cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
11 липня 2014 року Справа № 914/1216/13 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Остапенка М.І.,
Гончарука П.А. (доповідача),
Стратієнко Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного на рішення господарського суду Львівської області від 17 березня 2014 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 20 травня 2014 року у справі № 914/1216/13 за позовом першого заступника прокурора Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до приватного підприємства "Паритет КС", державного підприємства "Львівське", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, Фонду державного майна України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-роздрібна компанія "Євротек", про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна
Встановив:
Згідно ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
В порушення зазначеної норми, доказів надіслання касаційної скарги Міністерству оборони України, прокурору, що брав участь у справі та державному підприємству "Львівське" до поданої касаційної скарги не додано.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено ставку судового збору за подання касаційної скарги до господарського суду на рішення суду в розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та становить 1 218,00 грн.
Таким чином, при поданні касаційної скарги, скаржник повинен був сплатити 852,60 грн., судового збору, тому, додане до матеріалів касаційної скарги платіжне доручення від 30 травня 2014 року №999 про сплату 609,00 грн. не може вважатися належним і допустимим доказом сплати судового збору у встановленому розмірі.
З огляду на викладене, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду як така, що оформлена з порушенням норм процесуального права, в зв'язку з чим підлягає поверненню скаржнику.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 86, 111, п.п. 3 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу на рішення господарського суду Львівської області від 17 березня 2014 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 20 травня 2014 року у справі № 914/1216/13 повернути Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.
Головуючий М.І. Остапенко
Судді П.А. Гончарук
Л.В. Стратієнко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2014 |
Оприлюднено | 17.07.2014 |
Номер документу | 39777839 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Гончарук П.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні