Ухвала
від 04.10.2013 по справі 910/18625/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 910/18625/13 04.10.13

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ЖЛ» ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Ай Бі Контактс» Простягнення 1 497 521,43 Суддя Спичак О.М.

Без виклику представників сторін

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЖЛ» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ай Бі Контактс» про стягнення 1 011 328,00 грн. боргу, у зв'язку з невиконанням умов договору про надання аналітичних та консультаційних послуг № 3254 від 22.06.2010 р. та стягнення 486 193,36 грн. збитків, у зв'язку з неналежним виконанням умов зазначеного договору.

Ухвалою від 30.09.2013 року було порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 18.10.2013 року.

Звертаючись із позовною заявою до Господарського суду міста Києва, позивачем була подана заява про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на кошти та майно ТОВ «Ай Бі Контактс».

В обґрунтування поданої заяви Товариство з обмеженою відповідальністю «ЖЛ» посилається на те, що відповідач протягом тривалого часу уникає переговорів з приводу неналежного ним виконання умов договору та не повертає грошові кошти сплачені позивачем на його виконання, у зв'язку з чим є підстави вважати, що він вживе заходів щодо відчуження свого майна та грошових коштів, що зробить неможливим виконання рішення господарського суду.

03.10.2013 р. через відділ діловодства Господарського суду м. Києва від позивача надійшли додаткові пояснення до заяви про забезпечення позову, в яких останній вказав на те, що протягом 2013 р. відповідач виступив засновником та здійснює фінансування діяльності наступних юридичних осіб: Кредитно-рейтингове агентство IBrating, міжнародна юридична компанія Ibadviser, Ibproject та агенція Ibpromo. Той факт, що відповідач безпосередньо пов'язаний із операційною діяльністю зазначених афілійованих осіб та наділений реальними інструментами впливу на органи управління вказаних осіб, створює умови для безперешкодного витрачання коштів не на розрахунок з позивачем, а на оплату реальних чи консенсуальних угод афілійованим особам, поточне фінансування їх діяльності, надання вказаним особам поручительства, кредитів, матеріальної допомоги, тощо.

Крім того, як зазначено заявником, відповідач постійно змінює місце розташування офісу та характеризується незадовільною партнерською дисципліною.

За таких обставин позивач вбачає нагальну необхідність у вжитті заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на кошти ТОВ «Ай Бі Контактс».

Розглянувши заяву позивача про вжиття заходів до забезпечення позову, дослідивши позовні матеріали в цілому суд дійшов висновку, що вищезазначена заява підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Згідно зі ст. 4 ГПК України, суд вирішує справи на підставі Конституції, інших актів законодавства України, міжнародних договорів України в порядку, передбаченому ГПК України.

Згідно зі ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. Крім того, відповідно до ст. 129 Конституції України, сторони мають право на судовий захист своїх інтересів.

Таким чином, кожна особа (у тому числі позивач) має право на судовий захист своїх інтересів, у тому числі інтересу позивача до повного та своєчасного виконання рішення у цій справі будь-яким не забороненим законом способом.

Цій конституційній нормі вищої юридичної сили, у взаємозв'язку з приписом ст. 124 Конституції України, згідно з якою юрисдикція судів розповсюджується на усі правовідносини, які виникають в державі, відповідає право та обов'язок суду вживати усіх не заборонених прямо законом заходів до забезпечення своєчасного поновлення та захисту прав позивача.

Статтями 66, 67 ГПК України передбачено право господарського суду за заявою сторони, прокурора або з своєї ініціативи вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду. Позов забезпечується в тому числі й накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві.

В силу п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 р., розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

В постанові Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011 р. сформульована позиція Вищого господарського суду України про доцільність вирішення питання про вжиття забезпечувальних заходів саме на стадії підготовки справи до розгляду.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог і застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду.

При цьому, заходи щодо забезпечення позову обов'язково повинні застосовуватися відповідно до їх мети, з урахуванням безпосереднього зв'язку між предметом позову та заявою про забезпечення позову.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Відповідно до п. п. 1, 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Питання про забезпечення позову може вирішуватися господарським судом як без проведення окремого судового засідання, так і в засіданні з викликом представників сторін, інших учасників судового процесу із заслуховуванням їх думки.

Предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, що кореспондує зі способами захисту порушеного прав. Предмет позову повинен мати правовий характер і випливати з певних матеріально-правових відносин.

Тож, заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як гарантія реального виконання рішення суду.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо).

При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має враховувати наявність зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, а саме - чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України N 9 від 22.12.2006 р., розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Господарський суд міста Києва пересвідчився, що між сторонами дійсно існує спір, згідно з обставинами, наведеними у позовній заяві, а вид забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти відповідача у розмірі, що складають ціну позову, відповідає позовним вимогам.

Враховуючи наведене, здійснивши оцінку обґрунтованості доводів позивача щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог позивача щодо забезпечення позову, дотримання збалансованості інтересів сторін, встановивши наявність зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, врахувавши ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів, господарський суд вважає за необхідне задовольнити заяву позивача про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти відповідача в межах 1 497 521,30 грн.

При цьому, обраний судом спосіб забезпечення позову не порушує права осіб, що не є учасниками судового процесу, та співвідноситься з предметом позову, а отже існує конкретний зв'язок між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, а тому вжитий судом захід до забезпечення позову спроможний забезпечити фактичне виконання судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В :

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖЛ» про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити.

2. Накласти арешт на грошові кошти в межах 1 497 521,30 (один мільйон чотириста дев'яносто сім тисяч п'ятсот двадцять одну) грн. 30 коп., що належать Товариству з обмеженою відповідальністю «Ай Бі Контактс» (місцезнаходження: 03110, м. Київ, вул. Озерна, 7, кв. 24, код ЄДРПОУ 37024598; адреса для листування: 01032, м. Київ, вул. Саксаганського,119, оф. 4-5, 6 поверх) та знаходяться, зокрема, але не виключно, на банківському рахунку № 26009257788 в КРД ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, та/або будь-яких інших рахунках, які будуть виявлені державним виконавцем у процесі виконання даної ухвали.

Стягувачем за ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю «ЖЛ» (місцезнаходження: 10003, Житомирська обл., м. Житомир, вул. Щорса, 67, код ЄДРПОУ 37546647).

Боржником за ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю «Ай Бі Контактс» (місцезнаходження: 03110, м. Київ, вул. Озерна, 7, кв. 24, код ЄДРПОУ 37024598; адреса для листування: 01032, м. Київ, вул. Саксаганського,119, оф. 4-5, 6 поверх).

Дана ухвала є виконавчим документом, набирає чинності з моменту її прийняття, тобто, з 04.10.2013 р. та підлягає негайному виконанню .

Строк пред'явлення ухвали про вжиття заходів до забезпечення позову до виконання становить один рік, тобто - до 04.10.2014 року.

Дану ухвалу про вжиття заходів забезпечення позову для виконання та відома направити позивачу та відповідачу.

Ухвала може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України. Оскарження даної ухвали не зупиняє її виконання.

Суддя Спичак О.М.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.10.2013
Оприлюднено07.10.2013
Номер документу33915966
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/18625/13

Ухвала від 04.12.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Ухвала від 20.11.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Постанова від 12.08.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Волік І.M.

Ухвала від 31.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Волік І.M.

Постанова від 12.06.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Ухвала від 03.04.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Рішення від 29.01.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Постанова від 27.11.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Станік С.Р.

Ухвала від 27.11.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Станік С.Р.

Ухвала від 07.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні