ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
04 липня 2014 року Справа № 2/61-10
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Капацин Н.В.- головуючого, Кривди Д.С., Корнілової Ж.О розглянувши заяву про перегляд за нововиявленими обставинами Спільного агрохімічного підприємства "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на постанову Вищого господарського суду України від 23.11.2010 р. у справі№ 2/61-10 Господарського суду Сумської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ЛеСтар" доСпільного агрохімічного підприємства "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю простягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Спільне агрохімічне підприємство "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю 23.06.2014 звернулось до Вищого господарського суду України, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті доданого до заяви, із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого господарського суду України від 23.11.2010 у справі № 2/61-10 Господарського суду Сумської області.
Подана заява не відповідає вимогам розділу ХІІІ Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до статті 113 Господарського процесуального кодексу України судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення. При цьому заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, може бути подана не пізніше трьох років з дня набрання судовим рішенням господарського суду законної сили.
Строк для подання заяви про перегляд судових рішень господарського суду у зв'язку з нововиявленими обставинами обчислюється:
1) у випадку, встановленому пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня встановлення обставин, що мають істотне значення для справи;
2) у випадках, встановлених пунктами 2, 3 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня, коли вирок у кримінальному провадженні набрав законної сили;
3) у випадку, встановленому пунктом 4 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким скасовано судове рішення, що стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, які підлягають перегляду;
4) у випадку, встановленому пунктом 5 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідного рішення.
Заява про перегляд судового рішення подається до господарського суду, який прийняв судове рішення, де вона реєструється з дотриманням порядку, передбаченого частинами другою, третьою статті 21 цього Кодексу.
Заявник зобов'язаний надіслати іншим сторонам копії заяви та доданих до неї документів.
До заяви додаються документи, що підтверджують надіслання копії заяви іншим сторонам, та документ про сплату судового збору.
Заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами до розгляду не приймається і повертається заявникові у разі:
1) подання заяви після закінчення встановленого строку без клопотання про його відновлення або відхилення такого клопотання господарським судом;
2) подання заяви без доказів надіслання копії заяви і доданих до неї документів іншим сторонам;
3) відсутності доказів сплати судового збору у порядку і розмірі, встановлених законодавством;
4) якщо заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, подана після закінчення трирічного строку з дня набрання судовим рішенням законної сили незалежно від поважності причини пропуску цього строку;
5) якщо заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Про повернення заяви виноситься ухвала, яку може бути оскаржено.
Після усунення обставин, зазначених у пунктах 2, 3 та 5 частини шостої цієї статті, заява може бути подана повторно.
Відповідно до статті 28 Господарського процесуального кодексу України, справи юридичних осіб у господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами через свого представника.
Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Подана заява, підписана в.о. виконавчого директора Спільного агрохімічного підприємства "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_4, не відповідає пункту 5 частині 6 статті 113 Господарського процесуального кодексу України. В матеріалах заяви відсутні докази про призначення в.о. виконавчого директора Спільного агрохімічного підприємства "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_4 та про його повноваження.
Таким чином, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір", підлягає поверненню Спільному агрохімічному підприємству "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю 3204,79 грн. судового збору, сплаченого заявником, що підтверджується платіжним дорученням № 189 від 23.06.2014.
Керуючись статтями 86, 111, пунктом 5 частини 6 статті 113 Господарського процесуального кодексу України, пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір", Вищий господарський суд України,
УХВАЛИВ:
Заяву Спільного агрохімічного підприємства "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на постанову Вищого господарського суду України від 23.11.2010 у справі № 2/61-10 повернути заявнику.
Повернути Спільному агрохімічному підприємству "Родючисть" у формі товариства з обмеженою відповідальністю сплачений судовий збір у розмірі 3204,79 грн. (три тисячі двісті чотири гривні 79 копійок), що підтверджується платіжним дорученням № 189 від 23.06.2014.
Головуючий - суддяКапацин Н.В. СуддіКривда Д.С. Корнілова Ж.О.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2014 |
Оприлюднено | 09.07.2014 |
Номер документу | 39630814 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Корнілова Ж.O.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні