ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 січня 2014 року Справа № 17/5005/2358/2012 (10/5005/16412/2011(32/253-10)
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддівКравчука Г.А., Мачульського Г.М. (доповідач), Полянського А.Г., розглянувши заявуПриватного підприємства "Авеню" у справі№17/5005/2358/2012(10/5005/16412/2011(32/253-10) Господарського судуДніпропетровської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "АТБ-Маркет" до 1. Приватного підприємства "Авеню" 2. Дніпропетровської обласної громадської організації "ГРАД - Громадський актив Дніпропетровщини 3. Громадської організації "Форум порятунку Дніпропетровська" простягнення суми, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалами Вищого господарського суду України від 29.11.2013р. касаційні скарги Приватного підприємства "Авеню" та ОСОБА_4 на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 24.10.2013р. повернуті на підставі пункту 2 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалами Вищого господарського суду України від 25.12.2013р. касаційні скарги Приватного підприємства "Авеню" та ОСОБА_4 на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 24.10.2013р. повернуті на підставі пунктів 3, 4, 5 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Приватне підприємство "Авеню" звернулося до Вищого господарського суду України з заявою про повернення судового збору в розмірі 1720,50 грн.
Приписами пункту другого частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду, зокрема, в разі повернення заяви або скарги.
З положень п.2, з урахуванням пункту 2.21., постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" вбачається, що, сплата судового збору має підтверджуватись тільки оригіналами відповідних документів (платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою), а копії цих документів, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Таким чином, необхідною умовою і для повернення судового збору є подання оригіналу платіжного документу, яким підтверджується здійснення перерахування відповідної суми коштів.
При цьому слід зазначити, що однією з підстав повернення останніх двох касаційних скарг Приватного підприємства "Авеню" та ОСОБА_4 в ухвалах Вищого господарського суду України від 25.12.2013р. було вказано те, що до скарги Приватного підприємства "Авеню" додана копія примірника платіжного доручення №587 від 11.11.2013р. про сплату 860,25 грн. судового збору за подання касаційної скарги, а до касаційної скарги ОСОБА_4 додана копія примірника платіжного доручення №588 від 11.11.2013р. про сплату 860,25 грн. судового збору за подання касаційної скарги, що свідчило про неналежність поданих доказів для підтвердження сплати сум судового збору.
Як вбачається до заяви про повернення сум судового збору додано копії платіжних доручень, з огляду на наступне.
В Указівках щодо заповнення реквізитів розрахункових документів на паперових носіях, їх реєстрів і заяви про відкриття акредитива (додаток 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. N22) зазначені такі вимоги щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, зокрема, в крайньому лівому куті платіжного доручення повинні міститись підписи платника (ставляться підписи (підпис) відповідальних осіб (відповідальної особи), які вповноважені розпоряджатися рахунком і зразки підписів заявлених банку платника в картці із зразками підписів і відбитка печатки), а в крайньому правому - дата виконання (зазначаються число, місяць та рік списання коштів з рахунку платника цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число зазначається цифрами ДД, місяць - словами, рік - цифрами РРРР, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку).
Статтею 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним цифровим підписом автора. Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу. Електронна копія електронного документа засвідчується у порядку, встановленому законом. Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.
Відтак, засвідчена паперова форма електронного документа є копією документа.
Як вбачається з поданих копій платіжних доручень, в крайньому правому куті реквізит "дата виконання" та реквізит "підписи платника" надруковані за допомогою технічних пристроїв.
Штамп банку голубого кольору, що знаходиться у кінці документу, свідчить про те, що копія цього документу завірена.
Таким чином подані копії електронних документів не можуть бути підставою для задоволення заяви.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 44, 86 Господарського процесуального кодексу України Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В :
Заяву Приватного підприємства "Авеню" повернути без розгляду.
Головуючий суддя Г.А. Кравчук
Судді Г.М. Мачульський
А.Г. Полянський
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 30.01.2014 |
Номер документу | 36870936 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні