Постанова
від 18.12.2008 по справі 14/360
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/360

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                          ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  "18" грудня 2008 р.                                                                   Справа № 14/360

Господарський суд Чернівецької області в складі:головуючого судді Швеця Миколи Васильовича, при секретарі судового засідання Мостовій М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

За позовомВідділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у  Сокирянському районі

до відповідачаГосподарського товариства з обмеженою відповідальністю агропромислової фірми „Прогрес Агро”

простягнення заборгованості по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання –649,73 грн..

За участю представників :

Від позивачаГол.спец.юр.від. Писанчин О.В., доручення № 5 від 02.06.2008 року

Від відповідачане з'явився

СУТЬ СПОРУ :

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у  Сокирянському районі звернулось з позовною заявою до суду про стягнення з відповідача заборгованості по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 649,73 грн..

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному об'ємі.

Відповідач належним чином був повідомлений про день та час слухання справи, проте явку свого представника в два судових засідання не забезпечив, пояснення на позов не направив.

Нез'явлення представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 45 Закону України від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання які спричинили втрату працездатності” (далі – Закон України  № 1105-XIV), роботодавець зобов'язаний своєчасно реєструватися у Фонді соціального страхування від нещасних випадків.

Господарське товариство з обмеженою відповідальністю агропромислова фірма „Прогрес Агро” зареєстроване у відділенні виконавчої дирекції Фонду у Сокирянському районі як платник внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Згідно пункту 2 частини 2 статті 45 Закону України № 1105-XIV, роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Згідно ч. 2 ст.52 цього ж Закону: - За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законодавством.

Відповідно п.4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 року № 12, погодженої Міністерством фінансів 14.05.2001 року та Національним банком 31.05.2001 року страхові внески сплачуються: юридичними особами – в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою – платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Частиною 11 статті 47 Закону України № 1105-XIV передбачено, що - Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право проводити в порядку, визначеному законодавством України, планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності щодо сплати та цільового використання ними збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.

Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2008 рік, поданої до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у  Сокирянському районі  ГТОВ  АПФ „Прогрес Агро”, за останнім рахується заборгованість по страхових внесках в сумі 3311,82 грн..

Постановою Господарського суду Чернівецької області по справі № 14/81 від 20.05.2008 року було стягнуто з відповідача заборгованість по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 2662,9 грн.. Постанова Господарського суду Чернівецької області від 20.05.2008 року по справі 14/81 не оскаржувалась і набрала законної сили.

На день розгляду даної справи у суді за відповідачем рахується заборгованість по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання за період з 01 серпня 2007 року по 30 вересня 2008 року в сумі 649,73 грн., яка підлягає стягненню, дана заборгованість підтверджується довідкою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №293 від 18.12.2008 року та матеріалами справи.

Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів сплати страхових внесків.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі ст. ст. 45, 47, 52, 55 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання які спричинили втрату працездатності” та керуючись ст. ст. 3, 71, 86, 94, ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з активів Господарського товариства з обмеженою відповідальністю агропромислової фірми „Прогрес Агро” (вул.. Залізнична, 6, смт. Романківці, Сокирянський район); ідентифікаційний код 31016052

на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сокирянському районі (м. Сокиряни, вул. Головачука, 1); р/р 37177041000009 у ВДК у Сокирянському районі; МФО 856135; код 25077601

- заборгованість по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 649,73 грн..

Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Порядок і строки апеляційного оскарження.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.

Суддя                                                             Швець М.В.

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення18.12.2008
Оприлюднено05.05.2009
Номер документу3465083
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/360

Ухвала від 31.05.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.В. Левшина

Ухвала від 10.06.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.В. Левшина

Ухвала від 18.02.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Левшина Г.В.

Ухвала від 08.02.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Левшина Г.В.

Ухвала від 07.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

Ухвала від 13.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

Постанова від 14.04.2011

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Рішення від 24.01.2011

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 10.01.2011

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 27.01.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Панна Світлана Павлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні