Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 січня 2014 року Справа № 805/324/14
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька, Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про сплату недоїмки №Ф-877 від 06 серпня 2013 року у сумі 9 991,19 грн., та скасування вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) Ф-5у від 29 листопада 2013 року у сумі 12 504,81 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
08 січня 2014 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька, Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про сплату недоїмки №Ф-877 від 06 серпня 2013 року у сумі 9 991,19 грн., та скасування вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) Ф-5у від 29 листопада 2013 року у сумі 12 504,81 грн.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУкраїни) передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як свідчать матеріали адміністративного позову, позивачем в порушення частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви не додані її копії та копії всіх документів, що приєднані до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів, а також до позовної заяви долучено документ про сплату судового збору у розмірі меншому, ніж встановлено законом.
Так, позивачем до позовної заяви доданий лише один примірник її копії та доданих до неї документів, однак позовні вимоги пред'явлені до двох відповідачів - управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька, Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
Також, до позовної заяви позивачем додана квитанція про сплату судового збору у розмірі 172,05 грн.
Водночас, згідно вимог частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового зборувстановлюється Законом України«Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, який набрав чинності 01 листопада 2011 року.
Законом України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
При цьому, відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Звернені до суду вимоги про скасування вимог про сплату боргу (недоїмки) - суб'єктів владних повноважень є майновими.
Отже, судовий збір повинен бути сплачений за ставкою передбаченою за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, обчисленого за правилами статті 4 Закону України «Про судовий збір», а саме в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з нормами частини другої статті 41 Бюджетного кодексу України до набрання чинності законом про Державний бюджет на поточний період діють норми Закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний рік.
Пунктом 4 частини другої статті 41 зазначеного Кодексу встановлено, що соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі прожитковий мінімум, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню, у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» станом на 01 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1 218,00 грн.
Зважаючи на викладене, суд зазначає, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 01 січня 2014 складає 1 218,00 гривень, від розміру якої й справляється судовий збір.
У позовній заяві позивач просить суд скасувати вимогу управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про сплату недоїмки №Ф-877 від 06 серпня 2013 року у сумі 9 991,19 грн., та вимогу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) Ф-5у від 29 листопада 2013 року у сумі 12 504,81 грн.
За даних обставин, 2 відсотки розміру майнових вимог є меншими ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1 827,00 грн.), та не перевищують 4 розмірів мінімальної заробітної сплати, тому позивачеві необхідно сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 182,70 грн.
Суд звертає увагу, що решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, позивачу під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 10,65 грн. (182,70 грн. -172,05 грн.), який необхідно сплачувати за наступними реквізитами: отримувач: - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЕДРПОУ - 38034015, рахунок - 31217206784005, банк - ГУКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, призначення платежу - «Судовий збір, код 35099148, п.3.1».
Підсумовуючи вищезазначене, позивачу під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду один примірник копії позовної заяви разом із доданими до неї документами, необхідний для направлення одному із відповідачів, а також надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 10 грн. 65 коп., який необхідно сплачувати за вищезазначеними реквізитами.
Враховуючи вищевикладене, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Частиною 1 статті 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька, Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про сплату недоїмки №Ф-877 від 06 серпня 2013 року у сумі 9 991,19 грн., та скасування вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) Ф-5у від 29 листопада 2013 року у сумі 12 504,81 грн., - залишити без руху і встановити строк до 03 лютого 2014 року для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду у випадках, передбачених законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко О.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2014 |
Оприлюднено | 27.01.2014 |
Номер документу | 36792063 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зінченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні