17/448
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"17" січня 2007 р. Справа № 17/448
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши матеріали справи № 17/448
за позовом: прокурора Долинського району в інтересах держави, в особі Долинського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Долинському районі Кіровоградської області, м. Долинська Кіровоградської області
до відповідача: державного підприємства дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, м. Долинська Кіровоградської області
про стягнення 39184,13 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від прокуратури - Федунець З.О., прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області, посвідчення № 347;
від позивача - участі не брали;
від відповідача - Домантович А.М., довіреність № 02-18/1150 від 17.07.06р., юрисконсульт юридичного відділу.
Прокурором Долинського району в інтересах держави, в особі Долинського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Долинському районі Кіровоградської області подано позов про стягнення з дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (згідно довідки головного управління статистики в Кіровоградській області №15-6736 від 25.12.2006 р. (а.с.22) вірною назвою відповідача є державне підприємство дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд) заборгованості по несплачених страхових внесках до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 39184,13 грн. за період з 01.01.2006р. по 01.10.2006р.
Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі (а.с.24, 30-32).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Держава реалізує свою політику загальнообов'язкового державного соціального страхування в тому числі і через Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Долинському районі Кіровоградської області, тому прокурор вправі подати позов в інтересах держави в особі відповідних органів Фонду, за наявності в органу, що зазначається позивачем, статусу юридичної особи (пункт 1 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.11.2005 р. №01-8/2229 „Про деякі питання практики застосування норм законодавства, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у І півріччі 2005 року”).
Відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили страту працездатності” та Положення про відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Долинському районі Кіровоградської області, відділення є державною організацією, що здійснює державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, основним завданням якого є реалізація державної політики в цій сфері та збирання страхових внесків, капіталізованих платежів, коштів з інших джерел, передбачених Законом .
Відповідач зареєстрований як страхувальник у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Згідно з пунктом 2 статті 45 Закону України „Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” роботодавець як страхувальник повинен своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до вказаного Фонду.
Відповідно до статті 47 вищезазначеного Закону та пункту 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення страхових виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування внесків до Фонду.
Відповідно до Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковим боргом (недоїмкою) вважається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
До матеріалів справи позивачем додано копію складеної відповідачем розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 3 квартал 2006 року, в якому відображено, що заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків до Фонду (недоїмка) складає 119281,63 грн. Наявність недоїмки підтверджується також актом звірки розрахунків від 09.01.2007р., підписаним головним бухгалтером та начальником розрахункового бюро підприємства відповідача без зауважень та скріпленим печаткою державного підприємства дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (а.с.24).
З урахуванням присуджених до стягнення сум недоїмки за рішеннями господарського суду від 22.01.2004 р. по справі №15/33 та від 18.05.2006 р. по справі №10/51 заборгованість відповідача перед відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за період з 01.01.2006 р. по 01.10.2006 р. складає 39184,13 грн.
Докази сплати вказаної заборгованості в матеріалах справи відсутні, на вимогу господарського суду - не подано, тому позовні вимоги є обґрунтованими і повністю підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 160, 162, 163, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (Кіровоградська область, м. Долинська, р/р №26008420161830 в Кіровоградській філії АКБ "Укрсоцбанк", МФО 323293, код 04853709) на користь Долинського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Радянська, 153, р/р №37174400900001 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код 24717760) –39184,13 грн. заборгованості по несплачених страхових внесках до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за період з 01.01.2006 р. по 01.10.2006 р.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 19.01.2007 р.
Суддя С.В. Таран
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 364309 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Таран С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні