не проведено інвентаризаційних робіт або вони проведені не тим БТІ, яке здійснює реєстрацію прав власності на нерухоме майно;

- право власності на нерухоме майно виникло на підставі договорів відчуження, за наявності інформації про накладення арешту на відчуження об'єктів нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;

- право власності на нерухоме майно, що перебуває у податковій заставі, виникло без дотримання встановленого порядку відчуження;

- відчуження нерухомого майна відбулося без отримання витягу з Реєстру прав або строк його дії закінчився;

- при укладенні угод між юридичними особами, які нотаріально не посвідчені, не надано правовстановлювальний документ попереднього власника.

Державна реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна, які розташовані в місті Києві є обов'язковою для суб'єктів цих прав - фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, держави Україна в особі відповідних органів влади, а також територіальної громади міста Києва, територіальних громад районів у місті Києві в особі органів місцевого самоврядування з одного боку та Бюро з іншого боку.

Вищенаведені обставини свідчать про те, що без визнання права власності на нерухоме майно, позивач не може реалізувати права власності на це майно.

Зазначені обставини вказують на те, що відповідач неправомірно відмовив у реєстрації права власності позивача на новостворену будівлю загальною площею 255,8 кв.м., що складається з - коридору –5,0 кв.м.; основної кімнати –64,4 кв.м.; гардеробної –7,0 кв.м.; основної кімнати –29,8 кв.м.; коридору –12,0 кв.м.; основної кімнати –36,6 кв.м.; вбиральні –2,1 кв.м.; вбиральні –1,5 кв.м.; душової –1,3 кв.м.; коридору –8,6 кв.м.; підсобної –1,7 кв.м.; підсобної –1,4 кв.м.; основної кімнати –20,1 кв.м.; основної кімнати –57,0 кв.м.; підсобної –7,3 кв.м, що знаходиться за адресою: по вул. Нижній Вал, 13 в  м. Києві

Таким чином, все наведене вище свідчить про правомірність та обґрунтованість позовних вимог позивача, а тому вимоги останнього підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 82 - 85 ГПК України, господарський суд,-

В И Р І Ш И В:

1.   Позов задовольнити повністю.

2. Визнати право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю «Фотон АН»(04080, м. Київ, вул. Олексія Терьохіна, 14-а, кв. 3, код ЕДРПОУ 02013426) на нежитлове приміщення по вул. Нижній Вал, 13 в  м. Києві, загальною площею 255,8 кв.м., що складається з - коридору –5,0 кв.м.; основної кімнати –64,4 кв.м.; гардеробної –7,0 кв.м.; основної кімнати –29,8 кв.м.; коридору –12,0 кв.м.; основної кімнати –36,6 кв.м.; вбиральні –2,1 кв.м.; вбиральні –1,5 кв.м.; душової –1,3 кв.м.; коридору –8,6 кв.м.; підсобної –1,7 кв.м.; підсобної –1,4 кв.м.; основної кімнати –20,1 кв.м.; основної кімнати –57,0 кв.м.; підсобної –7,3 кв.м.

3. Зобов'язати Комунальне підприємство „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації власності на об'єкти нерухомого майна” (01001,    м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, код ЕДРПОУ  03359836)  зареєструвати за право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю «Фотон АН»(04080, м. Київ, вул. Олексія Терьохіна, 14-а, кв. 3, код ЕДРПОУ 02013426) на нежитлове приміщення по вул. Нижній Вал, 13 в м. Києві, загальною площею 255,8 кв.м., що складається з - коридору –5,0 кв.м.; основної кімнати –64,4 кв.м.; гардеробної –7,0 кв.м.; основної кімнати –29,8 кв.м.; коридору –12,0 кв.м.; основної кімнати –36,6 кв.м.; вбиральні –2,1 кв.м.; вбиральні –1,5 кв.м.; душової –1,3 кв.м.; коридору –8,6 кв.м.; підсобної –1,7 кв.м.; підсобної –1,4 кв.м.; основної кімнати –20,1 кв.м.; основної кімнати –57,0 кв.м.; підсобної –7,3 кв.м.     

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя                                               І.О. Домінічева

                                                                                                                                                                                 

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.03.2009
Оприлюднено11.04.2009
Номер документу3330349
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/37

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 28.04.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 17.10.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Коморний Олександр Ігорович

Ухвала від 08.10.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Коморний Олександр Ігорович

Ухвала від 07.08.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Рябцева О.В.

Ухвала від 27.07.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сакалош Володимир Миколайович

Ухвала від 20.07.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Рябцева О.В.

Ухвала від 04.07.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Рябцева О.В.

Ухвала від 06.06.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Рябцева О.В.

Ухвала від 28.05.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Такмаков Ю.В.*

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні