ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
12 лютого 2014 року м. Київ К/800/7146/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Голяшкін О.В., перевіривши касаційну скаргу Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Елевер» Гайчева А.П. на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2012 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року у справі за позовом Прокурора Баштанського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Елевер» про стягнення штрафних санкцій в сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Елевер» Гайчева А.П. на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2012 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року у справі №2а-8199/11/1470.
Касаційна скарга не відповідає вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі зазначаються ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає касаційну скаргу, та осіб, які беруть участь у справі, а також їх номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Також, відповідно до ч.4 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Скаржником у касаційній скарзі не зазначено позивача у справі - Прокурора Баштанського району Миколаївської області та його поштову адресу, до касаційної скарги не додано документу, що підтверджує повноваження Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Елевер» Гайчева А.П., який підписав касаційну скаргу.
Крім того, скаржником пропущено строк касаційного оскарження.
Відповідно до ч.2 ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до ч.5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року прийнята у порядку письмового провадження.
Як встановлено ч.3 ст.197 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо справа була розглянута в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, то копія рішення суду апеляційної інстанції надсилається особам, які беруть участь у справі, протягом трьох днів з моменту підписання постанови або ухвали суду апеляційної інстанції.
Скаржником до касаційної скарги не надано доказів щодо направлення копії оскаржуваного рішення відповідно до ст.197 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.4 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
На підтвердження поважності пропуску процесуального строку скаржнику слід надати належні докази, якими у даному випадку можуть бути: докази звернення (або неможливості звернення) до суду апеляційної інстанції про отримання копії оскаржуваного рішення, довідка суду апеляційної інстанції про направлення копії ухвали апеляційного адміністративного суду сторонам в порядку ч.3 ст.197 КАС України, а також будь-які інші докази, якими б підтверджувалась поважність пропуску строку касаційного оскарження рішень судів першої та апеляційної інстанції.
Отже, скаржником касаційна скарга подана після закінчення строків, встановлених ст.ст.212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про поновлення цього строку не порушує, доказів поважності пропуску процесуального строку не надано.
Виходячи з наведеного касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Елевер» Гайчева А.П. на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2012 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року у справі №2а-8199/11/1470 залишити без руху.
Надати Голові ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Елевер» Гайчеву А.П. 30 днів з моменту отримання ухвали для усунення вказаних недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Голяшкін
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2014 |
Оприлюднено | 25.02.2014 |
Номер документу | 37300188 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Голяшкін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні