ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" березня 2014 р. м. Київ К/800/9802/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі
суддів: Мороз Л.Л.,
Горбатюка С.А.,
Мироненка О.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк" на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2013 року у справі за позовом Шацького районного центру зайнятості до Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк" про стягнення коштів,
ВСТАНОВИЛА:
До Волинського окружного адміністративного суду звернувся Шацький районний центр зайнятості з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Перший Інвестиційний Банк» про стягнення коштів.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2012 року адміністративний позов Шацького районного центру зайнятості задоволено. Постановлено стягнути з Публічного акціонерного товариства «Перший Інвестиційний Банк» на користь Шацького районного центру зайнятості 8559,70 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2013 року апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2012 року залишено без руху.
У касаційній скарзі Публічне акціонерне товариство "Перший Інвестиційний Банк", посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просить скасувати ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2013 року та направити справу для продовження розгляду.
Перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом апеляційної інстанцій норм процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги, але при цьому може встановлювати порушення норм матеріального чи процесуального права, на які не було посилання в касаційній скарзі.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2013 року апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк" було залишено без руху, оскільки до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у повному розмірі.
Так, положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону № 3674-VI).
Згідно п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір справляється в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
При цьому, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір справляється в розмірі 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI).
Отже, враховуючи вищевикладене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2012 року становить 107,3 грн.
Однак, як вбачається з меморіального ордеру № 15222 від 04.01.13 року, за подання апеляційної скарги відповідачем було сплачено лише 3,40 грн.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про залишення апеляційної скарги без руху, оскільки судовий збір сплачено не у повному розмірі.
При цьому, в мотивувальній частині суд апеляційної інстанції помилково зазначив розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2012 року - 1147,00 грн., проте це не призвело до неправильного вирішення питання про залишення апеляційної скарги без руху, оскільки відповідні підстави наявні.
Керуючись ст. ст. 211, 220, 222, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк" залишити без задоволення, ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2013 року у цій справі залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2014 |
Оприлюднено | 03.04.2014 |
Номер документу | 37995456 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Мороз Л.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні