ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"28" березня 2014 р. справа № 903/426/13 Суддя господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши
клопотання арбітражного керуючого - ліквідатора Григор'єва В.В.
про витребування у державного реєстратора реєстраційної служби Луцького районного управління юстиції Волинської області - реєстраційної справи приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК"
у справі за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області, м. Луцьк
до приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК", м. Луцьк
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 29.04.2013р. було порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" (м. Луцьк, вул. Ковельська, 62/25, код ЄДРПОУ 35594259).
Постановою суду від 05.09.2013р. процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" було припинено, визначене підприємство визнано банкрутом та відкрито його ліквідаційну процедуру строком на шість місяців, ліквідатором підприємства призначено арбітражного керуючого Григор'єва Валерія Васильовича, зобов'язано ліквідатора після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс банкрута, подати їх до суду для розгляду і затвердження.
Ухвалою господарського суду від 05.03.2014р. строк ліквідаційної процедури боржника -приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" за клопотанням ліквідатора Григор'єва В.В. було продовжено до 05 вересня 2014 року.
27 березня 2014 року ліквідатор Григор'єв В.В. звернувся до суду із клопотанням №01-12/31 від 25.03.2014р. в котрому просить суд розглянути питання відносно витребування від державного реєстратора Луцького районного управління юстиції Волинської області реєстраційної справи приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК".
В обґрунтування зазначеної заяви ліквідатором засвідчується, що на даний час арбітражним керуючим здійснюється аналіз отриманих відомостей на предмет дослідження ознак неплатоспроможності банкрута (доведення до банкрутства, фіктивне банкрутство), вивчається питання стосовно наявності підстав та подальшої можливості реалізації ліквідатором свого права стосовно заявлення вимог до третіх осіб, які відповідно до законодавства можуть нести субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства.
Згідно ч. 2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство) ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
Виходячи з приписів ст. 41 Закону про банкрутство в процесі ліквідаційної процедури ліквідатор виявляє та повідомляє кредиторів банкрута, здійснює пошук майна та будь-яких активів підприємства-банкрута, в тому числі можливих активів боржника по реєстрах обтяжень.
Згідно із ст. 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Статтею 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що державний реєстратор після внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця зобов'язаний сформувати реєстраційну справу.
Відповідно, в реєстраційній справі зберігаються реєстраційні картки даної юридичної особи, протоколи зборів учасників, договори купівлі-продажу часток в статутному капіталі, заяви про вихід зі складу учасників, статути, тощо.
Стаття 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачає, що витребування документів з реєстраційних справ здійснюється на підставі судового рішення.
Враховуючи викладене з метою повного та всебічного розгляду справи про банкрутство приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК", встановлення всіх істотних обставин справи, господарський суд вважає за необхідне витребувати від державного реєстратора Луцького районного управління юстиції Волинської області реєстраційну справу ПП "Торговий дім "КАМАК".
Згідно ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється не лише вказаним Законом, а і Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду. Статтею 115 Господарського процесуального Кодексу України визначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ст.ст. 4, 4 5 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Керуючись ст.ст. 2, 41, 42, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року №4212-VI, ст.ст. 11, 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", ст.ст. 4, 4 5 , 36, 38, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Зобов'язати державного реєстратора Луцького районного управління юстиції Волинської області (м. Луцьк, вул. Січова, 22а) надати господарському суду Волинської області реєстраційну справу приватного підприємства "Торговий дім "КАМАК" (м. Луцьк, вул. Ковельська, 62/25, код ЄДРПОУ 35594259) .
Суддя В. А. Войціховський
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2014 |
Оприлюднено | 31.03.2014 |
Номер документу | 37883692 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні