cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
10 лютого 2014 року Справа № 910/18826/13
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Черкащенка М.М.-головуючий, Жукової Л.В. (доповідач), Нєсвєтової Н.М,, розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "РМ-Інвест" на рішеннягосподарського суду міста Києва від 26.11.2013 р. та постановуКиївського апеляційного господарського суду від 15.01.2014 р. у справі № 910/18826/13 господарського суду міста Києва за позовомприватного підприємства "МК-ПАК" дотовариства з обмеженою відповідальністю "РМ-Інвест" простягнення 179 233,69 грн. ВСТАНОВИВ:
Подана товариством з обмеженою відповідальністю "РМ-Інвест" касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу, або її уповноваженим представником.
Згідно із ст. 28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Згідно з ч. 2 ст. 36 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Ксерокопія довіреності завіряється у відповідності до Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, яким затверджено Національний стандарт України Державної уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003", чинний з 01.09.2003. Пунктом 5.27 цього стандарту визначено порядок засвідчення копій документів, а саме: відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати.
Касаційна скарга підписана Ікрановим О.А. без подання належних доказів наявності у даної особи відповідних повноважень. Додана до касаційної скарги ксерокопія довіреності б/н від 20.12.2013 р., в порушення вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, не засвідчена належним чином, а відтак не може підтверджувати повноваження Ікранова О.А. на підписання касаційної скарги та не надає право ставити підпис на документах на дату звернення з касаційною скаргою. Таким чином, скаржником не надані належні докази повноважень Ікранова О.А. до касаційної скарги, що є підставою для повернення касаційної скарги на підставі п. 1 ч. 1 ст. статті 111 3 ГПК України.
Керуючись ст. 86, пунктом 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "РМ-Інвест" повернути скаржнику.
Головуючий: Черкащенко М.М.
Судді: Жукова Л.В.
Нєсвєтова Н.М.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2014 |
Оприлюднено | 12.02.2014 |
Номер документу | 37092747 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Жукова Л.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні