cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"05" березня 2014 р. справа №903/426/13 Суддя господарського суду Волинської області Войціховський В.А., при секретарі судового засідання Потоцькій А.О.,
за участю:
Григор'єв В.В. - ліквідатор
Романік Т.М. - головний державний інспектор юридичного відділу Луцької ОДПІ (дов. №147 від 11.11.2013р.)
розглянувши в судовому засіданні
клопотання арбітражного керуючого - ліквідатора Григор'єва Валерія Васильовича
про продовження строку ліквідаційної процедури
у справі
за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області, м. Луцьк
до приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК", м. Луцьк
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 29.04.2013р. було порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" (м. Луцьк, вул. Ковельська, 62/25, код ЄДРПОУ 35594259), введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна підприємства призначено арбітражного керуючого Кравчука Г.П.
Постановою господарського суду від 05.09.2013р. процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" було припинено, визначене підприємство визнано банкрутом та відкрито його ліквідаційну процедуру строком на шість місяців, ліквідатором підприємства призначено арбітражного керуючого Григор'єва Валерія Васильовича, зобов'язано ліквідатора подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання ПП "ТД "КАМАК" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута, подати їх до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.
Оголошення про визнання ПП "Торговий дім "КАМАК" банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури було опубліковане в офіційному друкованому органі - газеті "Голос України" №173 (5673) від 18.09.2013р.
У встановлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" двохмісячний термін з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури до господарського суду заяви про визнання грошових вимог до боржника від кредиторів не надходили.
Ухвалою суду від 25.11.2013р. у справі було визначено, що особи, вимоги яких до боржника заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу, погоджено попередній звіт ліквідатора приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" Григор'єва В.В., а також зобов'язано ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, встановлений постановою господарського суду Волинської області від 05.09.2013р., за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований остаточний звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, акти оцінки майна, відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси, договори купівлі-продажу майна банкрута та акти приймання передачі майна, остаточний реєстр вимог кредиторів з доказами про розміри задоволених вимог кредиторів, докази про закриття рахунків в банківських установах, копії повідомлень органу державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута, забезпечити збереженість архівних документів банкрута, які підлягають обов'язковому зберіганню, ліквідаційний баланс банкрута та пояснювальну записку до нього.
04 березня 2014 року ліквідатор Григор'єв В.В. звернувся до господарського суду із заявою від 04.03.2014р. №01-12/21 про продовження строку ліквідаційної процедури. Клопотання ліквідатора обґрунтоване об'єктивними причинами та неможливістю завершити ліквідаційну процедуру банкрута в строк, визначений постановою суду від 05.09.2013р.
Ухвалою суду від 04.03.2014р. відповідне клопотання ліквідатора було призначене до розгляду в судовому засіданні.
Присутній в засіданні суду ліквідатор Григор'єв В.В. клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури ПП "Торговий дім "КАМАК" підтримав, просить суд його задовольнити та продовжити строки ліквідаційної процедури підприємства-банкрута на шість місяців.
Присутня в судовому засіданні представник кредитора - Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області питання щодо можливості продовження строку ліквідаційної процедури віднесла на розсуд суду.
За наслідками розгляду заяви ліквідатора Григор'єва В.В. судом встановлено, що на день подання клопотання арбітражним керуючим здійснюється аналіз отриманих відомостей на предмет дослідження ознак неплатоспроможності банкрута (доведення до банкрутства, фіктивне банкрутство), вивчається питання стосовно наявності підстав та подальшої можливості реалізації ліквідатором свого права стосовно заявлення вимог до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства, здійснюються заходи по підготовці документації банкрута для її подальшої передачі до архіву.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI (далі - Закон про банкрутство), господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Згідно ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
У відповідності до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також постанови господарського суду від 05.09.2013р. ліквідатором вчинялись дії на виконання заходів ліквідаційної процедури, що також знайшло своє відображення в ухвалі суду від 25.11.2013р.
За змістом ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців.
З матеріалів даної справи вбачається, що визначений постановою від 05.09.2013р. шестимісячний строк ліквідаційної процедури у справі про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" закінчується 05.03.2014р.
У п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009р. "Про судову практику в справах про банкрутство" визначено, що ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте, невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.
Згідно із ст. 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Таким чином, оскільки всі необхідні заходи, що є обов'язковими для здійснення в ліквідаційній процедурі банкрута ліквідатором в межах строку ліквідаційної процедури в повному обсязі не виконано, а відтак, не подано господарському суду на розгляд та затвердження звіт ліквідатора з додатками та ліквідаційний баланс банкрута у відповідності до ст. 46 Закону про банкрутство, господарський суд визнає клопотання ліквідатора обґрунтованим та продовжує строк ліквідаційної процедури та строк повноважень ліквідатора згідно резолютивної частини ухвали суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 37, 38, 41, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора Григор'єва Валерія Васильовича про продовження строку ліквідаційної процедури у справі про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" задовольнити.
2. Строк ліквідаційної процедури боржника - приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" (м. Луцьк, вул. Ковельська, 62/25, код ЄДРПОУ 35594259) та повноваження ліквідатора Григор'єва Валерія Васильовича у даній справі продовжити до 05 вересня 2014 року.
3. Зобов'язати ліквідатора Григор'єва В.В. відповідно до статей 41-46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, встановлений постановою господарського суду Волинської області від 05.09.2013р., за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований остаточний звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, акти оцінки майна, відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси, договори купівлі-продажу майна банкрута та акти приймання передачі майна, остаточний реєстр вимог кредиторів з доказами про розміри задоволених вимог кредиторів, докази про закриття рахунків в банківських установах, копії повідомлень органу державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута, забезпечити збереженість архівних документів банкрута, які підлягають обов'язковому зберіганню, ліквідаційний баланс банкрута та пояснювальну записку до нього.
4. Примірник ухвали суду для відома направити:
- Луцькій ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинської області;
- ліквідатору Григор'єву В.В.;
- сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області.
Суддя В.А. Войціховський
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2014 |
Оприлюднено | 06.03.2014 |
Номер документу | 37473862 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні