12/3-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, місто Київ, вул. Комінтерну, 16 230-31-77
УХВАЛА
"23" червня 2006 р. Справа № 12/3-06
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровий завод „Лука”, с. Лука
до Відкритого акціонерного товариства “Луганський цукровий завод”, с. Лука
за участю третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
1. Акціонерний поштово-пенсійний банк „Аваль” в особі Білоцерківського
філіалу Акціонерного поштово-пенсійного банку „Аваль”, м. Біла Церква
2. Українське державне підприємство „Укрхімтрансаміак”, м. Київ
про визнання права власності на майно
суддя О.М.Коротун
Представники:
позивача Кузьмишина Л.В. –представник за довіреністю від 14.06.2006р.;
відповідача не з'явився;
третьої особи 1) Кириченко Л.П. – представник за довіреністю № 54 від 02.08.2005р.;
2) не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
В провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 12/3-06 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровий завод „Лука” до Відкритого акціонерного товариства “Лучанський цукровий завод” за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: 1) Акціонерний поштово-пенсійний банк „Аваль” в особі Білоцерківського філіалу Акціонерного поштово-пенсійного банку „Аваль” та 2) Українське державне підприємство „Укрхімтрансаміак” про визнання права власності на майно.
Через загальний відділ господарського суду Київської області від позивача надійшло клопотання № 244 від 09.06.2006р. (Вх. № 8253 від 13.06.2006р.) про припинення провадження у справі, у зв'язку з укладанням між Товариством з обмеженою відповідальністю “Цукровий завод „Лука” та Відкритим акціонерним товариством “Лучанський цукровий завод” третейської угоди (на підтвердження надав до матеріалів справи копію третейської угоди від 07.06.2006р.).
В судовому засіданні 15.06.2006р. представник відповідача та третьої особи 1 подане позивачем клопотання підтримали.
Подана через загальний відділ господарського суду Київської області від позивача заява № 210 від 29.05.2006р. про вжиття заходів для забезпечення позову, в судовому засіданні 15.06.2006р. учасникам процесу стала неактуальною, оскільки на день розгляду справи учасниками було підтримано клопотання про припинення провадження у справі.
Заява про вжиття заходів для забезпечення позову судом не задоволена, як необґрунтована та з врахуванням поданої стороною заяви про припинення провадження у справі.
Представник третьої особи 2 в судовому засіданні 15.06.2006р. подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, щоб опрацювати надані докази.
Подане клопотання третьої особи 2 судом задоволено та в судовому засіданні оголошено перерву до 23.06.2006р. на 11:00 год. та зобов'язано відповідача вручити повідомлення про день та час розгляду справи позивачу.
В судовому засіданні 23.06.2006р. представник позивача та третьої особи 1 подане позивачем через загальний відділ господарського суду Київської області клопотання про припинення провадження у справі підтримали.
Згідно ст. 18 ГПК України до складу учасників судового процесу входять: сторони, треті особи, прокурор, інші особи, які беруть участь у процесі у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Тоді, як треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача в силу ч. 4 ст. 27 ГПК України лише користуються процесуальними правами і несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на заміну підстави і предмету позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.
Як вбачається з аналізу наведених норм процесуального права, законодавець відокремив у складі учасників судового процесу третіх осіб та сторін.
Тому усне обґрунтування Українського державного підприємства „Укрхімтрансаміак” статтею 27 ГПК України її обов'язкову участь в укладенні угоди про передачу даного спору на вирішення третейського суду є безпідставним та не приймається судом в розумінні п. 5 ч. 1 ст. 80 ГПК України, виходячи з визначення законодавцем поняття сторін.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду.
Такі дії не суперечать закону, а припинення провадження по даній справі не порушує нічих прав, свобод та інтересів.
З урахуванням наведеного, керуючись п. 5 ч. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі № 12/3-06 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровий завод „Лука” до Відкритого акціонерного товариства “Лучанський цукровий завод” за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: 1) Акціонерний поштово-пенсійний банк „Аваль” в особі Білоцерківського філіалу Акціонерного поштово-пенсійного банку „Аваль” та 2) Українське державне підприємство „Укрхімтрансаміак” про визнання права власності на майно припинити.
Суддя Коротун О.М.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 35849 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Зеленіна Н.І.
Господарське
Господарський суд Київської області
Грєхов А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні