Постанова
від 04.09.2013 по справі 910/3779/13
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" вересня 2013 р. Справа№ 910/3779/13

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Сотнікова С.В.

суддів: Доманської М.Л.

Шипка В.В.

за участю секретаря Карпюк О.С.,

представників:

від заявника - Островська О.С. (дов. від 03.06.2013),

від боржника - Гнепа О.М. - директор, Король О.В. (дов. від 31.05.2013),

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я"

на ухвалу Господарського суду міста Києва від 01.03.2013

у справі № 910/3779/13 (суддя Копитова О.С.)

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "М"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я"

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.03.2013 прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "М" про порушення провадження справи про банкрутство до розгляду. Призначено підготовче засідання суду. Зазначено про необхідність арбітражному керуючому Матвійчуку Дмитру Володимировичу, визначеному автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, надати суду до 11.03.2013 заяву про згоду на призначення розпорядником майна боржника, а також належним чином засвідчену копію ліцензії.

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою суду першої інстанції, боржник звернувся з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 01.03.2013.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 29.07.2013 прийнято до провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я".

Розпорядженням секретаря судової палати Київського апеляційного господарського суду від 12.08.2013, склад колегії було змінено, доручено здійснення апеляційного провадження колегії у складі: Разіна Т.І. - головуючий, судді: Доманська М.Л., Шипко В.В.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 13.08.2013 продовжено строк розгляду справи № 910/3779/13 та відкладено розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я" на 20.08.2013.

Відповідно до розпорядження секретаря судової палати Київського апеляційного господарського суду від 19.08.2013 доручено здійснити розгляд справи № 910/3779/13 колегії суддів у складі: Сотніков С.В. - головуючий, судді: Доманська М.Л., Шипко В.В.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 19.08.2013 прийнято до провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я"

20.08.2013 в судовому засіданні оголошено перерву до 27.08.2013 відповідно до ст. 77 ГПК України.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 27.08.2013 відкладено розгляд справи № 910/3779/13 на 03.09.2013 у зв'язку з неявкою в судове засідання представника боржника.

03.09.2013 в судовому засіданні оголошено перерву до 04.09.2013 відповідно до ст. 77 ГПК України.

Колегія суддів, розглянувши доводи апеляційної скарги, дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, вважає, що скарга задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 N 4212-VI (далі - Закон про банкрутство), Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону про банкрутство заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: 1) найменування господарського суду, до якого подається заява; 2) ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); 3) ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); 4) виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; 5) перелік документів, що додаються до заяви.

Згідно ч. 2 ст. 11 Закону про банкрутство до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: 1) витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо боржника; 2) докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; 3) довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; 4) докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; 5) рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; 6) відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; 7) докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).

Частиною 6 статті 11 Закону про банкрутство передбачено, що заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону про банкрутство до заяви кредитора додаються також: 1) копія виконавчого документа; 2) докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; 3) до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, 27.02.2013 заявник звернувся до Господарського суду міста Києва з заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я".

В апеляційній скарзі боржник посилається на те, що в заяві про порушення справи про банкрутство відсутнє належне підтвердження повноважень особи, яка її підписала.

04.09.2013 в судовому засіданні представник заявника на підтвердження повноважень підписанта надав протокол № 1 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "М" від 05.11.2007 про призначення директора товариства, а також витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо заявника, в якому зазначено, що директором та підписантом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "М" є Куделя Марія Юріївна. Слід також зазначити, що до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство було додано наказ про призначення Куделі Марії Юріївни директором товариства.

Відповідно до ч. 9 ст. 11 Закону про банкрутство за подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями).

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство - 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI установлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 в сумі 1147 грн.

Заявником було сплачено судовий збір за подання заяви про порушення справи про банкрутство у розмірі 5 735,00 грн., на підтвердження чого було надано квитанцію із зазначенням платіжних реквізитів для сплати судового збору.

Таким чином, колегія суддів вважає, що заявником було виконано вимоги Закону про банкрутство при зверненні до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я".

В доповненнях до апеляційної скарги апелянт посилається на те, що у заявник не надав доказів на підтвердження безспірності вимог, заявлених до боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Частиною 3 ст. 16 Закону про банкрутство передбачено, що якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Таким чином, перевірка обґрунтованості вимог заявника, їх безспірність, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі по банкрутство не впливає на правомірність винесення судом ухвали про прийняття заяви до розгляду, оскільки це питання вирішується судом в іншому порядку, а не на стадії вирішення питання про прийняття заяви до розгляду або її повернення.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону про банкрутство у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п'яти днів з дня її надходження виносить ухвалу, в якій зазначаються:

дата проведення підготовчого засідання суду;

прізвище, ім'я та по батькові арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.03.2013 було зобов'язано арбітражного керуючого Матвійчука Дмитра Володимировича (ліцензія серії АВ № 600717 від 23.03.2012), визначеного автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, надати суду заяву про згоду на призначення розпорядником майна боржника, а також належним чином засвідчену копію ліцензії.

Оскільки згідно з Положенням про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженим постановою пленуму Вищого господарського суду України N 1 від 16.01.2013, автоматичний відбір здійснюється виходячи з коефіцієнту складності справи, який визначається з урахуванням форми власності та організаційно-правової форми боржника, то до заяви про порушення справи про банкрутство повинен додаватися витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно боржника.

Матеріалами справи підтверджується, що до заяви про порушення справи про банкрутство було надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно боржника серії АБ № 571381.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 12 Закону про банкрутство ухвалою про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство господарський суд має право вирішити питання про: 1) зобов'язання заявника, боржника та інших осіб надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про порушення провадження у справі про банкрутство; 2) вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби.

Згідно ч. 3 ст. 12 Закону про банкрутство ухвала про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство надсилається сторонам та органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника, державному реєстратору за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника, органу, уповноваженому управляти державним майном боржника, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, арбітражному керуючому, визначеному автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

За таких обставин, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство до розгляду та помилковість доводів апеляційної скарги щодо наявності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Скаржником не надано беззаперечних доказів на підтвердження тих доводів, на які він посилається в апеляційній скарзі.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що ухвалу Господарського суду міста Києва від 01.03.2013 у даній справі відповідає фактичним обставинам та матеріалам справи, прийнята з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, підстав для її скасування або зміни не вбачається.

Керуючись ст.ст. 99, 101 - 103, 105, 106 ГПК України Київський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я" залишити без задоволення.

2. Ухвалу Господарського суду міста Києва від 01.03.2013 у справі № 910/3779/13 залишити без змін.

Головуючий суддя Сотніков С.В.

Судді Доманська М.Л.

Шипко В.В.

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення04.09.2013
Оприлюднено09.09.2013
Номер документу33345867
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/3779/13

Ухвала від 04.06.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 05.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 05.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Постанова від 06.11.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Шипко В.В.

Ухвала від 28.10.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Коваленко В.М.

Ухвала від 13.09.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Шипко В.В.

Постанова від 04.09.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Сотніков С.В.

Ухвала від 19.08.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Сотніков С.В.

Ухвала від 13.08.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 29.07.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні