Рішення
від 09.04.2009 по справі 19/45пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

19/45пд

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.04.09                                                                                 Справа № 19/45пд

Суддя Косенко Т.В., за участю секретаря судового засідання Хухрянської І.В., розглянув матеріали справи за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" в особі відокремленого підрозділу Старобільського управління Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода", с.Чмирівка Старобільського району Луганської області

до Закритого акціонерного товариства "Старобільський завод замінника цільного молока”, м.Старобільськ Луганської області

про спонукання укласти договір

в присутності представників сторін:

від позивача – Черв"як О.М., довіреність № 21/150 від 16.01.2009;

від відповідача –представник не прибув.

В С Т А Н О В И В:

Обставини  справи: заявлено вимоги про зобов"язання відповідача укласти договір на послуги з водопостачання та водовідведення № 83/1 від 01.01.2009 в редакції позивача.

На балансі позивача знаходяться водопровідні та каналізаційні мережі. Метою діяльності позивача є забезпечення Луганської області (у тому числі м.Старобільськ) питною водою і прийом стічних вод від споживачів.

Позивачем 19.12.2008 на адресу відповідача було направлено два примірника проектів господарського договору від 01.01.2009 №83/1 “на  послуги з водопостачання та водовідведення”.

Згідно ст.179 Господарського кодексу України, ст.19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" укладення відповідного договору є обов"язковим для сторін.

Позивач отримав договір на послуги з водопостачання та водовідведення № 83/1 від 01.01.2009 підписаний відповідачем з приміткою про протокол розбіжностей.

Відповідач склав протокол розбіжностей до договору стосовно пункту 5.2. та виклав його у наступній редакції: "п.5.2. Кількість стічних вод, які надходять від "Споживача" визначаються на підставі кількості води, яка надходить із мереж Споживача."

Позивач не погодився з редакцією пункту викладеною відповідачем та передав спір щодо нього на розгляд суду.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 13.02.2009 було порушено провадження по справі та розгляд справи призначений на 02.03.2009.

У судових засіданнях 02.03.2009, 19.03.2009, на підставі ст.77 Господарського процесуального кодексу України, були оголошені перерви.

02.03.2009 представник відповідача надав відзив на позовну заяву, в якому відхиляє вимоги позивача у повному обсязі. У відзиві відповідач зазначив, що позивач звернувся до господарського суду з порушенням ст.181 Господарського кодексу України, оскільки ним не було прийнято мір для узгодження розбіжностей.

09.04.2009 позивач надав пояснення на відзив № 630 від 06.04.2009, в якому пояснив, що запропонована позивачем редакція п.5.2 договору визначена відповідно до наданих повноважень та ґрунтується на вимогах законодавства.

Відповідач не скористався наданим йому правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного  представника у судовому засіданні, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення розгляду справи, про що свідчить його особистий підпис у запису про оголошення перерви від 19.03.209.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, з огляду на наступне.

Позивач звернувся з позовом про зобов'язання відповідача укласти п.5.2. договору на послуги з водопостачання та водовідведення від 01.01.2009 №83/1 в редакції позивача:

“5.2.          Кількість стічних вод, які надходять від „Споживача" визначається за показниками приладів  обліку,  а  при  їх  відсутності  -  по  кількості  води,  наданої „Споживачу"  з  мереж водопостачання. При наявності у „Споживача" власних джерел водопостачання, а також,   якщо об'єм скидання стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання, „Споживач" зобов'язаний у термін, погоджений з "Постачальником", встановити на каналізаційному випуску прилади обліку.

У разі відсутності обліку на каналізаційному випуску, розрахункова кількість стічних вод буде дорівнювати добовій продуктивності насосів, встановлених на власних джерелах (свердловинах) „Споживача" на каналізаційно-насосній станції, або по пропускній спроможності колектора”.

Згідно ст.19 Закону України “Про питну воду та питне водопостачання” послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору.

Договір про   надання   послуг  з   питного   водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.

Згідно п.5.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.08 № 190 розрахунки за спожиту питну воду  та  скид  стічних  вод здійснюються на основі показів засобів обліку.

У відповідача відсутній прилад обліку стоків.

Відповідно до п.5.14 зазначених Правил у  разі  відсутності  у  споживача  засобів  обліку  на каналізаційних  випусках  кількість  стічних  вод  визначається за кількістю   води,   що   надходить   з   мереж    централізованого водопостачання та з інших джерел.

Крім того, пунктом 5.29 Правил передбачено, що у разі відсутності засобів обліку стічних вод їх облік здійснюється такими методами:

    1) за допомогою засобів обліку на водозаборах;

    2) за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах;

    3) за   паспортним   дебітом  усіх  свердловин  та  проектною потужністю поверхневого водозабору;

    4) на підставі витрат води на технологічні потреби;

    5) на підставі замірів кількості стічних вод, що надходять до мереж водовідведення.

Метод визначення   кількості   стічних   вод   встановлюється виробниками.

Таким чином, запропонована позивачем редакція п.5.2 договору ґрунтується на вимогах законодавства, визначена ним відповідно до наданих повноважень.

За таких підстав позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до п.4 ст.181 Господарського кодексу України за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей з підписаним договором.

Відповідач порушив вимоги зазначені у даній нормі та надіслав протокол розбіжностей поза межами двадцятиденного строку.

Згідно п5 ст.181 Господарського кодексу України, який передбачає, що сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов2язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Пунктом 7 ст.181 Господарського кодексу України передбачено: якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов"язковим для сторін на підставі закону, або сторона –виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.Позивачем не надано доказів прийняття мір по досудовому врегулюванню розбіжностей, що порушує приписи п.5 ст.181 Господарського кодексу України.

Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати відносяться на сторін у рівних частинах.

Згідно ст.85 Господарського процесуального кодексу України, у судовому засіданні 09.04.2009 за згодою представника позивача були оголошені  вступна та резолютивна частини рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області

    

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити у повному обсязі.

          2. Укласти п.5.2. договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 01.01.09 №83/1 між Товариством з обмеженою відповідальністю “Луганськвода” та Закритим акціонерним товариством "Старобільський завод замінника цільного молока" в наступній редакції: “Кількість стічних вод, які надходять від „Споживача" визначається за показниками приладів  обліку,  а  при  їх  відсутності  -  по  кількості  води,  наданої „Споживачу"  з  мереж водопостачання. При наявності у „Споживача" власних джерел водопостачання, а також,   якщо об'єм скидання стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання, „Споживач" зобов'язаний у термін, погоджений з "Постачальником", встановити на каналізаційному випуску прилади обліку. У разі відсутності обліку на каналізаційному випуску, розрахункова кількість стічних вод буде дорівнювати добовій продуктивності насосів, встановлених на власних джерелах (свердловинах) „Споживача" на каналізаційно-насосній станції, або по пропускній спроможності колектора”.

          3. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Старобільський завод замінника цільного молока", Луганська область, м.Старобільськ, вул.Старотаганрозька, б.11, код 00444837 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськвода”, м.Луганськ,  кв.Пролетаріату Донбасу, б.166, код 35554719 державне мито у сумі 42 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 59 грн. 00 коп., видати наказ.

Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Дата підписання рішення: 10.04.2009.

Суддя                                                                                      Т.В.Косенко

Помічник судді                                                                                С.А.Кулешова

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення09.04.2009
Оприлюднено05.05.2009
Номер документу3466851
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —19/45пд

Постанова від 13.07.2009

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Журавльова Л.І.

Ухвала від 25.06.2009

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Журавльова Л.І.

Ухвала від 15.05.2009

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Парамонова Т.Ф.

Рішення від 09.04.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 13.02.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Рішення від 05.06.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Дучал Н.М.

Ухвала від 05.05.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Дучал Н.М.

Ухвала від 24.04.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Дучал Н.М.

Ухвала від 08.04.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Дучал Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні