Рішення
від 22.05.2009 по справі 32/168-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

32/168-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

  

21.05.09р.

Справа № 32/168-08

За позовом : Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Прогрес”,                с. Миколаївка

До : Миколаївської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області ,                            с. Миколаївка

Про : визнання права власності та т.і.                                                                                                                    

                                                           Суддя Васильєв О.Ю.

ПРЕДСТАВНИКИ :

Від позивача : Донченко О.С. ( дов. № 71 від 05.11.08 р.)  ;

Від відповідча : Крючков В.М. ( сільський голова ), Акастьолова Л.П. ( дов. № 237 від             05.11.08 р.) ;

СУТЬ СПОРУ :

           Позивач звернувся з позовом  до відповідача і з урахуванням уточнень від 14.11.08 р. просить суд : визнати незаконним рішення Миколаївської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області № 8 від 27.04.07 р. „Про визнання права власності на будівлю контори в с. Миколаївка, вул. Авангардівська № 17” ; визнати недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно , видане 20.06.07 р. виконавчим комітетом Миколаївської сільської ради на не житлову будівлю контори загальною площею 438,2 кв.м. ,яка розташована за адресою : с. Миколаївка, вул. Авангардівська № 17 ; визнати за СТОВ „Прогрес” право власності на не житлову будівлю контори загальною площею 438,2 кв.м. ,яка розташована за адресою : с. Миколаївка, Софіївського району Дніпропетровської області, вул. Авангардівська , будинок 17. Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на ту обставину , що спірне нерухоме майно було передано позивачу КСП „Прогрес” в процесі реорганізації .

  Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує , зазначаючи у відзиві на позов , що передача активів від КСП „Прогрес” до СТОВ „Прогрес” для погашення кредиторської заборгованості була здійснена з порушенням вищезазначеного „Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств”. Надані позивачем в обґрунтування позовних вимог про визнання за СТОВ „Прогрес” документи ( акти приймання-передачі ) викликають у відповідача сумнів стосовно їх відповідності оригіналу. Окрім того Миколаївська сільська рада стверджує , що спірна будівля контори використовувалась сільрадою починаючи з 1973 року та перебуває у власності сільської ради починаючи з липня 1992 р. - на підставі Рішення десятої сесії ХХІ скликання Софіївської районної ради народних депутатів „Про управління об'єктами районної комунальної     власності ” .

  Дослідивши матеріали справи , заслухавши пояснення представників сторін , господарський суд , -

ВСТАНОВИВ :

 Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги посиланням  на наступні обставини : відповідно до протоколу №4 від 02 липня 2000 року проведення загальних зборів уповноважених членів КСП „Прогрес” по виділенню в натурі земельних та майнових часток єдиним земельним масивом та єдиним майновим комплексом через уповноважених від кожної групи людей та залишення майна за КСПІ „Прогрес” для погашення кредиторської заборгованості; об'єкт нерухомості - будівля контори, розташована за адресою: с. Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області. вул. Авангардівська , залишений за КСП „Прогрес” для погашення кредиторської заборгованості (т.1, а.с. 26-31). Відповідно до протоколу №8 від 07 липня 2000 року засідання комісії по реформуванню про затвердження виділеного майна та погашення кредиторської заборгованості КСП „Прогрес”, для погашення кредиторської заборгованості виділено будівлю контори, розташовану за адресою: с. Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області, вул. Авангардівська , вартістю 96 926,50 грн. ( т.1, а.с. 32-35 )

Відповідно до статуту Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Прогрес” ( затвердженого протоколом №1 від 25 вересня 2000 року загальних зборів учасників СТОВ „Прогрес”, зареєстрованого Софіївською районною державною адміністрацією, реєстраційна справа №04052399Ю0010120 від 28 вересня 2000 року)  СТОВ „Прогрес” с юридичним правонаступником колишньою Колективного сільськогосподарського підприємства „Прогрес” в тій частині майна, яке передано за розподільчим балансом з колективного сільськогосподарського підприємства „Прогрес” па баланс сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Прогрес” ( т.1,  а.с. 10-21) .

28 вересня 2000 року в с. Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області представниками КСП „Прогрес” та СТОВ „Прогрес” було складено акт приймання-передачі основних засобів, зокрема, за яким ( поміж іншого ) на баланс СТОВ „Прогрес” під інвентарним номером 15 було передано будівлю контори, розташовану за адресою:                   с.Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області, вул. Авангардівська, рік вводу в експлуатацію –1968 , площа 270 кв.м. , залишкова вартість –96 926,50 грн. (т.1,  а.с. 36-37 ) .

За твердженням позивача , на підставі вищезазначених документів та  відповідно до п.7 „Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств” ( затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 14 березня 2001 р. №62 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 квітня 2001 р. за №305/5496. ) перелік активів, передбачених для задоволення кредиторської заборгованості, затверджений загальними зборами колишніх членів підприємства, що є співвласниками його майна (далі - збори співвласників), і підписаний   членами комісії                     та керівником   підприємства-правонаступника,  разом з витягом із протоколу зборів співвласників , яким затверджено цей перелік активів, є підставою для оформлення прав власності підприємства-правонаступника на це майно реорганізованого підприємства .

  Відповідач позов не визнав з наступних підстав : на його думку , передача активів від КСП „Прогрес” до СТОВ „Прогрес” для погашення кредиторської заборгованості була здійснена з порушенням вищезазначеного „Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств”. Надані позивачем в обґрунтування позовних вимог про визнання за СТОВ „Прогрес” документи ( акти приймання-передачі ) викликають у відповідача сумнів стосовно їх відповідності оригіналу. Окрім того Миколаївська сільська рада стверджує , що спірна будівля контори використовувалась сільрадою починаючи з 1973 року та перебуває у власності сільської ради починаючи з липня 1992 р. - на підставі Рішення десятої сесії ХХІ скликання Софіївської районної ради народних депутатів „Про управління об'єктами районної комунальної     власності ” .  Враховуючи вищезазначене , рішенням Миколаївської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області № 8 від 27.04.07 р. „Про визнання права власності на будівлю контори в с. Миколаївка, вул. Авангардівська № 17” за сільською радою визнане право власності на будівлю контори площею 438,2 кв.м. в цілому (т.1,  а.с. 46-60 ) Під час розгляду справи відповідачем було додатково надані наступні документи : копія рішення № 342 від 24.12.1969 р. виконкому Софіївської районної Ради депутатів трудящих „Про виділення додаткових коштів за рахунок перевиконання районного бюджету в 1969 році” ( із змісту якого вбачається , що Миколаївській сільській раді для закінчення будівництва сільської Ради із бюджету району було виділено 5 000 крб.)  ( т.1, а.с. 112 ) ; копія рішення ІV  сесії Софіївської районної Ради депутатів трудящих  від 29 .09.1969 р. „Про хід виконання взятих соціалістичних зобов'язань в честь 100-річчя з дня народження В.І.Леніна”                  ( із змісту якого вбачається , що в колгоспі „Авангард” збудовано  адмінбудинок , де розмістилися правління колгоспу , виконком  сільської ради , пошта , ощадна каса ) ( т.1, а.с. 113).

  Тобто сторони надали до суду під час розгляду справи низку документів стовно спірного майна , але з їх змісту визначитися із приналежністю спірного нерухомого майна позивачу , відповідачу або третім особам не представляється можливим. Одним з основних критеріїв визначення законності володіння майном та відображення його на балансі підприємства є джерела фінансування ( централізовані або власні кошти підприємства ) .Позивач стверджує , що виключно за рахунок коштів його право попередників здійснювалося будівництво та утримання спірної будівлі. Відповідач же стверджує , що будівництво та утримання спірної будівлі здійснювалося за рахунок коштів держави .Але за наявними в справі матеріалами суд не в змозі визначити , за рахунок яких коштів здійснювалося фінансування спірної будівлі .Для роз'яснення цього питання , що виникло при вирішенні господарського спору і потребує спеціальних знань, виникла необхідність в призначені  судової експертизи .  

           Враховуючи, що розгляд справи № 32/168-08  є неможливим до роз'яснення експертом вищенаведеного питання , що виникло при вирішенні господарського спору ; ухвалою суду від 20.01.09 р. було призначено судову експертизу , проведення якої доручено фахівцям Дніпропетровського НДІСЕ  .  На вирішення експерта поставлено наступне питання : чи  підтверджується   документально   фінансування спірного майна - не житлової будівлі контори загальною площею 438,2 кв.м. ,яка розташована за адресою : с. Миколаївка, Софіївського району Дніпропетровської області, вул. Авангардівська , будинок 17 ;  за період з часу його будівництва та по цей час , виключно за рахунок власних коштів позивача –СТОВ „Прогрес”, та його правопопередників ? Якщо не підтверджується , то за рахунок яких коштів здійснювалося фінансування ? Сторони були зобов'язані на вимогу експерта надати документи, необхідні для проведення експертизи.

 04.04.09 р. матеріали справи повернулися із ДНДІСЕ з повідомленням про неможливість надання висновку , оскільки в обсязі наданих документів  надати відповідь на питання не надається можливим  ( т.2, а.с.10-12 )

 Відповідно до приписів ст.33 ГПК України : кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.  Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

  Дослідивши надані позивачем та витребувані судом під час розгляду справи докази , суд вважає , що позивачем не надано достатньо належних доказів , що підтверджують викладені в позовній заяві обставини ,а тому у суду відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог .

  На підставі вищезазначеного , керуючись вимогами ст.ст.33,49, 82-85 ГПК України , господарський суд , -

ВИРІШИВ :

  В задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі , судові витрати покласти на позивача .

Суддя                                                                                                     Васильєв О.Ю.

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.05.2009
Оприлюднено05.06.2009
Номер документу3752750
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —32/168-08

Постанова від 23.07.2009

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Бахмат Р.М.

Рішення від 22.05.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв О.Ю.

Ухвала від 15.05.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв О.Ю.

Ухвала від 20.01.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв О.Ю.

Ухвала від 23.12.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв О.Ю.

Ухвала від 20.11.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв О.Ю.

Ухвала від 24.10.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні