Справа № 0907/2-4261/2011
Провадження № 2/344/1154/14
У Х В А Л А
27 лютого 2014 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої - судді Польської М.В.
при секретарі c/з Дзюбак Х.Б..
за участю позивача ОСОБА_2, представника позивача ОСОБА_3, представника відповідача Тютюнника М.Б.,
ознайомившись з заявою представника ТОВ «Будінвестсервіс» про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2, який діє від імені ОСОБА_5, до ТОВ «Будінвестсервіс» про визнання права власності на нерухоме майно, стягнення неустойки (пені) за несвоєчасне виконання умов договору та за зустрічним позовом ТОВ «Будінвестсервіс» до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості по договору, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ТОВ «Будінвестсервіс» про визнання права власності.
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 07.11.2012 року було об'єднано в одне провадження позовні вимоги ОСОБА_2, який діє від імені ОСОБА_5 до ТОВ «Будінвестсервіс» про визнання права власності на нерухоме майно та зустрічні позовні вимоги ТОВ «Будінвестсервіс» до ОСОБА_5 про стягнення з ОСОБА_5 заборгованості по договору.
Представником ТОВ «Будінвестсервіс» також подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій заявник просить забезпечити позов шляхом заборони ОСОБА_5 вчиняти будь-які дії щодо відчуження трьохкімнатної квартири АДРЕСА_1.
В судовому засіданні 27 лютого 2014 року представник ТОВ «Будінвестсервіс» підтримав заявлене клопотання про забезпечення позову.
ОСОБА_2 та його представник проти задоволення заяви про забезпечення позову заперечили.
Згідно з частиною 1 статті 151 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Відповідно до пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року «Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів».
Однак, заявником не подано суду доказів щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_5 вчиняти будь-які дії щодо відчуження трьохкімнатної квартири АДРЕСА_1 та що невжиття таких заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги ч. 3 ст. 152 ЦПК України щодо співмірності виду забезпечення заявленому позову, суд дійшов висновку, що в заяві про забезпечення позову слід відмовити.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 151-153 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви представника ТОВ «Будінвестсервіс» про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2, який діє від імені ОСОБА_5, до ТОВ «Будінвестсервіс» про визнання права власності на нерухоме майно, стягнення неустойки (пені) за несвоєчасне виконання умов договору та за зустрічним позовом ТОВ «Будінвестсервіс» до ОСОБА_5 про стягнення заборгованості по договору - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський міський суд.
Суддя Польська М.В.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2014 |
Оприлюднено | 04.03.2014 |
Номер документу | 37395315 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Максимчин Ю. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні