Справа № 450/1757/13-ц
Провадження № 2/450/1243/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" жовтня 2013 р.Пустомитівський районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді -ОСОБА_1 при секретарі -ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до садівничого товариства „ВетеранВ» , третя сторона Пустомитівський РЕМ ПАТ „ЛьвівобленергоВ» , садівниче товариство „ІзумрудВ» про встановлення порядку користування електромережею та стягнення шкоди , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з повозом в якому просить зобов’язати відповідача ОСОБА_4 товариство „ВетеранВ» в особі голови правління ОСОБА_5 прийняти і підписати представлений позивачем ОСОБА_3 договір про встановлення порядку користування електромережею та розподілу обов’язків, пов’язаним зі спільним користуванням; зобов’язати відповідача садівниче товариство „ВетеранВ» відновити за власні кошти знищене ним електроустаткування, яке належить садівничому товариству „ІзумрудВ» та відновити поступлення електроенергії у мережу; стягнути з відповідача садівничого товариства „ВетеранВ» в його користь завдану моральну шкоду у розмірі 2000 (дві тисячі) гривень. А також просить суд стягнути з відповідач на користь держави судові витрати пов’язані з розглядом справи у суді.
В обґрунтування своїх вимог позивач покликається на те, що з 1979 року разом з дружиною ОСОБА_6 володіють та проживають в садовому будинку під № 17 у садівничому товаристві „ІзумрудВ» , що розташоване на території Солонківської сільської ради, Пустомитівського району Львівської області. У 1987 році, з метою створення умов для транзиту електроенергії КСТ„ІзумрудВ» від підпорядкованої садівничому товариству „Ратний ВетеранВ» трансформаторної підстанції - КТП № 540, з врахуванням обставини, що між садівничими товариство ІзумрудВ» та „Ратний ВетеранВ» територіально розташоване садівниче товариство В»ВетеранВ» , від згаданої електростанції, за пропозицією „ВетеранВ» , через його територію, було укладено письмову угоду між „ІзумрудомВ» та „ВетераномВ» , за якою „ВетеранВ» спорудив за кошти „ІзумрудВ» , ділянку електричної лінії із параметрами : лінія повітряна, 4-ри провідна, напруга 220/380В, довжина 350 м., прокладена уздовж вулиці у межах території „ВетеранВ» на 10-ти стандартних залізобетонних опорах. Щодо порядку користування частинами електричних ліній, що розташовані у межах території „ВетеранВ» , але належать двом окремим власникам „ІзумрудВ» та „ВетеранВ» письмової угоди не було укладено. У зв’язку з виниклими в процесі спільного користування електромережею суперечностей, враховуючи те, що СТ „ВетеранВ» використовує усю 350 метрову ділянку, яка належить КСТ„ІзумрудуВ» , у якості повно функціональної складової частини своєї внутрішньої електромережі, та те, що з даної лінії приймає участь лише біля 100 м. лінії на 3-х опорах для транзиту електроенергії „ІзумрудуВ» , від електропідстанції -КПІ № 540, враховуючи умови угоди від 1987 року, СТ „ІзумрудВ» запропонував СТ „ВетеранВ» укласти договір про встановлення порядку користування електромережею, однак такий договір СТ „ВетеранВ» укладати відмовився. В подальшому СТ „ВетеранВ» знищив електроустаткування, яке належить КСТ „ІзумрудВ» внаслідок чого припинено транзит і поступлення електроенергії у мережу КСТ „ІзумрудВ» та без відома та згоди на те СКТ В»ІзумрудВ» , одноосібно укладено з Пустомитівський РЕМ ПАТ Львівобленерго договір про надання та користування електроенергії, де безпідставно виключено КСТ „ІзумрудВ» .
Позивач вказує, що протиправними діями членів СТ „ВетеранВ» , КСТ „ІзумрудВ» , які полягають у відключені електропостачання до СТ „ІзумрудВ» , обмежено його та його сім’ї конституційні права, щодо нормальних та гідних умов життя, та порушено охоронювані законом права на володіння, користування належним йому майном.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав та просить суд позовні вимоги задоволити повністю.
Представник відповідача голова правління СТ „ВетеранВ» ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнав, та просить суд в їх задоволенні відмовити. Свої заперечення мотивує тим, що вимоги позивача є безпідставними, оскільки члени КСт „ІзумрудВ» безпідставно користувались електроенергією від електромережі СТ „ВетеранВ» , самовільно підключившись до неї. Жодних дій щодо знищення та пошкодження електроустаткування, яке налижить КСТ „ІзумрудВ» ним не вчинялось.
Представник третьої особи : Пустомитівського РЕМ ПАТ „ЛьвобленергоВ» в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнала та просить суд в їх задоволенні відмовити. Свої заперечення мотивує ти, що позивачем ОСОБА_3 не представив доказів про наявність повноважень на представництва КСТ „ІзумрудВ» , оскільки спір виник між суб’єктами господарської діяльності, а саме КСТ „ІзумрудВ» та СТ „ВетеранВ» , який не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Та для приєднання до діючих електромереж, СКТ „ІзумрудВ» відповідно до правил приєднання електроустановок до електричних мереж, які затверджені постановою НКРЕ № 32 від 17.01.2013 рок, необхідно виготовити відповідну технічну документацію та звернутись до Пустомитівського РЕМ ПАТ „ЛьвівобленергоВ» з заявою про приєднання електроустановок певної потужності.
Проаналізувавши матеріали справи та докази у їх сукупності, суд приходить до переконання про часткове задоволення позовних вимог позивача, з наступних підстав :
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_3 разом з дружиною ОСОБА_6, яка згідно довідки АБ № 354650 ЄДРПОУ є керівником кооперативного садівничого товариства „ІзумрудВ» , володіють та проживають в садовому будинку під № 17 у садівничому товаристві „ІзумрудВ» , що розташоване на території Солонківської сільської ради, Пустомитівського району Львівської області.
Згідно ст. 7 Закону України „Про об’єднання громадянВ» забороняється обмеження прав і свобод громадян у зв'язку з їх належністю або неналежністю до об'єднань громадян. Вимога про зазначення в офіційних документах щодо членства (участі) у тому чи іншому об'єднанні громадян не допускається, крім випадків, передбачених законами України.
Згідно ст. 12 Закону України „Про об’єднання громадянВ» , громадські організації можуть не мати фіксованого індивідуального членства.
Суд вважає, що членство в садівничому товаристві „ІзумрудВ» , виникло у позивача ОСОБА_3 з моменту передачі „членської книжки садоводаВ» від члена товариства гр. ОСОБА_7 у зв’язку з переданням належної останньому земельної ділянки № 10, що стверджується відповідним записом в членській книзі від 25.05.1995 року. А від так, ОСОБА_3 має право на звернення до суду за захистом порушених, невизнаних та оспорюваних прав, від свого імені в своїх інтересах щодо правовідносин які виникають з КСТ „ІзумрудВ» .
Згідно трудової згоди та акту виконаних робіт між КСТ „ІзумрудВ» та СТ „ВетеранВ» у 1987 році, з метою створення умов для транзиту електроенергії „ІзумрудВ» від підпорядкованої садівничому товариству „Ратний ВетеранВ» трансформаторної підстанції - КТП № 540, з врахуванням обставини, що між садівничими товариствами „ІзумрудВ» та „Ратний ВетеранВ» територіально розташоване садівниче товариство В»ВетеранВ» , від згаданої електростанції, СТ „ВетеранВ» , спорудив за кошти „ІзумрудВ» , ділянку електричної лінії із параметрами : лінія повітряна, 4-ри провідна, напруга 220/380В, довжина 350 м., прокладена уздовж вулиці у межах території „ВетеранВ» на 10-ти стандартних залізобетонних опорах.
Таким чином, у відповідності до положень, ст. 876 ЦК України, у КСТ „ІзумрудВ» як замовника об’єкту будівництва, з моменту здачі такого підрядником СТ „ВетеранВ» виникло право власності на споруджений об’єкт електропостачання, об’єднаної електромережі „Ізумруд - ВетеранВ» .
Факт, спільного використання вказаної електромережі, підтверджується показами сторін, та копією акту від 26.10.2006 року складеного КСТ „ізумрудВ» та СТ „ВетеранВ» при встановленні лічильника обліку електроенергії (а.с. 61) та копією заяви до Пустомитівського РЕМ про роз’єднання обліку споживаної енергії за підписами сторін (а.с. 85 ).
Згідно показів сторін, судом встановлено, що у зв’язку з виниклими в процесі спільного користування створеної у 1987 році електромережею суперечностей, відповідачем СТ „ВетеранВ» , без відома та погодження з КСТ „ІзумрудВ» , одноосібно укладено з Пустомитівським РЕМ ПАТ Львівобленерго, угоди про користування та оплату електроенергії, виключивши КСТ „ІзумрудВ» як користувача електромережі, та в подальшому 23.03.2013 року, припинив транзит і поступлення електроенергії у мережу КСТ „ІзумрудВ» , шляхом від’єднання від спільно створеної та належної КСТ „ІзумрудВ» лінії електромережі.
Згідно ст. 1 Закону України „Про електроенергетикуВ» постачання електричної енергії - господарська діяльність, пов'язана з наданням електричної енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору; споживачі енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю;
Судом встановлено, що відповідно до п. 1.3. „правил приєднання електроустановок до електричних мережВ» , які затверджені постановою НКРЕ № 32 від 17.01.2013 року, для укладення договору на поставку електроенергії КСТ „ІзумрудВ» слід виготовити відповідну технічну документацію, створити технічні умови та подати до Пустомитівського РЕМ ПАТ „ЛьвівобленергоВ» заяву про приєднання електроустановки певної потужності (додаток № 2 до правил).
Суд вважає, що запропонований позивачем ОСОБА_3 договір про встановлення порядку користування електромережею та розподілу обов’язків, пов’язаний зі спільним користуванням електромережею, є не відповідним до виниклих обставин, оскільки укладення такого не створить правових підстав та технічних умов для приєднання до електромережі СКТ „ІзумрудВ» .
Правилами користування електричною енергією, затвердженими Постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 року, регулюються взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами.
Відповідно до 1.3. „Правил приєднання електроустановок до електричних мережВ» Постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Згідно п.1.7 „правил приєднання електроустановок до електричних мережВ» , у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 2). Основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених правилами випадках.
Таким чином, з метою укладення договору на електропостачання до КСТ „ІзумрудВ» враховуючи спільне використання сторонами об’єднаної електромережі спільно спорудженої у 1987 року, яка проходить до КСТ „ІзумрудВ» через територію СТ „ВетеранВ» , сторонам слід укласти договір про спільне використання технологічної електричної мережі, згідно додатку № 2 до правил користування електричною електроенергією затверджених постановою комісії з питань регулювання електроенергії № 28 від 31.07.1996 року.
Оцінюючи зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про знищення членами СТ „ВетеранВ» належного КСТ „ІзумрудВ» електроустаткування, є безпідставними, оскільки доводи позивача на які він покликається як на підстави задоволення таких вимог не знайшли свого підтвердження в представлених суду доказах та встановлених обставинах справи.
Суд, також критично оцінює позовні вимоги позивача, щодо зобов’язання відповідача СТ „ВетеранВ» відновити поступлення електроенергії у мережу позивача, оскільки відповідач СТ „ВетеранВ» не є повноважним суб’ктом на здійснення відповідних дій та відповідно до п. 8 порядку обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні електропостачання або повного припинення їм електропостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 р. N 93, відновлення електропостачання проводиться виключно споживачам, угоди про надання послуг з електропостачання з енергопостачальником або електропередавальною організацією КСТ „ІзумрудВ» не укладено, а від так, позивач ОСОБА_3 та КСТ „ІзумрудВ» , не є абонентом (споживачем) Пустомитівського РЕМ ПАТ „ЛьвівобленергоВ» , а тому такі позовні вимоги є безпідставними.
Відповідно до ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірним рішенням, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Що стосується позовних вимог позивача про стягнення з відповідача завданої йому моральної (немайнової) шкоди у розмірі 2000,00 грн., суд вважає, що такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки позивачем не представлено суду жодних доказів та не наведено жодних обставин які б стверджували про завдання йому моральної шкоди, яка виразилась у душевних стражданням та переживаннях, внаслідок дій відповідача, які виразились у припиненні електропостачання до КСТ „ІзумрудВ» .
Згідно ст. 64.Коституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Згідно ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства, зокрема відповідно до ст. 3 ЦК України, загальними засадами цивільного судочинства є неприпустимість самовільного втручання у сферу особистого життя людини та судових захист цивільного права та інтересу.
З урахуванням вищенаведеного, та встановлених судом обставин, суд приходить до висновку, що з метою захисту прав та інтересів позивача ОСОБА_3, усунення перешкод у здійснені ним права користування та розпоряджання належним йому майном, з метою забезпечення побутових умов для нормального та повноцінного життя та недопущення обмеження конституційних прав, з метою створення умов для електропостачання до належного позивачу ОСОБА_3 будинку під № 17 у садівничому товаристві „ІзумрудВ» , що розташоване на території Солонківської сільської ради, Пустомитівського району Львівської області, слід зобов’язати садівниче товариство „ВетеранВ» укласти з садівничим товариством „ІзумрудВ» договір про спільне використання технологічних електричних мереж, згідно додатку №2 до Правил користування електричною енергією затверджених постановою комісії з питань регулювання електроенергії №28 від 31.07.1996 року, з метою подальшого забезпечення укладення договору електропостачання з Пустомитівським РЕМ ПАТ „ЛьвівобленергоВ» .
Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-218,222, 229 ЦПК України, ст.ст. 391, 392, 876, 1167 ЦК України, постановою комісії з питань регулювання електроенергії №28 від 31.07.1996 року „Про затвердження Правил користування електричною енергієюВ» , суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до садівничого товариства „ВетеранВ» задоволити частково.
Зобов’язати садівниче товариство „ВетеранВ» (с. Солонка Пустомитівського району Львівської області ідентифікаційний код 37976930) укласти з садівничим товариством „ІзумрудВ» (с. Солонка Пустомитівського району Львівської області ідентифікаційний код 37870429) договір про спільне використання технологічних електричних мереж, згідно додатку №2 до Правил користування електричною енергією затверджених постановою комісії з питань регулювання електроенергії №28 від 31.07.1996 року.
В задоволенні інших позовних вимог ОСОБА_3 до садівничого товариства „ВетеранВ» - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя
ОСОБА_1
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 35502308 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Кукса Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні