ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"28" жовтня 2013 р.Справа № 922/238/13-г
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кононовой О.В.
без виклику представників сторін
розглянувши заяву ОСОБА_1 про вирішення питання про повернення з держаного бюджету помилково сплаченого судового збору по справі № 922/238/13-г
за заявою ФОП ОСОБА_2, м. Світловодськ до ТОВ "Авантаж-ЛТД", м. Харків про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
В господарському суді Харківської області розглядалась справа № 922/238/13-г про банкрутство ТОВ "Авантаж-Лтд".
Ухвалою суду від 24.09.2013 р. було затверджено наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ліквідовано юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "Авантаж-ЛТД" (код 24123730) та провадження у справі припинено.
16.10.2013 р. до канцелярії господарського суду від ОСОБА_1 надійшла заява (вх. № 38460), в який останній просить суд вирішити питання щодо повернення ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, з бюджету помилково сплаченого за квитанцією № 52-19336 від 13 червня 2013 року судового збору у сумі 573,50 грн. з зазначенням, що в провадженні господарського суду Харківської області відсутні справи за позовом чи участю ОСОБА_1, в яких використовується квитанція № 52-19336 від 13.06.2013 року.
Заява обґрунтована тим, що ОСОБА_1, учасником TOB «Авантаж-ЛТД», 13.06.2013 р. була подана апеляційна скарга на ухвалу господарського суду Харківської області від 12.02.2013 року у справі № 922/238/13-г стосовно скасування введеної судом процедури розпорядження майном боржника - TOB «Авантаж-Лтд». До апеляційної скарги була додана квитанція № 52-19336 від 13.06.2013 року про сплату судового збору у сумі 573,50 грн. Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 21.06.2013 року у справі № 922/238/13-г, апеляційна скарга разом з доданими документами повернута ОСОБА_1 без розгляду у зв'язку зі сплатою судового збору за невірними реквізитами: судовий збір помилково сплачений на рахунок господарського суду Харківської області замість Харківського апеляційного господарського суду.
Дослідивши надану заяву, суд вважає за необхідне повернути її без розгляду заявникові, керуючись наступним.
Згідно частини другої статті 45 Бюджетного кодексу України, державна казначейська служба України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Частиною першою статті 7 Закону України "Про судовий збір" визначено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, що такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням);
5) закриття провадження у справі.
Тож у разі виникнення підстав, визначених статтею 7 Закону України "Про судовий збір", судовий збір повертається судом шляхом винесення відповідної ухвали.
У разі виникнення інших підстав, які не перераховані у ст. 7 Закону України "Про судовий збір", в тому числі сплати судового збору без подальшого звернення до суду і відповідно відсутності підстав для ухвалення судового рішення з питання повернення судового збору, кошти повертаються відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (далі - Порядок), затвердженого наказом Державного казначейства України від 10 грудня 2002 року N 226, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2002 року за N 1000/7288 (із змінами і доповненнями).
Порядок визначає процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету. Водночас дія цього Порядку не поширюється на операції з повернення коштів з бюджету за рішенням суду.
Так, відповідно до пункту 5 цього Порядку, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Подання надається до органу Державного казначейства України за формою, передбаченою відповідними спільними нормативно-правовими актами Державного казначейства України та органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів або в довільній формі на офіційному бланку установи, за підписом керівника установи або його заступників відповідно до їх компетенції з обов'язковим зазначенням такої інформації: 1) обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету; 2) найменування (П.І.Б.) платника; 3) ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ або реєстраційного номера облікової картки платника податків з ДРФО, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); 4) суми платежу, що підлягає поверненню; 5) дати та номера розрахункового документа, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Подання в довільній формі надається платником до органу Державного казначейства України разом із його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), який підтверджує перерахування коштів до бюджету.
Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Державного казначейства України, складається платником в довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування (П.І.Б.) платника, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ або реєстраційного номера облікової картки платника податків з ДРФО, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), адреси та номера контактного телефону одержувача, реквізитів рахунку одержувача коштів, суми платежу, що підлягає поверненню".
Отже, заява про повернення помилково перерахованого судового збору з державного бюджету повинна подаватися платником до органу Державного казначейства України у відповідності до прокоментованого Порядку.
За таких обставин, суд вважає за необхідне відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви (вх. № 38460) щодо винесення ухвали про повернення з бюджету помилково сплаченого судового збору, оскільки відсутні правові підстави для винесення судом ухвали про повернення помилково перерахованої суми судового збору з державного бюджету.
На підставі викладеного та керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви (вх. № 38460) щодо винесення ухвали про повернення з бюджету помилково сплаченого судового збору.
Повернути ОСОБА_1 оригінал квитанції № 52-19336 від 13.06.2013 року про сплату 573,50 грн.
Суддя Кононова О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2013 |
Оприлюднено | 09.01.2014 |
Номер документу | 36531872 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні