ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 8/279
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
20 вересня 2013 року м. Київ№ 826/14859/13-а Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 доДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва ДПС провизнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
19.09.2013 р. до Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі - позивач) з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва ДПС (надалі - відповідач ) в якому просить суд:
1. задовольнити позов та скасувати податкові повідомлення-рішення від 31.05.2013 р. №№0000561702 та 0000571702;
2. судові витрати покласти на відповідача.
Розглянувши адміністративний позов, суддя визнав подану позовну заяву і доданих до неї документів достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).
Однак, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч.5 ст.71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.
Керуючись ст.ст. 104-107 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Саніним Б.В.
2. Закінчити підготовче судове засідання та призначити судовий розгляд справи на 01.10.2013 р. о 10:00 год., що відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №69.
3. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.
4. Витребувати від позивача:
ь засвідчену копію свідоцтва платника податку; засвідчені свідоцтва про право власності на нежиле приміщення; довідку про найменування і номери рахунків позивача, відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України; книгу обліку доходів та витрат; журнали-ордери (при наявності); регістри бухгалтерського обліку; картку особового рахунку; довідку з органу статистики про знаходження ПП «Маріам» в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів ПП «Маріам»; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів ПП «Маріам»; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів (витяг станом на 04.10.2012 р.);
ь власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
ь всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності;
ь належним чином завірені копії наступних документів (або письмові пояснення із зазначенням причин неможливості їх надання) за період з 2010 р. по 2012 р.: платіжні доручення та оригінали виписок з розрахункових рахунків позивача, завірених відповідними банківськими установами, що засвідчують факти здійснення відповідної господарської діяльності (зокрема, але не виключно: в ПАТ «Діамантбанк»); декларації; звіти суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку за перевіряємий період; реєстри виданих та отриманих податкових накладних; оригінали або належним чином завірені копії укладених договорів (зокрема щодо ПП "Маріам"); акти виконаних робіт (зокрема, але не виключно: за формою КБ-2в та КБ-3), видаткові накладні; акти здачі-прийняття по укладеним договорам; рахунки-фактури; проектні креслення; ескізи, оригінал-макети, графічні матеріали, фотографії та ілюстрації; звіт щодо надання рекламних послуг; копії витягів з журналу обліку виданих довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей; довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей;
ь належні докази трудових ресурсів, необхідних для здійснення тих чи інших дій, що становлять зміст господарської діяльності (при наявності), зокрема (але не виключено): наявність кваліфікованого персоналу, основних фондів; наявність відповідних ліцензій та інших дозвільних документів, що необхідні для ведення певного виду господарської діяльності;
ь інші належним чином завірені документи (або письмові пояснення), що посвідчують мету здійснення такої операції та зв'язок між фактом придбання товарів (послуг) і господарською діяльністю платника податку (підстава для включення сум до валових витрат).
5. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
6. Витребувати від відповідача:
ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач;
ь оригінали документів на підставі яких, були винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 31.05.2013 р. №№0000561702 та 0000571702 (зокрема, але не виключно: наказ, запит, направлення на перевірку; план-графік, оригінал акту проведення перевірки для огляду) (надати в судове засідання).
7. Покласти персональну відповідальність за виконання п.6 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов'язки керівника) Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
8. Покласти персональну відповідальність за виконання п.4 резолютивної частини ухвали на фізичну особу-підприємеця ОСОБА_1, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
У випадку неможливості з'явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з'явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.
Суддя Б.В. Санін
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Роз'яснення прав та обов'язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2013 |
Оприлюднено | 30.09.2013 |
Номер документу | 33762258 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Санін Б.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні