19/88-08
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
29 квітня 2009 р. № 19/88-08
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дроботової Т.Б. –головуючогоВолковицької Н.О. Гоголь Т.Г.
перевіривши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "СВ"
на ухвалувід 13.10.2008 року господарського суду Дніпропетровської області
у справі№ 19/88-08 господарського суду Дніпропетровської області
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "СВ"
доДніпропетровської міської ради
про зобов'язання вчинити певні дії, заборону вчиняти певні дії
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СВ" звернулось до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 13.10.2008 року, якою порушено провадження у справі.
Згідно статті 129 Конституції України до основних засад судочинства, зокрема, віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем у статті 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Відповідно до частини першої статті 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, оскарженню підлягають лише ті ухвали, про можливість оскарження яких прямо зазначено у відповідній статті Господарського процесуального кодексу України або Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в яких йдеться про винесення судом даних ухвал.
Як вбачається із касаційної скарги позивач просить внести зміни до ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 13.10.2008 року про порушення провадження у справі та залучити до участі у справі іншого відповідача –Дніпропетровського міського голову Куліченко Івана Івановича.
Статтями 61, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України передбачено прийняття позовної заяви, порушення провадження у справі та дії судді по підготовці справи до розгляду.
Зі змісту наведених процесуальних норм випливає, що суддя виносить ухвалу про прийняття позовної заяви та порушення провадження у справі з додержанням вимог статті 86 Господарського процесуального кодексу України. В цій же ухвалі суддя може зазначати дії, які він вважає необхідними вчинити з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення спору.
Вирішення питання про залучення до участі у справі іншого відповідача, передбачене пунктом 1 статті 65 Господарського процесуального кодексу України, є правом судді, який самостійно, на власний розсуд вирішує питання про необхідність вчинення такої дії.
Отже, не одна з названих процесуальних норм, в тому числі і стаття 86 Господарського процесуального кодексу України, яка встановлює вимоги до змісту і форми ухвали, якими не вирішується спір по суті, не передбачають права апеляційного чи касаційного оскарження такої ухвали.
Відповідно до пунктів 8, 12 Постанови Пленуму Верховного суду України №8 від 13.06.2007 року оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і скарг до розгляду, про призначення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається, в зв'язку з чим звернення у справах інших осіб у всіх випадках, а учасників процесу - поза випадками, передбаченими процесуальним законом, розгляду судами не підлягають в зв'язку з чим у прийнятті касаційної скарги до касаційного провадження необхідно відмовити.
Касаційна інстанція також, вважає за необхідне зазначити, що безпідставне в непередбаченому процесуальним законодавством порядку звернення з апеляційними та касаційними скаргами призводить до затягування розгляду справи по суті, що є недобросовісним користуванням процесуальними правами сторони у справі.
Керуючись статтями 86, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "СВ" на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 13.10.2008 року у справі №19/88-08 господарського суду Дніпропетровської області.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "СВ" повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя Т. Дроботова
С у д д і Н. Волковицька
Т. Гоголь
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2009 |
Оприлюднено | 20.05.2009 |
Номер документу | 3600589 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Волковицька Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні