Ухвала
від 05.11.2013 по справі 14/5007/1313-б/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

УХВАЛА

Від "05" листопада 2013 р. Справа № 14/5007/1313-Б/12

За заявою Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі (смт.Черняхів)

До боржника Приватного сільськогосподарського підприємства "Черняхівський прометей-2005" (с.Новопіль, Черняхівський район, Житомирська область)

про визнання банкрутом

Суддя Костриця О.О.

В засіданні суду прийняли участь:

від кредитора: Буката О.В. - представник УПФУ в Черняхівському районі, дов. №403/01 від 21.01.2013р.; Войцехівський В.Е. - представник Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, дов. №17 від 29.12.2012р.; Горженик В.С. - представник Черняхівського районного центру зайнятості, дов. №634 від 05.11.2013р.

від боржника: Ярмола О.Ю. - ліквідатор

В провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа №14/5007/1313-Б/12 про банкрутство Приватного сільськогосподарського підприємства "Черняхівський прометей-2005" (с.Новопіль, Черняхівський район, Житомирська область), порушена за правилами ст. 6, 7, 12 та 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду від 29.04.2013р. було визнано банкрутом Приватне сільськогосподарське підприємство "Черняхівський прометей-2005" (с.Новопіль, Черняхівський район, Житомирська область), відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 29 квітня 2014р. включно, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Ярмолу Ольгу Юліївну.

Ухвалою суду від 24.09.2013р. було зокрема, відкладено розгляд заяви кредитора ВД Житомирського обласного відділення ФССзТВП №07-07-1251 про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 308,88 грн.

Суд переходить до розгляду справи по суті.

При вирішення судом даної справи застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року за № 2343-XII в редакції, яка була чинною до 18.01.2013 року включно.

В силу ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.

На підставі положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у справі про банкрутство спір не вирішується по суті, а лише встановлюються грошові вимоги кредиторів на підставі поданих документів.

Згідно ч.1 ст.5 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

За загальним правилом, визначеним ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона належними засобами доказування повинна довести підстави своїх вимог.

Незважаючи на визнання боржником грошових вимог кредитора, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.

Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

В судовому засіданні розглядається заява кредитора Житомирського обласного відділення ФССзТВП №07-07-1251 про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 308,88 грн.

Представник Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в засіданні суду кредиторські вимоги підтримав у повному обсязі та надав акт "Про відбір до знищення документів, які не підлягають зберіганню з 01.01.2008р" від 25.01.2008р. Разом з тим, вимоги ухвали суду від 24.09.2013р. суду не виконав.

Ліквідатор банкрута в засіданні суду надав відзив на заяву Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому кредиторські вимоги не визнає, у зв'язку з відсутню оригіналів документів, що підтверджують кредиторську заборгованість (а.с. 200).

Дослідивши вищезазначену заяву Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, заслухавши уповноваженого представника кредитора, ліквідатора, господарський суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні вказаної заяви, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених ч. 1 цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання; докази того, що сума підтверджених вимог перевищує суму в триста мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; докази обґрунтованості вимог кредитора; інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно з п. 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, до заяви кредитор зобов'язаний додати рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копію неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.

Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги повинні підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішення юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Обгрунтовуючи кредиторські вимоги на загальну суму 308,88 грн. кредитор посилається на копію звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за півріччя 2007р.(а.с.152).

Відповідно до ч. 3 ст. 36 ГПК України оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.

Виходячи з обставин справи, суд ухвалою від 27.06.2013р. зобов'язав Житомирське обласне відділення ФССзТВП надати оригінали документів, поданих в копіях, для огляду в засіданні суду

Присутній в засіданні суду представник відділення, повідомив, що надати оригінал звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за півріччя 2007р. не має можливості так як він знищений (акт "Про відбір до знищення документів, які не підлягають зберіганню з 01.01.2008р" від 25.01.2008р.).

Слід зазначити, що згідно п. 7.4. Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 16 від 26.06.2001р. (в редакції станом на день виникнення спірних правовідносин) звіт страхувальника-роботодавця подається за підписами керівника та головного бухгалтера і завіряється печаткою страхувальника, а добровільно застрахованої особи - за її особистим підписом.

Тоді як, з наданої відділенням копії звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за півріччя 2007р., вбачається, що оригінал зазначеного звіту, з якого робили копію, надану суду, не містить ні підписів керівника підприємства, головного бухгалтера, ні відтиску печатки ПСП "Черняхівський прометей - 2005".

Відповідно до вимог Національного стандарту України - Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів) ДСТУ 4163-2003, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55 відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи (п. 5.26). В свою чергу підпис уповноваженої особи є відповідно до Стандарту обов'язковим реквізитом такого документу.

При цьому слід зазначити, що у боржника відсутні документи що підтверджують виникнення у нього перед кредитором зобов'язань по сплаті страхових внесків за спірний період.

Крім того, необхідно зазначити, що з наданого Житомирським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності акта "Про відбір до знищення документів, які не підлягають зберіганню з 01.01.2008р" від 25.01.2008р., затвердженого директором Володарськ-Волинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Бахуром В.О., не вбачається, що знищені документи зазначені в даному акті, стосуються саме ПСП "Черняхівський прометей - 2005".

Отже, Житомирське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не надало суду будь-яких первинних бухгалтерських та інших документів в підтвердження виникнення у боржника перед кредитором зобов'язань по сплаті страхових внесків до відділення на суму 308,88грн., а також зобов'язань боржника щодо оплати останніх, виникнення та існування суми боргу.

З огляду на зазначене, суд прийшов до висновку відмовити в задоволенні заяви Житомирського обласного відділення ФССзТВП №07-07-1251 про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 308,88 грн.

Ліквідатор в засіданні суду надала проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури, з підтверджуючими документами. Разом з тим, вимоги ухвали суду від 24.09.2013р. виконала частково.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Керуючись ст.ст. 77, 86 ГПК України, ст.ст. 22-32, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні заяви Житомирського обласного відділення ФССзТВП №07-07-1251 про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 308,88 грн.

2. Проміжний звіт ліквідатора взяти до відома.

3. Відкласти розгляд справи.

4. Призначити наступне засідання суду на "14" січня 2014 р. о 10:00 в приміщенні господарського суду житомирської області, каб. №407.

5. Зобов'язати ліквідатора Ярмолу О.Ю.:

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками;

- надати докази припинення трудових відносини підприємства-банкрута з найманими працівниками відповідно до законодавства України про працю;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;

- надати акт приймання-передачі бухгалтерської та іншої документації банкрута, печатки і штампів, матеріальних та інших цінностей;

- надати відомості про стан та рух коштів на рахунках боржника в установах банків, що його обслуговують;

- надати докази закриття рахунків боржника в банківських установах та довідку з податкового органу щодо вчинення відповідних дій;

- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута;

- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 32 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу).

6. Зобов'язати засновника Приватного сільськогосподарського підприємства "Черняхівський прометей-2005" Піонтковського Андрія Леонідовича передати ліквідатору ПСП "Черняхівський прометей-2005" Ярмолі О.Ю. бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.

Попередити Піонтковського Андрія Леонідовича про відповідальність за ухилення від виконання зазначених обов'язків.

Згідно ст. 382 КК України, умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню-карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

В судове засідання викликати уповноважених представників кредиторів та ліквідатора боржника.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.

Суддя Костриця О.О.

1 - у справу,

2 - ініціююч. кредитору

3 - ліквідатору Ярмолі О.Ю.

4 - Черняхівський РЦЗ

5-Житомирське обласне відділення ФССзТВП (реком.)

6-Піонтковському Андрію Леонідовичу (м.Житомир, вул. Щорса, буд. 225 (реком. з повід.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення05.11.2013
Оприлюднено11.11.2013
Номер документу34673115
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/5007/1313-б/12

Ухвала від 29.05.2014

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 24.04.2014

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 07.04.2014

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 07.04.2014

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 05.11.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 27.06.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 21.06.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Постанова від 29.04.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 19.03.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 26.11.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні