Постанова
від 13.07.2006 по справі 18/199
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18/199

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

ПОСТАНОВА

 "13" липня 2006 р.                                                  Справа № 18/199

За позовом Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі

16500, м. Бахмач, вул. Пушкіна, 2

До Колективного підприємства „Агро-Транс-Норд” Бахмацької районної громадської організації інвалідів –залізничників та інвалідів –аграріїв „Вікторія”

16500, м. Бахмач, вул. Тинницька, 14

про   стягнення 277 грн. 54 коп.

                                                                                     Суддя   А.С.Сидоренко

Секретар судового засідання І.В.Морська

Представники сторін:

Від позивача: Міщан О.М. –гол. спец-т –юрис-т, дов. № 1472/07 від 27.06.2006р. (в судовому засіданні 29.06.2006р)

Від відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Управлінням Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі (надалі –позивач) заявлено адміністративний позов до Колективного підприємства „Агро-Транс-Норд” Бахмацької районної громадської організації інвалідів –залізничників та інвалідів –аграріїв „Вікторія”  (надалі –відповідач) про стягнення 107,54 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 170,00 грн. штрафних санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків у строки, визначені законодавством.

До початку судового засідання 13.07.2006р. Позивачем надіслано письмове клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач письмових заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився.

Оскільки відповідач повідомлявся належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень № 41357 та № 362516, неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:

Згідно ст. 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. № 1058-ІV (далі Закон № 1058) страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 15 Закону № 1058 платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.

Статтею 14 Закону № 1058 визначено коло страхувальників, зокрема якими, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідач зареєстрований в якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за № 0655.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058 страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Даний обов'язок відповідачем не виконано і за ним рахується заборгованість по сплаті страхових внесків за березень 2006р. в сумі 107,54 грн., яка підтверджується розрахунком суми страхових внесків за березень 2006 року, а також картками особового рахунку.

Згідно ч. 2 ст. 106 Закону № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно абз. 1-3 ч. 3 ст. 106 Закону № 1058 територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На підставі викладеного, 04.05.2006р. позивачем було направлено відповідачу вимогу Ю-64 від 03.05.2006р. про сплату 798,46 грн. недоїмки, 202,43 грн. штрафних санкцій та 20,43 грн. пені. Вимогу вручено відповідачу 05.05.2006р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення № 93.

Згідно абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону № 1058 у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Оскільки відповідач добровільно визначену вимогою суму не сплатив, саму вимогу не оскаржив, позивач звернувся з відповідною позовною заявою до господарського суду.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058 страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Пунктом 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 (надалі - Інструкція), платники страхових внесків щомісяця складають у двох   примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції. Оригінал розрахунку  подається платником до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника. Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного  фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному   місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Платники страхових внесків мають право не пізніше ніж за 10 днів до  закінчення строку подання документів надіслати їх органу Пенсійного фонду поштою з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України.

Розрахунок подається  платником  незалежно  від  стану його фінансово-господарської діяльності (п.11.13 Інструкції).

В порушення вищевказаних вимог, відповідачем не подані розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за березень 2006 року.

Відповідно до підпункту 5 частини 9 ст. 106 Закону № 1058 виконавчі органи Пенсійного фонду України застосовують штрафні санкції за неподання,   несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання  недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого  обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей,  звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 13 –15 ст. 106 Закону № 1058 визначено, що про нарахування пені та накладення штрафів,  передбачених частинами  дев'ятою  і  десятою  цієї   статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку,  встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих  днів  із  дня  їх  винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені  та  штрафів,  передбачених  частинами  дев'ятою  і десятою цієї статті,  підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.

У разі якщо страхувальник отримав рішення про нарахування пені та  накладення  штрафу,  передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, і не сплатив зазначені в них суми фінансових санкцій протягом десяти робочих днів,  а також не оскаржив це рішення чи не повідомив у цей строк відповідний виконавчий орган  Пенсійного фонду про його оскарження, воно передається для  виконання державній виконавчій службі та страхувальнику.

Суми пені та фінансових санкцій,  застосованих  за  порушення порядку  та  строків  обчислення,  нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж  порядку,  що  й  недоїмка  із  сплати страхових внесків.

Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Враховуючи вищевикладені приписи чинного законодавства, начальником управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі було винесено рішення № 89 від 21.03.2006р. про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 170,00 грн. за неподання розрахунку сум страхових внесків у строки, визначені законодавством.

Дане рішення було отримане відповідачем 04.04.2006р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення № 1314.

Оскільки відповідач добровільно визначену рішенням суму штрафних санкцій не сплатив, саме рішення не оскаржив, позивач звернувся з відповідною позовною заявою до господарського суду.

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.     

Керуючись ст. ст. 1, 14, 15, 17, 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст. ст. 94, 158 – 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Колективного підприємства „Агро-Транс-Норд” Бахмацької районної громадської організації інвалідів –залізничників та інвалідів –аграріїв „Вікторія”, м. Бахмач, вул. Тинницька, 14 (р/р 260076318 в ЧОД АППБ „Аваль”, м. Новгород-Сіверський, МФО 353348, код 32991823) на користь управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі, м. Бахмач, вул. Пушкіна, 2 (р/р 2560330304301 в Бахмацькому відділенні ВАТ “Державний ощадний банк”, МФО 343013, код 14248270) заборгованість в сумі 107 грн. 54 коп. та штрафні санкції в сумі 170 грн. 00 коп.

Дана постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів  оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                  (підпис)                               А.С.Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення13.07.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу36882
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —18/199

Судовий наказ від 14.10.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Овсяннікова О.В.

Судовий наказ від 10.12.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.В. Овсяннікова

Рішення від 03.10.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Овсяннікова О.В.

Ухвала від 01.09.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Овсяннікова О.В.

Ухвала від 13.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 02.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Постанова від 20.04.2011

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Нєсвєтова Н.М.

Рішення від 23.12.2010

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А. Ю.

Рішення від 18.11.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

Овсяннікова О.В.

Ухвала від 04.11.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

Овсяннікова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні