УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2014 р.Справа № 820/9943/13-а Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Донець Л.О.
Суддів: Зеленського В.В. , Мельнікової Л.В.
за участю секретаря судового засідання Співак О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Виконовчої дирекції Харківського обласного відділеня фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 19.11.2013р. по справі № 820/9943/13-а
за позовом Дитячо-юнацької спортивної школи смт. Комсомольське
до Виконовчої дирекції Харківського обласного відділеня фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
про визнання дій незаконними та скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
17.10.2013 року, Дитячо - юнацька спортивна школа смт. Комсомольське(далі-позивач,ДЮСШ), звернулася до суду з позовом до Виконавчої дирекції Харківського обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності(далі- відповідач,Фонд) про визнання дій виконавчої дирекції Харківського обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності незаконними та скасувати рішення №134-03-04-КРВ від 19.08.2013 року про повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням) та застосування фінансових санкцій.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 19.11.2013 року №820/9943/13-а задоволено частково позов.
Скасовано рішення №134-03-04-КРВ від 19.08.2013 року Фонду про повернення коштів використаних неправомірно (не за цільовим призначенням), та застосування фінансових санкцій.
Відповідач не погодившись з рішенням суду першої інстанції подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 19.11.2013 року по справі № 820/9943/13-а та прийняти нову постанову якою відмовити позивачу у задоволенні вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної інстанції відповідач посилається на порушення норм матеріального та процесуального права судом першої інстанції.
Вважає,що судом не надано належної оцінки обставинам справи.
Зокрема, безпідставними та протизаконними є дії щодо оплати праці працівників ДЮСШ,які не відповідають вимогам п.2.5.1,п. 2.5, Постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 31.07.2012 року № 44(далі - Порядок № 44) та п. 31 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу,затвердженого Постановою КМУ від 05.11.2008 року № 993/
Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріли справи, вважає,що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що працівниками відповідача була проведена перевірка правомірного (цільового) використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у позивача про що був складений акт № 62 від 02.08.2013 року.
Порушення,що були виявлені і за результатами перевірки склали у порушенні правильності укомплектованості штату відповідно до спеціалізації позивача а саме: cтатті 48 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами ,зумовленими похованням" від 18.01.2001 року №2240; п.2.5.1 Порядку № 44 та п. 31 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу,затвердженого Постановою КМУ від 05.11.2008 року № 993,а саме:
тренер-викладач з плавання II категорії ОСОБА_1 прийнята на посаду згідно наказу від 01.10.2004 року без вищої освіти фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр", "спеціаліст", "магістр", що фактично призвело до нецільового використання коштів Фонду у розмірі 23642,97 грн.(з яких страхові кошти - 15761,98 грн, штраф за порушення порядку цільвого використання страхових коштів - 7880,99 грн.).
За результатами перевірки було ухвалено рішення №134-03-04-КРВ від 19.08.2013 року про повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з наступних підстав.
Відповідно до статті 48 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240, за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл в порядку, визначеному правлінням Фонду.
Порядок часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 31.07.2012р. № 44 визначає умови часткового фінансування ДЮСШ за рахунок коштів Фонду.
До початку часткового фінансування виконавчою дирекцією Харківського обласного відділення Фонду ДЮСШ, відповідно до п.1.5 Порядку № 44 правлінням Фонду Харківського обласного відділення було прийняте рішення щодо здійснення часткового фінансування ДЮСШ на підставі наступних документів: копії Статуту ДЮСШ;- довідки установи банку про відкриття поточного рахунку ДЮСШ або довідки органу Державної казначейської служби України про відкриття ДЮСШ спеціального реєстраційного рахунку (якщо ДЮСШ є бюджетною установою); копії Звіту дитячо-юнацької спортивної школи (спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву) (форма N 5-ФК) за попередній рік, складеного за формою, затвердженою наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 05 червня 2006 року N 1861 "Про затвердження форм звітності N 5-ФК, N 5-ФК (зведена) про діяльність дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву та Інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 червня 2006 року 3aN 741/12615; копії штатного розпису працівників ДЮСШ, також було надано оригінал для звірки; - інформації про спеціалізацію ДЮСШ за видами спорту та чисельність вихованців; - копії плану навчально-тренувальної роботи ДЮСШ на наступний рік.
З урахуванням зазначеного штатного розпису ДЮСШ надано проект кошторису до Фонду.
Відповідно до пункту 2.2. Порядку №44 правління Фонду Харківського обласного відділення на підставі наданих проектів кошторисів визначено перелік ДЮСШ та обсяги їх часткового фінансування за рахунок коштів Фонду в наступному фінансовому році. До переліку включено ДЮСШ смт.Комсомольське з обсягом фінансування на оплату праці, згідно наданого кошторису.
Встановлено, що згідно положень пункту 2.3. Порядку №44, після затвердження правлінням відділення Фонду обсягу часткового фінансування ДЮСШ, кошториси для погодження подавались до виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду (в т.ч. ДЮСШ смт. Комсомольське).
Отже,колегія суддів вважає,що відповідачем було затверджено та погоджено, кошторис ДЮСШ смт.Комсомольське, підставою для складання якого був штатний розпис з даними про освіту тренерів - викладачів.
Як на підставу для прийняття оскаржуваного рішення відповідач вказує відсутність у ОСОБА_1, тренера - викладача, вищої освіти за спеціальністю фізичне виховання і спорт.
Свої доводи відповідач обумовлює вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 року №993 "Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу ".
Згідно з п.31 згаданої вище постанови КМУ від 05 листопада 2008 року N 993 (далі - Положення № 993), тренером-викладачем спортивної школи може бути особа, що має високі моральні якості, вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр", "спеціаліст" чи "магістр".
Матеріали справи свідчать,що ОСОБА_1, має другу категорію тренера - викладача, працює в ДЮСШ смт. Комсомольське з 2004р. тобто, до вступу в дію вимог Положення N 993. В періоді, який перевірявся вона фактично виконувала роботу тренера - викладача з плавання відповідно до покладених на нього службових обов'язків, на підставі документів що свідчать про професійну придатність.
На час прийняття ОСОБА_1 на посаду тренера-викладача вимоги до її освіти у вигляді вищої освіти з фізичної культури і спорту діюче законодавство не вимагало.
Отже,виходячи з вищевказаного колегія суддів вважає рішення №134-03-04-КРВ від 19.08.2013 року Фонду винесено з порушенням норм чинного законодавства України оскільки Положення п.31 про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженому Постановою № 993 не розповсюджуються на ОСОБА_1, у зв'язку з тим, що остання була прийнята на роботу в 2004 році, тобто до вступу в дію даної постанови.
Колегія суддів вважає,що судом першої інстанції було обґрунтовано задоволено зазначені вимоги.
Апеляційна скарга не містить підстав для спростувань викладених висновків.
Відповідно до ч.1ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
На підставі п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Отже колегія суддів дійшла висновку, що ухвала суду першої інстанції не підлягає скасуванню, а апеляційна скарга - задоволенню
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Виконовчої дирекції Харківського обласного відділеня фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 19.11.2013р. по справі № 820/9943/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Донець Л.О. Судді Зеленський В.В. Мельнікова Л.В.
Повний текст виготовлено 31.01.2014р.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2014 |
Оприлюднено | 08.02.2014 |
Номер документу | 37027235 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Донець Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні