ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
Справа № 8/294 15.04.14
За заявою відділу Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві про зміну способу та порядку виконання рішення
За позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
До Товариства з обмеженою відповідальністю "Прана"
Про відшкодування збитків у розмірі 219529,20 грн.
Суддя Полякова К.В.
Представники: не викликались
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.07.2011 у справі № 8/294 задоволено позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, а саме стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прана» 2675446,00 грн. 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання вказаного судового рішення, яке набрало законної сили, 31.01.2012 Господарським судом міста Києва виданий відповідний наказ №8/294 від 14.02.2012 року.
Заявник - відділ Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві звернувся до Господарського суду міста Києва із заявою про зміну способу та порядку виконання рішення суду.
У зв'язку із тим, що матеріали справи № 8/294 перебували у Київському апеляційному господарському суді, а у подальшому були направлені до Вищого господарського суду України, судом було повідомлено заявника про розгляд його заяви у порядку передбаченому нормами Господарського процесуального кодексу України після повернення матеріалів справи до Господарського суду міста Києва.
Відповідно до п. 1 ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засідання з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежного від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
За приписами пункту 7.3. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання другій стороні копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування, сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви тощо.
Відповідно до ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно вимог п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної і доданих до неї документів.
Законодавцем передбачено, що належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви є розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку - касовий чек, розрахункова квитанція тощо. Доданий до позовної заяви реєстр поштових відправлень, поданий в оригіналі або належним чином засвідченій копії, також може вважатися належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви; таким доказом може бути й засвідчений належним чином витяг з відповідного реєстру.
Фактично відділом Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві до заяви додано фіскальний чек на підтвердження надання послуг поштового зв'язку та опис вкладення у цінний лист, направлений лише на адресу боржника, проте відсутній докази направлення заяви на адресу стягувача.
Статтями 4-2 та 4-3 Господарського процесуального кодексу України визначено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обгрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 року).
У Рішенні у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи обстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об'єктивного з'ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обгрунтованого і справедливого рішення у справі.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позивачу позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У разі неподання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі пункту 6 частини першої статті 63, статті 121 ГПК, про що виноситься ухвала (7.3. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України»).
Керуючись ст. ст. 63, 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Заяву відділу Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 8/294 від 28.07.2011 року - повернути без розгляду .
Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2014 |
Оприлюднено | 18.04.2014 |
Номер документу | 38273226 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні