6/280
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" січня 2007 р. Справа № 6/280
Суддя господарського суду Чернівецької області Паскарь Авель Дмитрович
розглядаючи справу
за позовом Прокурор Сторожинецького району Чернівецької області в особіСторожинецький районний центр зайнятості
до Аграрно-промислове товариство з обмеженою відповідальністю "Іскра"
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 2048,73грн.
за участю представників:
від позивача: Николаїца І.Г., доручення від 15.02.2006 року № 23-07/255;
від відповідача: не з'явився;
прокурора Філіпця В.П.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Сторожинецького району Чернівецької області звернувся з позовом в інтересах держави в особі Сторожинецького районного центру зайнятості до Аграрно-промислового товариства з обмеженою відповідальністю, с. Буденець, Сторожинецького району Чернівецької області, про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 2 048,73 грн., в тому числі: 2 048,73 грн. пені.
Позов мотивується тим, що відповідач в порушення вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, починаючи з 01.07.2005 року по 01.07.2006 року не сплачує в повному обсязі страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, внаслідок чого, відповідно до наданих позивачем розрахунків, заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття станом на 01.12.2006 року складає суму позову.
Відповідач вже вдруге відзив на позов не надав, явку свого представника в засіданні не забезпечив. Враховуючи, що про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши матеріали справи та проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття регулюються Законом України від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі – Закон).
Відповідно до ст. 8 Закону, для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг створено Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно із ст. 12 Закону функції виконавчої дирекції Фонду, в тому числі і функції з проведення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, представництва інтересів Фонду в судових та інших органах, покладено на органи державної служби зайнятості.
Частиною 2 ст. 35 Закону визначено, що роботодавець зобов'язаний зареєструватися у виконавчій дирекції Фонду за місцем свого знаходження як платник страхових внесків у 10-денний строк з дня отримання ним свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або з дня укладення трудового договору з найманим працівником, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідач як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття зареєстрований 10.10.2001 року, що підтверджується його заявою від того ж числа.
Відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків встановлено ст. 38 Закону, відповідно до якої у випадках несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки) штраф та пеню. Пеня нараховується за весь строк недоїмки, а строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.
Попередньою перевіркою, яка проводилась з 14.08.2006 року по 15.08.2006 року, що підтверджується Актом № 52 від 14 серпня 2006 року, встановлено, що заборгованість відповідача перед позивачем за період з 01.07.2005 року по 01.07.2006 року становила 12 187,61 грн., в тому числі: недоїмка в розмірі 9271,37 грн. та пеня в розмірі 2916,24 грн. Однак, згідно наказу господарського суду Чернівецької області від 05.12.2006 року № 8/64 про примусове виконання рішення господарського суду Чернівецької області передано для примусового виконання відділу державної виконавчої служби на суму недоїмки 8268,88 грн. Станом на 01.12.2006 року відповідачем відшкодована пеня в сумі 867,51 грн. Тобто, загальна сума нарахованої відповідачеві пені за несвоєчасну сплату страхових внесків станом на 01.12.2006 року становить 2048,73 грн., що підтверджується наданим позивачем розрахунком позовної суми заборгованості.
Статтею 39 цього ж законодавчого акту передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
За таких обставин суд зазначає, що позовні вимоги ґрунтуються на законі та підтверджується матеріалами справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 94, 160-163, 167, 185, 186 пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути із Аграрно-промислового товариства з обмеженою відповідальністю “Іскра” (с. Буденець, Сторожинецького району Чернівецької області, ідентифікаційний номер 03800865) на користь Сторожинецького районного центру зайнятості (м. Сторожинець, вул. Чернівецька, 82-б, ідентифікаційний номер 23246235) пені в сумі 2048,73 грн.
3. Судові витрати не стягувати.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.Д. Паскарь
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 389234 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні