ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
25.12.2013р. Справа № 34/46
Господарський суд Донецької області у складі судді Подколзіної Л.Д.
розглянув матеріали справи за скаргою: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Харків
до органу виконання: Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку
про розгляд скарги на бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку
по справі за позовом:Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Харків
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-М", м. Донецьк
про стягнення 19493,55грн.
Рішенням господарського суду Донецької області по справі № 34/46 від 20.04.2011р. позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-М", м. Донецьк про стягнення 19493,55грн. задоволені повністю та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-М" на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 борг у розмірі 19214,54грн., інфляційні витрати в сумі 192,15грн., 3% річних в сумі 86,86грн., державне мито в розмірі 194,94грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах в розмірі 236грн.
23 грудня 2013р. до господарського суду Донецької області надійшла скарга вих.№101 від 17.12.13р. Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Харків на бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку.
Відповідно до вимог ч.1 ст.121 2 ГПК України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом 10 днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Разом з цим, відповідно до п. 9.7 Постанови Пленуму ВГСУ «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України», встановлений у частині першій статті 121 2 ГПК десятиденний строк для подання скарги є процесуальним і тому відповідно до вимог статті 53 ГПК може бути відновлений за наявності поважних причин його пропуску та на підставі заяви скаржника, яка подається одночасно зі скаргою або викладається в останній у вигляді клопотання.
Якщо ж скаргу було подано з пропуском згаданого строку без заяви про його відновлення, суд без виклику сторін виносить ухвалу про залишення скарги без розгляду, що не перешкоджає повторному поданню скарги із заявою про відновлення строку такого подання.
При цьому у вирішенні питання про відновлення пропущеного строку подання скарги на бездіяльність органу Державної виконавчої служби у вигляді невжиття заходів з примусового виконання судового рішення, поданої більш як через десять днів після закінчення визначеного законом строку здійснення виконавчого провадження, господарський суд має, як правило, виходити з неможливості такого відновлення. Наведене ґрунтується на тому, що стягувач, який подав до відповідного органу заяву про відкриття виконавчого провадження та не отримав у визначений законом строк задоволення своїх вимог, вважається обізнаним про ймовірність порушення його прав у виконавчому провадженні незалежно від того, чи отримав він від державного виконавця певні процесуальні документи та чи ознайомлений він з матеріалами виконавчого провадження.
За приписами ч.2 ст.30 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.
Як вбачається з огляду наданих суду документів, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 27.07.2011р надіслав до Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку заяву вих.№79 від 26.07.2011р. про примусове виконання наказу.
Отже, скаржник звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність відділу державної виконавчої служби лише за спліном 2,5 років, тобто з пропуском десятиденного строку, а також без заяви про його відновлення.
Таким чином, скаржник не скористався наданим йому правом та своєчасно у випадку не отримання у визначений законом строк здійснення виконавчого провадження (шість місяців) задоволення своїх вимог не звернувся до суду з відповідною скаргою, а отже вважається обізнаним про ймовірність порушення його прав у виконавчому провадженні незалежно від того, чи отримав він від державного виконавця певні процесуальні документи та чи ознайомлений він з матеріалами виконавчого провадження.
На підставі наведеного, суд вважає, що скарга на бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку, повинна бути залишена без розгляду на підставі ст. 53, ст. 121 2 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. 53, ст. 121 2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Харків на бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м.Донецьку, залишити без розгляду.
Суддя Л.Д. Подколзіна
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2013 |
Оприлюднено | 26.12.2013 |
Номер документу | 36333749 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Л.Д. Подколзіна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні